Мініатюрні та прекрасні: ТОП-10 найменших тварин на Землі

Часто ми дивуємося від велетенських розмірів представників фауни. А про мініатюрних тваринок чомусь згадується набагато рідше. Хоча вони також гідні уваги і мають свої особливості. Щоб довести це, ми підготували для вас тематичну підбірку!

10. Найменше китоподібне

У Каліфорнійській затоці мешкають особливі зубаті кити. Одним із них є вакіта або каліфорнійська морська свиня. Своїми розмірами вона сягає близько 1,5 м. Так, зовсім не мініатюрна, але у порівнянні з іншими китами — крихітка. Вакіта знаходиться на межі вимирання. Причиною такої ситуації є не навмисне полювання людей, а випадкове потрапляння в рибальські сіті та отрута хлорованою водою.

9. Найменша кішка

Чорнонога кішка виростає до 36-50 см із середньою вагою 1,5-2 кг. Ці розміри менші, ніж у звичайної домашньої кицьки. Однак не варто вестися на її милу зовнішність, адже чорноногі кішки є відмінними хижаками. Майже кожне їхнє полювання закінчується успіхом. У цьому їм допомагає їхня витривалість. На шляху до здобичі ця маленька кішка може подолати 16 км за одну ніч. Також вона нормально переносить посуху та інші несприятливі природні умови. 

8. Найменша акула

17 см — це середній показник розмірів тулуба карликової акули-ліхтара. Назва її також не випадкова. Адже вздовж черева у неї тягнуться люмінесцентні смужки. Власне світло акули-ліхтара поєднується з сонячними променями, які проникають крізь воду і приховують її силует. 

7. Найменший хижак

Про цю тваринку, мабуть, ви чули неодноразово. Ласка має тулуб завдовжки 16-20 см, короткі лапи, гостру мордочку і круглі вуха. Часто її можна зустріти в сільській місцевості. Цей спритний хижак може легко вполювати здобич і втекти від своїх великих ворогів.

6. Найменший примат

Ігрунки — це особливий вид допитливих мавпочок, який водиться в джунглях Амазонки. Тваринка виростає до 15 см при вазі 150 г. Вони чудово ладнають з людьми, але існування в неволі змушує їх сумувати та хворіти.

5. Найменший плазун

Перед вами найкоротший у світі плазун. Це барбадоська вузькорота змія, загальна довжина якої не перевищує 10 см. Вона безпечна для людини, тому не дивно, що доктор Блер Хеджес, біолог з Пенсільванського університету, який відкрив цей вид, назвав його представників «прекрасними створіннями».

4. Найменший птах

Довжина колібрі-бджілки 6 см, а вага — 2 г. Ця малеча проживає в Кубі і харчується квітковим нектаром. За розмірами вона не більша, ніж метелик-капустянка.

3. Найменший ссавець

Етруська землерийка (карликова білозубка) виростає довжиною 3-4 см при вазі 3 г. Однак це не перешкоджає їй у полюванні на комах, ящірок та жаб. 

2. Найменша риба

Paedocypris progenetica –  це тропічна риба з родини коропових, яка є найменшою у світі. Її довжина сягає до 10 мм. Вона водиться в болотистих водоймах індонезійських островів Суматра і Бінтан. 

 

1. Найменше земноводне

Очолює цей топ карликова райка Paedophryne amauensis, яка водиться у Новій Гвінеї. Її довжина сягає 7,7 мм. Його виявили лише 10 років тому. Але це не дивно, адже мініатюрна жабка водиться у тропічних лісах і полюбляє ховатися серед опалого листя. 

Яка із цих тварин вразила вас найбільше?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: