Лайфхаки: як візуально додати до кімнати простору

Надто низька стеля, непропорційна форма кімнати, невелика кухня, вузький коридор – усі ці недоліки малогабаритних квартир стають незначними, коли справа доходить до планування інтер’єру. Втім, нерідко найняти професійного дизайнера і створити квартиру мрій без зайвих зусиль стає задоволенням надто дорогим та не на будь-який гаманець. Але затишку та краси хочеться кожному. Як вирішити проблему браку простору без допомоги спеціаліста? Для вас ми зібрали перелік із простих та, що не менш важливо, дієвих способів, що зроблять вашу квартиру ідеальною.

Крок перший – освітлення

Забудьте про підвіконня як додаткову полицю, на яку можна розміщувати горщики із квітами чи книги. Основне правило освітлення маленьких кімнат: вікна завжди повинні бути відкритими. Кімната наповнена світлом завжди видається більш затишною, навіть не зважаючи на розмір. Втім, одним єдиним природним освітленням обмежуватись не варто. Чим більше джерел світла – тим краще. Підсвітка декору, настільна лампа, бра на стінах чи кілька додаткових світильників на стелі – усе це додасть кімнаті тепла і об’єму не залежно від пори року чи частини дня. Наскільки це можливо, старайтесь направляти світло до стелі – цей прийом зробить стелю візуально вищою.

Крок другий – стіни, стеля і підлога

Візьміть за основу базові кольори, вони ж нейтральні. Нехай тло вашої маленької кімнати буде теплим і світлим. Це стосується не тільки стін, стелі і підлоги, але й масивних меблів. Додасть такого бажаного об’єму і габаритний яскравий акцент – одна зі стін, зафарбована у більш насичений колір. Але як щодо стелі? Побутує думка, що для компактних приміщень підходить винятково білий колір стелі. У дійсності, більш темний чи яскравий відтінок додасть до вашої кімнати більше простору, аніж набридлий білий.

Сміливе рішення для вузьких кімнат – смугаста підлога. Це ефектний прийом не тільки приверне увагу кожного, але й візуально змінить форму приміщення. За допомогою смужки можна із легкістю розширити або подовжити кімнату – за потребою. І, на завершення – високі двері, що майже торкаються стелі. Ця дизайнерська витівка не тільки зробить стелю вищою, але й додасть до інтер’єру елегантності.

Крок третій – штори і текстиль

Суттєво додають простору штори, що за кольором є ідентичними до кольору стін. За умови, якщо штори не є надто тяжкими і цупкими. Краще комбінувати “літні” штори із повітряним тюлем. А ще, варто вішати карнизи якомога ближче до стелі, а текстиль укорочувати майже-майже за лінією підлоги.

Візуально розширює кімнату також однаковий текстиль. Пошийте на замовлення чохли на подушки, штори і скатертини із одного матеріалу. Це не тільки зробить інтер’єр більш гармонійним та завершеним, але й збільшить кімнату за розміром.

Крок четвертий – меблі

Меблі повинні “здійматись” над підлогою. Тож, зверніть увагу на їхній низ – ніжки. І тільки після вирішуйте, підійдуть вони до вашого інтер’єру за дизайном чи ні. Не завадило би для тісних приміщень надавати перевагу багатофункціональності. Диван-ліжко, розкладний столик, шафа-ліжко – зробіть простір більш статичним.

Не бійтесь використовувати габаритні предмети. Як-от просторий диван, що займає майже всю кімнату, може зробити її візуально більшою. Якщо, звісно, усі інші меблі будуть незначні за розмірами. На подібних контрастах створюється простір. І завжди масивні речі можна доповнити невагомими столами і стільчиками іх якісних полімерів прозорого кольору.

Полиці – вони повинні втілювати акуратність і гармонію. Ніякого безладу, обмежений простір цього не потерпить. Дизайнери радять розставляти на рівні очей більш легкі речі, які будуть тішити око. А нижче розкладати важкі книги. Ще один простий і дієвий прийом – книжкові полиці, висотою від підлоги і до стелі. Так, вони видаються величезними. Відтак, і простір, у якому вони розміщуються, виглядає масштабнішим.

Позбавте стіни меблів. Це аж ніяк не додасть кімнаті простору, як прийнято вважати. Робіть простір практичним, а не розширюйте танцювальний майданчик. Тісність втратись значення, коли вам буде зручно. Навіть якщо для цього доведеться поставити диван зі столом посередині кімнати. Зрештою, зробіть меблі чи двері дзеркальними – і світло, що відображатиметься у них, сповнить кімнату затишком. Особливо, якщо дзеркала будуть розміщуватись напроти вікон.

Крок п’ятий – декор

На завершення, розбираємось із декором. І поговоримо про неабияк актуальне сьогодні дизайнерське рішення – арт-об’єкт. Не думайте, що громіздке полотно позбавить вашу оселю простору. Радше навпаки. Обирайте якомога більшу картину, підбирайте до неї стриману раму і вауля – останній акцент вашої оновленої кімнати знайдено.

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector