Головні помилки які не слід допускати батькам, щоб не нашкодити та не травмувати своїх діток!

Діти відіграють особливу роль у житті кожної людини. Вчинки батьків впливають на них і потім проявляються у їхній поведінці, поглядах на життя та переконаннях. Не дивно, що у люблячій родині виростають такі ж люблячі діти, які готові нести добро у світ.

Однак часто батьки допускають помилок у вихованні, які травмують малечу. Ось приклади тих речей, які робити не варто:

1. Не проявляти розуміння.

Звичайно, що батьки мають більше досвіду, ніж діти. Наприклад, вони знають, що підліткове кохання швидко закінчиться, тому намагаються вберегти свою дитину від майбутніх страждань. Однак усі їхні застереження абсолютно не спрацюють, поки підліток сам не переконається у цьому. Натомість може виникнути лише більше конфліктів на грунті непорозуміння.

2. Не підтримувати.

Наші діти потребують підтримки, яка додає їм впевненості та наснаги. Яскравим є всесвітньовідомий приклад маленького Карузо, якому одного разу вчителька музики сказала, що його спів нікуди не годиться. Натомість матір хлопчика запевнила, що його голос найпрекрасніший у світі. Тож якби не вона, то він ніколи б не здобув славу та визнання. 

3. Порівнювати з іншими дітьми.

Мабуть, багатьом дітям знайомі фрази, нібито сусідські діти такі чемні та ввічливі, а дочка маминої подруги — відмінниця та розумниця, з якої варто брати приклад. Це лише ображає дітей, занижує їхню самооцінку і змушує відчувати себе невпевненими в собі та недолюбленими.

4. Говорити образливі слова чи робити неприємні вчинки.

Батьки повинні проявляти терпіння до своїх дітей і не дозволяти собі їх ображати морально або фізично. Якщо дитина не розуміє математику чи не може запам’ятати вірш, то не варто у якийсь спосіб карати її за це. Адже така дрібниця залишить в душі неприємний слід на все життя.

5. Кричати. 

Так, з дітьми інколи буває дуже складно і наша нервова система буквально не витримує цього. Однак крик та істерика — це не вихід з ситуації. Вони можуть ще більше налякати малюка, але не розв’язати проблему.

6. Ігнорувати.

Байдужість — це один із найстрашніших проявів. Наші діти потребують уваги, турботи і тепла. Завдяки цьому вони виростають здоровими, самодостатніми та щасливими людьми. 

Зверніть увагу на ці пункти і не допускайте помилок у вихованні своїх дітей!

А яких правил виховання дітей дотримуєтеся ви?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: