Корисна інформація для батьків та вчителів, що виховати чемну та порядну дитину

Досвідчені педагоги поділилися рекомендаціями, які допоможуть правильно виховати ваших дітей. 

Люблячі батьки не повинні:

  • збирати разом шкільний рюкзак;
  • виконувати разом домашні завдання;
  • запитувати, як справи в школі;
  • відправляти дітей на гуртки чи секції;
  • сварити за погані оцінки.

Ваша дитина має право на відпочинок та особистий простір. Вона може 2-4 години займатися своїми справами і нічого не робити. Батьки завжди повинні стояти на стороні своєї дитини, якщо виникають якісь шкільні суперечки. Це додасть їй впевненості в собі і відчуття безпеки.

У відмінників зазвичай низька самооцінка, тому вони всіма силами намагаються отримувати похвальні оцінки. 

Дитині не завжди легко даються деякі уроки чи предмети. І це не просто так. Причина може ховатися в підвищенні внутрішньочерепного тиску, гіпертонусі, психічних проблемах, гіперактивності чи синдромі дефіциту уваги. Тому не спішіть вважати свою дитину лінивою, можливо вона просто потребує допомоги. Спочатку доберіться до суті проблеми і вирішіть її, а не змушуйте своїх дітей сидіти над уроками. Адже це не зробить ваших дітей розумнішими чи самостійнішими, а лише додасть стресу і зруйнує ваші стосунки. 

Слід розрізняти виховання й турботу. Друге полягає в смачній вечері і теплому одязі, а перше – це підтримка, спілкування, взаєморозуміння, любов, увага та багато іншого, що батьки повинні давати своїм дітям. 

Школа для дітей – це не лише джерело знань, але й місце, де вони навчаються комунікувати з іншими, виконувати якісь обов’язки, організовувати свій час, розв’язувати певні проблеми. Це необхідні навички в житті кожного з нас. Завдання батьків полягає в тому, щоб дитина не втратила бажання відвідувати школу, тому не варто її сварити через погані оцінки. У будь-якій ситуації підтримайте свою дитину і налаштуйте на позитивний лад. 

Чи варто карати дітей?

Педагоги переконують, що інколи це потрібно робити. Однак тут важливий правильний підхід. Потрібно розділяти дитину та вчинок. У жодному раз неприпустимо докоряти, принижувати чи ображати дитину. Краще позбавити її телефона чи вимкнути інтернет. 

Чи варто давати дитині кишенькові гроші?

Уже з 6-річного віку дитина може мати власні кошти. Так, це будуть незначні суми, але вона самостійно зможе ними розпоряджатися.  Якщо дитина буде відчувати довіру батьків, то це навчить її відповідальності і рішучості. Однак не варто за допомогою грошей маніпулювати почуттями і вчинками дитини. 

Кімната підлітка – це вираження його внутрішнього “Я”.

Діти не люблять докорів чи зайвих повчань, тому їх варто уникати під час спілкування. Критика та приниження ніколи не дадуть гарних результатів. Якщо вас засмутив вчинок вашої дитини, то підберіть правильні слова, які проаналізують ситуацію, а не розкритикують. 

Поруч з вами діти мають відчувати себе в безпеці. Ви маєте стати їхньою підтримкою та опорою.

А які методи ви використовуєте у вихованні своїх дітей?

 

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector