Чи повинен чоловік сплачувати аліменти?

Не завжди вдається влаштувати своє особисте життя з першого разу, а шкода. Статистика розлучень зростає з кожним роком і це доволі сумно, оскільки руйнуються не лише стосунки між партнерами, а й життя їх дітей. Всі ми чудово знаємо, що чоловіки мають виплачувати дітям аліменти, але часто, ці гроші доводиться просто вимагати й звертатися до суду. 

Чому чоловіки відмовляються сплачувати аліменти?

Доволі жорстку, але точну відповідь на це питання дала письменниця Олена Міро:

Дивімося правді у вічі. Чоловіки не люблять дітей. Взагалі, вони себе люблять більше, ніж усіх своїх дітей. З одного боку, це доволі логічно. Він такий у цьому світі один, а дітей може бути багато. Звичайно він буде більше переживати за себе. 

Доволі цікава думка й часом, складається враження, що так і є. Ви певно вже знаєте купу історій з дуже схожим сюжетом: чоловік розвівся з однією дружиною, кинув їх, пішов до іншої, народилась друга дитина, а про першу він вже не згадує. І так він може одружуватися та розлучатися ще дуже довго.

А тепер подумайте, як цей чоловік має сплачувати усім аліменти? В його голові виникає думка: “Чому я повинен віддавати свої гроші колишній дружині?”. Після цього, вони починають приховувати свій дохід і сплачувати копійки, за які дитині ти зможеш купити декілька зошитів до школи. 

Гроші колишній дружині чи дитині?

Наші чоловіки чомусь звикли думати, що вони сплачують аліменти не дітям, а колишній дружині. Ей, чоловіче, згадай, що від латинського alimentum означає “харчування”. Харчування ТВОЄЇ дитини, а не колишньої дружини.

Взагалі, коли чоловік йде з сім’ї, про дітей він думає в останню чергу. Йому головне потурбуватися про себе та своє майбутнє, а у дітей є матір, яка може й хотіла б кудись втекти, але ніколи такого не зробить. Чоловікові все одно що будуть їсти його діти та як ходити до школи. Коли він йде з сім’ї, це вже не його проблема.

Звичайно, якщо чоловік не сплачує аліменти, жінка має право звернутися до суду та поскаржитися. Тоді цією проблемою будуть займатися підготовлені люди, але так не має бути! Чоловіки мають нести відповідальність за свої дії. Якщо жінка народила дитину, це не означає, що за її життя має відповідати лише вона. Дитини б не було, якби у процесі не брали участь двоє людей, хіба не так? 

І найогидніше, що суспільство цілком нормально сприймає таку ситуацію: “Не сплачує, то й не сплачує”. А якби жінка пішла з сім’ї й нічого не платила дитині, то про це написали б у всіх виданнях та знімали б сюжети для новин. Які ж бідні та нещасні ці чоловіки!

Для того, аби у світі щось змінилось, ми маємо змінити своє мислення. Людина має нести відповідальність за всі свої вчинки та розуміти, що у кожної дії є свій результат. Та здебільшого, вся відповідальність за дітей падає на материнські плечі і ця самотня, психологічно розбита жінка має думати як прогодувати дитину та дати їй хорошу освіту. Навіть якщо чоловіки й виплачують аліменти, це зазвичай мізерна сума, яка вираховується від офіційного доходу батька. Забезпечити дитину всім необхідним на ці гроші просто неможливо. Взагалі, було б добре зробити як у Європі, встановити фіксовану суму грошей, яка б дала змогу дитині нормально жити та розвиватися. 

Так, це доволі жорстка тема, але вона потребує дій та розголосу, оскільки це болюча тема для багатьох жінок. 

Як ви вважаєте, чоловік має сплачувати аліменти? Яка це має бути сума?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector