– Мій брат взагалі вирішив, що йому немає до цього діла.- обурюється сорокарічна Інна. – Про здоров’я мами дізнається тільки, коли я йому телефоную. А він її улюбленець, до речі. Любов йому, а вся брудна і важка робота – мені. Я так цілий рік уже мучуся. Колись взагалі доводилося в село до неї постійно їздити. Зараз ми з чоловіком їй квартиру у сусідньому будинку орендуємо, щоб мені легше і зручніше доглядати за нею було.
– Так-так, тут і не заперечиш.
– Але й так легше доглядати за старенькою не стало. Зранку на роботу, а потім, замість того, щоб іти додому до сім’ї, мушу до мами бігти. Вдень з нею доглядальниця сидить, а ввечері я мушу. За нею ж і приглянути треба, і їсти зварити, і випрати речі, і помити неньку, і переодягнути, і нагодувати – справ дуже багато. Ніби на ще одну роботу йдеш. Пізно вночі тільки додому вертаюся – і одразу спати. А зранку, йдучи на працю, до неї все одно забігти маю. Треба глянути, чи все гаразд. Мушу визнати, що зараз матері вже трохи легше. Вона навіть ходить самостійно.
– Це ж добре. Пам’ятаю, що зовсім нещодавно ще вона тільки лежала.
– Так-так … Жаль, що за цим усім я власну сім’ю закинула. У мене ж двоє діток. А за старшим шибайголовою такий нагляд потрібен. А я то на роботі, то в мами. Вважай, що чада без матері ростуть.
Інну вдома і справді бачать дуже рідко. Діти і чоловік отримують залишок тієї уваги, на яку в жінки ще вистачає сил після важкого дня. Про будні власної рідні Інна знає мало: вони собі самі готують, самі одягаються, самі собі все дозволяють. Якось так живуть. Ні, вони, звичайно, усе розуміють, але все одно шкода їх.
– Я колись думала систему обхитрити. Готувала дуже багато одноманітної їжі і залишала їм, щоб голодними не ходили. Але ті примхливими виявилися. Одне й те ж саме щодня їсти не бажали.- понуро зітхає жінка.- Доводиться викидати. А це ж продукти. Це мій час, якого і так обмаль. А готувати щось нове щодня я просто не маю сил. Що таке прибирання у власній квартирі, я взагалі забула. Не до того якось.Сім’я намагається мене замінити. Я їм за це вдячна. Втім, виходить у них кепсько.
– А з братом говорила про це все? Так вічно не може тривати. Треба йому щось казати. Не тобі одній це все на власних плечах тягнути?
– Я з ним говорила і не раз. Постійно йому про це нагадую. А він одне і те ж мені: грошима допоможе, а більше нічим зарадити не може. Гроші дав – і зник. Поминай, як звали. Але не все фінанси у житті можуть вирішити.
– Тобто гроші на матір він дає?
– Ну так. Фінансове забезпечення матері на ньому. Коли мама в лікарню потрапила, то нам лікарі одразу сказали, що з ненькою надалі буде важко. Може, навіть усе її подальше життя. Це чув брат і сказав, що гроші будуть на ньому, а все решта – з мене. Ну йшлося про догляд та побут. Мовляв, я жінка і в тому краще розуміюся.
– А квартиру матері хто оплачує?
– Він. Ну загалом переїзд матері, якщо чесно, організував брат. Я просто жалілася, що мені в село незручно добиратися і треба щось вирішувати з тим. І доглядальниця його коштом. Продукти він замовляє раз в тиждень. Ну і лікування на ньому. Я стільки фінансів не назбираю. У ті всі питання я навіть не втручаюся. У мене, так би мовити, інші обов’язки.
Оплачувати все вищеперелічене самотужки Інна точно не змогла. Не так багато вона заробляє. Взагалі вони з чоловіком ще й кредит виплачують. А діти? Про які ще додаткові витрати може йтися? Це все сильно сколихнуло б їхню стабільну нестабільність у плані грошей.
А для брата Інни гроші не є проблемою. Він заробляє предостатньо.
– Так це ж добре, що все оплачено. Так легше. Уже не мізкуєш, де взяти кошти ще й на маму. А ти так на брата тут наговорюєш.
