«Іди» – каже – «звідси, псина, тепер це мій будинок, діда твого добренького більше немає

Пес Пашка йшов уздовж траси вже третій день, голодний, холодний, вже майже без сил, але Пашка не здавався, він розумів, що скоро буде місто, а значить, він зможе де-небудь поїсти. У селах по шляху його ганяли місцеві собаки і не давали підібратися до смітників. Так і йшов пес, ледве тримаючись на ногах від голоду. А ще буквально три дні тому Пашка жив в теплому будинку зі своїм стареньким господарем, спав на м’якій підстилці і їв смачну юшку. Але до них у будинок прийшла біда, господаря не стало. Старенький він був дідусь, ось і прийшов його час. А потім приїхав злий племінник господаря і стусанами вигнав Пашку з дому. 

– «Іди» – каже – «звідси, псина, тепер це мій будинок, діда твого добренького більше немає. Будинок я продам і куплю собі нову машину. А ти, кудлатий, мені не потрібен, пішов геть».

Пашка втік і кілька годин ще просидів неподалік від будинку. Сподівався на диво, а раптом господар повернеться, а раптом він не пішов на веселку, а просто захворів, але господар не повертався. І на ранок Пашка побрів, куди очі дивляться. Коли пес забіг на чергову заправку попросити якої-небудь їжі у водіїв, його покликав до себе молодий хлопчина:

– «Кудлатий, йди сюди, дивися, що у мене є» – хлопець простягав Пашці сосиску. Пес жадібно накинувся на їжу і навіть не помітив як проковтнув сосиску. А потім була і друга, і третя, і четверта, і п’ята сосиска. Пашка ковтав їжу цілком, практично не пережовуючи. Так хлопець згодував йому цілу дюжину сосисок, які, мабуть, купив собі на вечерю.

– «Ось ти проглот» – виголосив зі сміхом хлопчина. «Без вечері мене залишив. Що ж ти такий голодний, начебто не бездумний, хоча пошарпаний якийсь, кинутий чи що? Що, господарі вигнали тебе? А у тебе і бирка, дивлюся, є. Пашка тебе звуть? Ну і ймення у тебе смішне, як у людини. Пашка!» – хлопець голосно розсміявся, розглядаючи табличку.

Ех, якби Пашка міг говорити, то розповів би йому свій біль і трагедію. І про господаря свого, найдобрішого на світі, і про племінника його злюку. Але пес не міг всього цього розповісти, а просто дивився на хлопця і дружелюбно крутив хвостом.

– «Сідай в машину, поїдемо до мене, мені як раз пес потрібен. Я тут будинок почав будувати, ось будеш пиломатеріал охороняти». Пашка зрозумів, що у нього з’явився шанс знову стати домашнім і ні краплі не замислюючись, стрибнув у машину до свого нового знайомого.

Приїхали вони додому до Івана, так звали хлопця, години через три. Там, правда, будинку ще не було, а була лише невелика сторожка і купа матеріалу для будівництва.

– «Ось, Пашка, це твій новий будинок, тепер ти тут за головного. Коли я буду їздити за місто, щоб жоден злодій не пробрався». Пес був розумним і зрозумів Івана з першого разу. «Охороняти, значить охороняти, аби годували і лежанка була теплою».

Так минуло три місяці. Пашка з Іваном жили душа в душу. І на вихідних гуляли по лісі. І ось одного разу Пашка погнався за лісовим звіром, а той заліз в нору. Звичайно ж, Пашка не здавався і почав рити. І раптом він натрапив на щось тверде і дзвінке. Не зрозумівши в чому справа, Пашка почав кликати Івана, гавкаючи на весь ліс. Яке ж було здивування хлопця, коли він знайшов на цьому місці древній глек із золотими монетами.

– «Ось так Пашка, ну ти, брат, даєш, ось це щастить, не дарма я тебе підібрав, віддячив ти мені, ми з тобою розбагатіємо і швидко добудуємо будинок, а то грошей у мене на будівництво якраз обмаль. Та й Олена тепер не відкрутиться і вийде за мене заміж». Пашка не надто розумів про всі ці гроші, будинки, багатства, весілля, але по очах Івана пес зрозумів, що зробив щось хороше і вечеря у нього буде сьогодні дуже смачна.

Іван відвіз монети в місто і здав їх як годиться державі. За це він отримав 25 відсотків від оціненої вартості і почесну грамоту. А будинок дійсно добудували швидко, всього за пару місяців. І тепер Пашка спав на теплій веранді і щовечора радісно зустрічав свого улюбленого господаря з роботи.

А ще через місяць Іван одружився з Оленою, а Пашка сидів на галявині і милувався на свого господаря і його наречену.

Як би ви вчинили на місці Івана, теж би взяли собаку до себе?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector