Чому ми не можемо спати без ковдри навіть в спеку

Чи помічали ви, що навіть в спеку ми не можемо заснути без ковдри? Легше ввімкнути кондиціонер чи відкрити вікно, ніж відмовитися від простирадла. Здавалося б, в цьому просто немає логіки. Однак сьогодні ми спробуємо вам пояснити, що змушує людей так поводитися. 

Сон під ковдрою

Існує кілька чинників, які впливають на бажання накритися ковдрою. Не потрібно дивуватися, що дехто навіть влітку не відмовиться від зимового покривала, адже корінь цієї звички захований не у фізіологічних потребах, а в психологічних. 

Ковдра регулює температуру тіла

Терморегуляція, яка відбувається у нашому організмі, дозволяє нам залишатися в теплі. Проте ми не можемо це контролювати, коли знаходимося у фазі глибокого сну. Саме завдяки ковдрі можна підтримувати комфортну температуру тіла, незважаючи на пору року. 

Будь-які спроби заснути в надто холодному чи надто гарячому приміщенні не закінчаться якісним сном. Адже тоді ваш організм не зможе відпочивати, направляючи свої сили на підтримку тепла тіла.

Якщо у вас проблеми зі сном, то допомогти зможе гарячий душ або м’які шкарпетки. Це зігріє вас і забезпечить комфортні відчуття. 

Невіддільна частина рутини

З дитинства сон у нас асоціюється із ковдрою та подушкою. Це стало механічною звичкою і сигналом для організму: пора відпочивати. Саме тому інколи достатньо просто вкритися покривалом, щоб швидко заснути. 

Знижує рівень занепокоєння

Серотонін – це гормон, який відповідає за емоції спокою й щастя. Лише у такому стані можна сподіватися на якісний сон. Натомість стреси й переживання стають причиною безсоння.

Для того, щоб збільшити вироблення серотоніну варто накритися ковдрою, яка є імітацією обіймів. Однак важливо уникати занадто важких покривал, які провокуватимуть роздратування. 

Підсилює почуття захищеності

Діти часто бояться темряви. Врятуватися від страховиськ їм завжди допомагало надійне укриття. Через це ми навіть у зрілому віці значно безпечніше почуваємося саме під ковдрою. 

Не варто забувати про те, що правильний вибір постільної білизни також є одним із чинників якісного сну. Обирайте постіль із натуральних тканин. Підійде льон, бавовна, бамбук, шовк. Навіть у жарку погоду такі матеріали не створюватимуть вам дискомфорту. 

А ви спите влітку під ковдрою? Які ще методи допомагають вам міцно засинати?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector