Місяць тому мені сусідка сказала, що бачила мого чоловіка. Він тоді був на заробітках, але про те, що приїде і словом не обмовився. Чому замість дому поїхав у сусіднє село? Коханка зачекалася. Отак він проміняв дружину і трьох дітей на якусь Ірку.
Ще чотири року тому його однокласник запропонував поїхати з ним в Німеччину, грошей заробити на будові. Мій Орест людина порядна, йому можна довіритись та і працьовитий він.
Тож ми подумали, що то непоганий варіант, адже вдома троє дітей, кожному треба гідне життя дати. Я раділа тому, нарешті ми зможемо відремонтувати дірявий дах, купимо дітям новий одяг, а я б собі нову сукню взяла.
Перші три роки все було дуже добре. Чоловік щомісяця передавав гроші додому, частину я відкладала, частину витрачала. Та Орест сам не так часто міг приїхати, як би нам того хотілося.
А коли повертався, то я не тямилася від радості. Я наче заново розцвітала, старалася у всьому йому догодити, готувала найсмачніші страви, дітей залишала на маму, що він відпочив і щоб ми могли побути вдвох.
Люди бачили, що Орест заробляє дуже добре. За ті роки вони не тільки дах відремонтували, але і хату ззовні утеплили й побілили, замінили паркан і на подвір’ї поставили альтанку. Любо було глянути на це все.
Орест не часто дзвонив дружині. Навіть не сильно розпитував, як у них справи, що нового. А останнім часом став говорити, що приїде назавжди додому.

Минув місяць, другий, третій, а його все нема і нема. Я вже стала хвилюватися у чому справа. А він пояснює, що зайнятий був, що зараз проблеми на кордон і він мусить трохи побути там. Ще й гроші перестав висилати.
А одного прекрасного дня я дізнаюся, що чоловік вже місяць як повернувся. Але не до рідної хати, а до коханки в сусіднє село. Чоловіки, що були з ним на роботі сказали, що вона працювала прибиральницею жила разом з ними й в їхньому гуртожитку.
Я не вірила в почуте, хотіла їхати туди, розбиратися у чому права. Але потім сіла і заплакала. Чому він так вчинив зі мною? Невже не можна було по-людськи приїхати й сказати, що покохав іншу. А не приховувати від мене. Тепер я виглядаю повною дурепою.
А сусіди й родина і діти постійно питають мене коли нарешті приїде Орест. І що я маю їм відповісти?
Може таки поїхати й поговорити з чоловіком? Може наш шлюб ще можна врятувати?