– Так він тільки гроші надсилає, а все решта на моїх руках! – розізлилася Інна. – Це ж не чесно. Він на картку скинув і його більше нічого не цікавить. А мені і помити, і зварити, і прибрати. У мене життя через це ніякого немає. А в нього уже, як було, так і є. Він собі веселиться, відпочиває, з власною сім’єю проводить час. Чула, що вони влітку у відпустку їхати хочуть. А я що? А я крім роботи і материної квартири не бачу більше нічого. Прикро це все. Він хоч би до матері зайшов, глянув, як вона там. Але ж ні. Він проти. Каже, що там достатньо справ, які не є чоловічою роботою.
– Ну, може, і правду каже.
– Це в нього тільки відмовки такі. Тоді нехай невістка прийде. Вона ж жінка. Її робота. Мати ж їм колись так з дитиною допомагала. Скільки вона для них зробила. Як любить їх. Але брат таке й чути не хоче. Каже тільки, що гроші дав і більше нічого нам не винен.
– Може, рідний дім матері здати в оренду й взяти іншу доглядальницю? Ту, яка з нею буде постійною.
– Там більше клопотів з тим домом, аніж буде доходу. У мене так знайома хотіла зробити. А квартиранти їй там усе попсували, позаливали, забруднили. А потім втекли. А як мені такі трапляться? Ще того мені не вистачало. Та й сам дім не в тому стані, щоб його хтось захотів взяти в оренду. А наводити там порядок у мене часу немає. А більше за це взятися нікому. Ось так я залишилася з мамою сама.
***
Хіба ж можна назвати ситуацію, де ролі були чітко розподілені попередньо, зрадою? Брат Інни чітко заявив із самого початку, що візьме на себе, а що залишить на сестру. І вони обоє на це погодилися. То хто ж тепер тікає від відповідальності?
Так, безумовно Інна витрачає чимало сил та часу на догляд за мамою. Зате їй не потрібно сушити голову, як оплатити доглядальницю і на які копійки купити продуктів. Дякую за це слід сказати саме братові.
Ілюстративне фото. Зображення не є документальним підтвердженням описаної ситуації.
А як вважаєте Ви?
Чи й справді син винен щось матері, якщо між ним та сестрою була попередня домовленість?
Яке вирішення проблеми можете запропонувати?
Свекруха мене, як невістку, відразу не сприйняла. Затялась, сказала, що навіть на наше весілля не прийде. Слова свого дотримала. В ту суботу, коли ми з чоловіком побрались, вона пішла копати картоплю
Як привчити себе регулярно готувати чебуреки. Рецепт чебуреків з м’ясом
Простий розчин від якого ваші квіти будуть гарно цвісти
Програма очищення організму, яка виручить вас за один день
Кращі маски для глибинної підтяжки шкіри обличчя – готуємо у домашніх умовах та тішимось результатам!
Жіноча помста – річ цікава. Чому? Ви тільки почитайте, що моя подруга Танька вчудила!
Короткий психологічний тест, який відкриє Вам очі на власну особистість
Замість пояснень Ігор почув, що дружина подає на розлучення! І це після всього, що між ними було
Через свою різкість посварилась зі свахою і невісткою. Та я вважаю, що все зробила правильно
Пропустила весілля дітей, бо заробляла їм на життя. А вони мені ще й як віддячили
Начальник звільнив стару прибиральницю, а вона сказала йому три слова, які повністю змінили його життя
Я сказала свекрусі, що вона може пожити у мене всього декілька днів, а потім нехай сама вирішує свої проблеми. Я її у гості до себе не запрошувала, а тим паче не дозволяла тут жити. А пані Галина подумала, що я просто так жартую і мій чоловік також посміявся
“Олю, ти така класна!” – із захопленням сказала подруга. “Так, я знаю”, – відповіла впевнено
На вішалці одне-однісіньке висіло її стьобане пальто. Старенька наділа його, взяла вузлик, причинила за собою двері, пішки спустилася на вулицю
Та хіба так можна – проміняти ювілей рідної матері на вечірку з друзями?Я ще за місяць до свята попередила сина з невісткою. А вони сидять у телефонах, голови не підіймають – тільки кивають у відповідь
Все, що вам потрібно знати про відносини з дівчиною, яка довгий час була самотня
10 українських зимових казок, які варто прочитати дітям
10 ознак того, що ваш хлопець і ваші відносини роблять вас нещасною
Свекруха вперше вирішила зробити подарунок своїй онучці на її 10-річчя. Вона поштою надіслала пакунок
