Його принесли хворого, пораненого. І добрі жінки з притулку вилікували його. Для чого, я питаю вас? Для чого? Для клітки, в якій він провів багато років

Він прожив в притулку більшу частину свого життя. Так вийшло. Колись дуже давно, його принесли сюди після чергової бійки. Хворого, пораненого. І добрі жінки з притулку вилікували його. Для чого, я питаю вас? Для чого?

Для клітки, в якій він провів багато років. Виходячи іноді, коли приходила одна дуже мила жінка. Вона добре ставилася до нього і випускала розім’яти лапи. А він ходив за нею хвостиком по всьому притулку і терся об ноги. Ну і допомагав у міру сил. Так, вкрасти щось, поточити кігті. Коротше кажучи, звичайні котячі справи.

З притулком йому пощастило. Хоч за це він повинен був дякувати, в цьому притулку не присипляли нікого. Це був спеціальний заклад. З нього вихованців роздавали в добрі руки. Давали оголошення, і люди приходили. Приходили і забирали вподобаних щасливців. А він завжди залишався.

Негарний він був. І старий. Кому такий потрібен? Він більше не сподівався. Він звик. Проводжав очима людей, що відносять радіють вихованцям, і навіть вже не зітхав.

Він вирішив, що його дні закінчаться в цій клітці. Але видно одному ангелу зверху захотілося зіграти в карти з долею. А ангели, я вам скажу, пані та панове, не люблять програвати. Можете мені вірити. Вже я то, знаю.

Ну так ось. Сім’я, що складається з тата, мами середніх років і восьмирічної дівчинки, прийшли за породистим кошеням. А як інакше? Тато бізнесмен, мама відомий юрист. Вони хотіли тільки породисте кошеня. І вони йшли в супроводі тієї самої милої жінки, яка випускала погуляти старого, некрасивого кота. Батьки дивилися вперед в очікуванні бажаного, а дівчинка …

А дівчинка переходила від однієї клітки до іншої. Вона не могла відірвати погляд від мешканців, замкнених там. А коли її очі зустрілися з очима старого некрасивого кота, вона прикипіла до місця. Вона раптом побачила таку безодню туги і безнадії, що не змогла відірвати більше погляд і руки від прутів.

Мама і тато кричали, вимагали і стрибали навколо. Але дівчинка. Дівчинка їх не чула. Дівчинка пішла явно в бабусю. Була така з маминого боку. Залізна дама, називали її всі.

Дівчинка раптом абсолютно спокійно повернулася до батьків, і дивлячись прямо в очі милої жінки, яка стояла поруч, сказала:

– Він, і показала на кота.

Жінка посміхнулася і запропонувала їй подумати ще раз. Правда, сказала вона це тремтячим голосом. Адже це була остання надія для цього кота знайти будинок і люблячого господаря.

Дівчинка підійшла до неї і взяла її за руку.

– Не хвилюйтеся, сказала вона жінці. Йому буде добре. Відкрийте клітку. І жінка …

Жінка підійшла і відкрила клітку. Вона дістала кота, і поцілувала його останній раз в мокрий ніс, простягнула дівчинці. Та взяла його і пригорнула до себе.

Кіт підняв свою пошарпану морду і ткнувся їй у підборіддя, він тихенько нявкнув.

Дівчинка не дивлячись на батьків, пішла з котом до виходу. Здивовані на той час тато і мама пішли за нею.

– Завтра приїду і оформимо всі документи, сказав тато милій жінці.

Дівчинка йшла, притиснувши до себе пухнасте створіння і відчувала, як по всьому тілу розпливається раніше невідоме їй відчуття теплоти і ніжності.

Вона нахилила голову, і поцілувала старого некрасивого кота в мокрий ніс. Прямо, як це робила раніше мила жінка, що залишилася позаду і тихенько плакала. Кіт тихенько мугикнув. Перший раз в житті і легко зітхнув.

Він їхав додому.

Вам доводилося брати тварин з притулку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector