Катя подумала, що треба б відкрити вікно і крикнути йому, щоб він її не кидав

А вона до віконця підбігла і дивилася, як йде чоловік, з яким вони прожили 15 років. Вона думала, душа в душу. Але він перед відходом сказав: тому що зручно було. У Каті квартира, готує чудово, господиня прекрасна, заради нього була готова на все.

Катя подумала, що треба б відкрити вікно і крикнути йому, щоб він її не кидав. Вона навіть готова була на таке приниження, щоб погодитися: нехай живе з нею, навіть не буваючи вдома по кілька днів, проводячи їх з іншою. 

Це краще, ніж бути в 45 років одній, покинутій. І вже відчинила вікно. Але тут погляд випадково впав на портрет батька. Той у військовій формі, піднявши підборіддя, гордо дивився в об’єктив.

І Катя раптом передумала. Соромно їй стало За свою слабкість. Вона ще раз глянула, як її симпатичний і елегантний чоловік в пальто сідає в красиву машину разом з речами. Пішла на кухню. Шлях проходив повз коридор. Там стояло трюмо, на повний зріст. Від бабусі ще дісталося.

Воно висвітило повну втомлену жінку з сірим волоссям і погаслими очима. Катя знала, що не красуня. А тут ще здоров’я стало не дуже. Зуби кришилися. Грошей на нові не вистачало. Тому що чоловікові була потрібна нова машина. І на роботі він повинен з’являтися в красивих і дорогих речах.

– Що ж ти за негідник! Твій Павло одягнений, як актор. А у тебе тільки витягнутий светр, спідниця доісторична, пара блузок. Стоптані туфлі і замість чобіт чуні. І пальто з коміром, яке навіть моя бабуся не одягне. Меню з тебе вимагає, немов в ресторані. Те йому стейк, то котлетки на пару, то млинці з начинкою, то м’ясо по-французьки. А не пішов би він? Не можна так за мужиком ходити, подруго! – говорила Каті колега Люся.

Та слухала, але чинила по-своєму. А потім чоловік сказав, що йде. До 27-річної дівчини. З чотирма дітьми.

– Вона молода, – зітхала потім Катя.

Однак колега і за сумісництвом подруга все дізналася. У соцмережі залізла. Сусідів порозпитувала. І видала:

– Пробу немає де на ній ставити! Ще тебе безпородною обізвав! Так ти з гідної сім’ї! А там дно! Ні дня не працювала. Всі діти від різних чоловіків. Будучи на восьмому місяці не просихала взагалі. А потім ось такі своїм нащадкам на лікування збирають. Мати у неї алкоголічка. Так що про молодість краще взагалі мовчи. Але кажуть, чоловікам подобається. Своєю легковажною поведінкою і ще дечим. Тільки сім’я на цьому не будується. Не знаю. Натворив твій Павло. Ти, головне, тримайся!

Катя трималася. Їй від батьків дісталася дуже хороша квартира, велика, в центрі. І батько, немов відчуваючи щось, оформив все так, що Павло на її метри прав ніколи не мав.

І Катя вирішила одну кімнату здати. Щоб з грошима було легше. У них в районі кілька об’єктів будувалося. І заїхав інженер. З борідкою такий, приємний, інтелігентний. На ім’я Володимир Всеволодович. Він кілька разів уважно дивився на Катю. А потім раптом видав:

– Давайте я вам вперед заплачу! Сходіть, зубки собі зробіть. Така дама красива, а страждаєте!

Катя спалахнула. Нічого вона не красива. Але з зубами хотілося розібратися. Він їй грошей більше дав. Мовляв, віддасте потім, якщо що. А потім до нього брат приїхав. Катя таких не бачила. Очманіла.

У канарковому піджаку, фіолетових штанах і з немислимою зачіскою. Сказав, що звуть його Кіра. Працює стилістом. Вирішив брата відвідати. І Катю в оборот взяв. Коли вона їх пирогами частувала, запропонував імідж змінити.

І знаєте, змінив. Заблищало прояснене волосся, змінив обличчя макіяж. З зубами зробили порядок. На роботу вона тепер пішки ходила. Всі зайві кілограми зникли. Навіть бігати вранці в парку почала.

Симпатична жінка з ніжною посмішкою і ямочками на щоках. А одного разу дзвінок пролунав. Відкривати мешканець пішов.

І крикнув:

– Катю, там до тебе!

На порозі стояв екс-чоловік. Тільки вона його насилу впізнала.

Павло постарів за рік, виглядав блідим, змарнілим, розгубленим. Від колишнього лиску і сліду не залишилося. Поруч стояли сумки.

– Тобі чого? – запитала Катя.

Вона пам’ятала, як перший час пробувала чоловікові дзвонити. Але він не бажав з нею розмовляти. А далі і зовсім в чорний список заніс.

А тепер прийшов.

– Яка ти стала … Побачив не впізнав би! – захоплювався Павло.

На Катю комплімент враження не справив. Вона пам’ятала свої безсонні ночі, бажання звести рахунки з життям, нескінченні сльози, паніку.

– Ой, Катю. Скільки я натерпівся. Гадюка ця тільки гроші з мене доїла. Діти спочатку нормальними здавалися. Але потім…. Невиховані, кричать весь час. Розвивати вона їх не бажає. Сидить вічно в телефоні. Не готує. Накупує цих пельменів. Одного разу локшину заварила. Уявляєш? Локшину! Мені! Сорочки випрала разом, вони полиняли. Я собі за цей час жодної речі не купив. Все на них витрачав. Немов в божевільню потрапив. Катю … Я ж до тебе. З тобою так добре. Я тебе завжди згадую. Давай з початку почнемо, а? – благально попросив він.

Але у неї вухах звучали його слова, коли він покидав її:

– Та кому ти потрібна? Беззуба, безплідна, безпородна Катя.

Катя ще раз подивилася на колишнього.

І тут двері відчинилися. На майданчик виглянув стурбований Володимир Всеволодович зі словами:

– Катю! Допомога потрібна? Ви, чоловік, з якого питання?

Павло замайорів і прокричав:

– А ви взагалі хто?

– Це чоловік мій, Володимир. Не приходь сюди більше! – і Катя закрила двері перед носом Павла, який від подиву аж рота відкрив.

Вибачилася перед мешканцем. Ну, що чоловіком назвала.

А той зітхнув і сказав:

– Видно, час пояснень прийшов! Я ж люблю тебе, Катю! Як можна було кинути таку приголомшливу жінку? Виходь за мене. По справжньому.

Він вдівцем був. І Катя вийшла. Через два місяці.Чоловік її трояндами завалює. Дачу купили.

Жінка не бачить, як іноді з-за рогу за ними спостерігає колишній чоловік. Який зі злості лає себе останніми словами, що одного разу піддався спокусі і проміняв хорошу людину на забавку. Залишившись в результаті ні з чим.

А Катя і Володимир по вулиці ходять за ручки. Щасливі і закохані. І вона чекає на дитину.

Можливо, Каті варто було повернутися до колишнього чоловіка, як ви вважаєте?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector