Ледве встиг загальмувати. На дорозі сиділо щось брудне, тремтяче і мокре – маленьке цуценя. Попри зливу, вийшов з машини: не кидати ж бідолаху на лісовій дорозі?

Я повертався пізно увечері з відрядження, поспішав: шалено скучив за дружиною і синочком.

Насувалася гроза, а ось її я  з дитинства боявся, хоч і соромно в цьому зізнаватися. Іноді неприємності валяться відразу одна за одною. Спочатку пробив колесо, потім побачив, що не горить фара, а ще треба було заїхати на заправку.

У підсумку на дорогу, що веде в бік нашого села, я повернув, коли на повну гуркотів грім, небо розрізали блискавки і лила злива. Як я в світлі фар побачив пса, до сих пір не можу зрозуміти.

Ледве встиг загальмувати. На дорозі сиділо щось брудне, тремтяче і мокре – маленьке цуценя. Попри зливу, вийшов з машини: не кидати ж бідолаху на лісовій дорозі?

Коли Юля і Дімка побачили мою знахідку, почали сюсюкати, купати, сушити, годувати:

– Хочемо, щоб він залишився у нас! – заявив синочок.

– Знаю, що ти мрієш про собаку. Можна подивитися оголошення, підібрати щось породисте, – несміливо запропонував я. – А цей пес взагалі незрозуміло звідки …

А песик не зводив з мене очей, в яких було благання: «Не виганяйте мене!»

– Не хочу породистого! Хочу цього! – ревів Діма.

Для виду я з ними посперечався, в результаті виніс вердикт:

– Гаразд, вмовив! Іди до мене, нещастя Господнє, – я простягнув руку до цуценяти, він лизнув її і посміхнувся. Точно вам кажу: посміхнувся!

Потім розповів своїм, як малюк не злякався грози, і ми його назвали Громом.

Час минав, Дімка ріс і дорослішав, і Грім разом з ним. Вони були нерозлучні. Якщо син затримувався у школі, пес не знаходив собі місця, сидів біля хвіртки, періодично ставлячи на неї лапи і вдивляючись у далечінь. Він обожнював свого маленького господаря.

Одного разу я працював в саду, раптом прибіг пес, почав заклично гавкати, але так як я не звертав на нього уваги, він схопив мене зубами за штанину і потягнув:

– Грім, відвали! Зараз немає часу грати! – відмахнувся.

Але той не вгамовувався. І я слухняно пішов за ним. Виявилося, що семирічний Діма, що залишився без нагляду, вирішив самостійно прогулятися до струмка за городом, послизнувся, впав і вивихнув ногу. Як це відчув пес? Звідки дізнався? Це залишається загадкою, але він привів мене до сина.

Попри породу «дворняга звичайна», знайда був напрочуд розумним, з нього вийшов відмінний охоронець. Спокійно, без гавкоту і істерик, він пропускав незнайомих людей у ​​двір, але вийти – ніяк! Замість добродушної мордочки з’являвся звіриний оскал, і лунало грізне гарчання.

У нас на вулиці жила одна тітка з тих, хто повз чужого добра пройти не може – обов’язково щось присвоїть. Так сталося і з нами. Юлька розвела на ділянці троянди. Всіх кольорів і різних сортів. Нікому з сусідів не відмовляла дати живці. Шкода, чи що?

Але Клава не захотіла попросити. Побачила, що ми поїхали, а хвіртку не закрили, зайшла … і зустрілася з Громом. Понад годину він протримав її в розарії, не даючи вийти.

– Щоб він здох! Розвели собак-вбивць і труїте жителів селища! Буржуї чортові! – кричала вона, коли ми відігнали від неї пса.

А через день Грім захворів, повезли до ветеринара: сильне отруєння. До ранку його не стало …

– Знаєш, думаю, це справа рук Клави, але не спійманий, не злодій. Нічого не доведеш! Та й улюбленця вже не повернути …

Вся сім’я важко переживала смерть кудлатого друга. Дімка навіть і чути не хотів про покупку нової собаки.

– Тату, слухай, а Грім ночами в наш двір приходить. Коли великий місяць світить! Я його кілька разів вже бачив! – зізнався якось син.

Я подумав, що малюк просто фантазує.

Дімці виповнилося чотирнадцять, коли Юлі від фірми, де вона працювала, запропонували поїхати на стажування за кордон на три місяці. У той день мені потрібно було з’їздити до приятеля в сусіднє містечко.

Виїжджати доводилося рано вранці. Увечері видав вказівки синові, а на світанку вирушив у путь. Встиг від’їхати недалеко, машина почала чхати і фиркати, незабаром заглохла. Години дві провозився з нею, поки вона завелася.

Раптом побачив на узбіччі пса, дуже схожого на Грома. Як дві каплі води! Він вискочив на дорогу і перегородив шлях. Ледве ухилився, щоб не збити його! Вилаявся про себе і, не зупиняючись, поїхав далі.

Що за чортівня? Через хвилину знову побачив того самого пса. І знову він стояв на моєму шляху! Коли ситуація повторилася втретє, вирішив зупинитися і вийти з авто. Пішов до нього, але пес чомусь не ставав ближче. – Грім! – покликав його, думаючи при цьому: «Ти мізками не поїхав? Грома вже кілька років, як немає в живих!»

А пес повернув голову в ту сторону, звідки я приїхав, і з тривогою завив. Від цього виття мурашки побігли по всьому тілу. Стало ніяково. Починалася гроза, виблискували блискавки, гуркотів грім. А собака продовжував вити!

У мене з’явилося дивне відчуття, що потрібно повернутися додому. Передзвонив другові, що не приїду, розвернувся і поїхав додому. І треба сказати, зробив це вчасно. Прокинувся вранці син, поставив на вогонь кухлик, щоб зробити собі чай. Приліг на диван і заснув. Вода закипіла, залила вогонь, газ наповнював приміщення …

Чим би це закінчилося, якби не зустрівся мені на шляху собака, навіть страшно подумати! Я нікому не говорив, що бачив нашого улюбленця. Але впевнений: це був саме він. Грім і після смерті охороняв спокій своїх друзів!

Вам доводилося колись отримувати схожі знаки долі?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector