Чи можна розвінчатися з колишнім чоловіком?

Шлюб – важливий крок у житті кожної людини. Ми закохуємося, будуємо стосунки та вирішуємо офіційно завірити їх на державному рівні й на небесах. Обряд вінчання став справжньою традицією, адже згідно з ним, після смерті подружжя повинне зустрітися на небі. Це довічне встановлення невидимого зв’язку, але чи так це необхідно?

Мабуть, ви вже помітили, що останнім часом розлучення стали цілком нормальною частиною нашого життя. Молодь не дуже відповідально ставиться до шлюбу й для них немає нічого страшного у розлученні. Якщо офіційний шлюб розірвати не так вже й складно, то як бути з церковним?

У церкві існує процедура розвінчання, але отримати дозвіл вдається далеко не кожному та не завжди. 

Як розвінчатися з колишнім чоловіком?

Звичайно, складаються такі ситуації, коли обоє партнерів розуміють, що їх шлюб вже не врятує ніщо. У такому випадку, ви можете спробувати розвінчатися, але на це у вас повинна бути вагома причина. Церква не розвінчає вас лише тому, що “він перестав дарувати мені квіти!”. В яких випадках можна отримати дозвіл на розвінчання?

Перелюбство

Якщо один з партнерів зрадив іншому, ви можете звернутися до церкви. В такому випадку у вас є шанси на дозвіл розвінчання. Також, розвінчатися дозволять тим, хто хоче вступити до шлюбу з іншою людиною.

Аборт

Якщо дружина таємно зробила аборт та не сказала про це чоловікові, він має право на розвінчання. 

Прийняття іншої віри

Якщо один з подружжя вирішив змінити віру, церква дозволить вам розвінчатися. 

Хвороба

Розвінчати пару можуть у тому випадку, якщо у одного з партнерів є певні психічні або нейрогенні розлади. Крім того, ця процедура також можлива, якщо у когось є важні інфекційні захворювання, наприклад СНІД. 

Рукоприкладство

Якщо чоловік завдає дружині тілесних ушкоджень (або навпаки), церква може розірвати їх шлюб. 

Процес розвінчання

  1. Перш за все, ви повинні піти до священника. Він розповість як звернутися в місцеве Єпархіальне управління.
  2. Там ви складаєте прохання на ім’я архієрея. До прохання потрібно обов’язково прикласти свідоцтво про вінчання, свідоцтво про розірвання шлюбу та копії ваших паспортів. 
  3. Справа розглядається протягом 10 днів. Після цього, відбувається засідання, на якому знаходяться 10 священників різного сану та ви. Саме там приймається рішення.

В таких випадках церква дає подружжю час на роздуми, аби був хоча б невеликий шанс збереження родини. Якщо ж ви розвінчалися для того, аби повторно взяти церковний шлюб з іншою людиною, є ризик, що вам просто не дозволять цього зробити. 

Вінчатися зі своєю другою половинкою варто лише у тому випадку, якщо ви впевнені у ній на 100 %. Для багатьох, це просто красива традиція, але насправді це священний обряд, який вимагає цілковитої серйозності та відповідальності. Часто, люди вінчаються після 20, а то й 50 років шлюбу, коли люди впевнені у своїх стосунках.

Як ви вважаєте, чи можна взагалі розвінчатися? Гріх це чи ні?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector