Негативна енергія: дзен-мастер пояснює, як справлятися з руйнівними думками

Людина сама вирішує, які насіння вона буде поливати – добрі чи злі …

Як можна впоратися з негативною енергією і поганими емоціями? Погодьтеся, не найлегше питання. Деякі люди порадять вам ігнорувати негативність і зосередитися на позитивне мислення. Інші ж запропонують медитацію, йогу або якийсь альтернативний вид духовної практики. Але якщо вірити словам буддистського дзен-мастера Тита Нат Хана, то насправді все набагато простіше.

Негативні емоції можна подолати за допомогою практики усвідомленості. Дзен-мастер розповідає про роль усвідомленості в розумінні власних страждань і, що дивно, чому люди повинні їх прийняти:

«Перш за все, роль практики усвідомленості полягає в усвідомленні своїх страждань і турботі про себе. На початковому етапі вона сприяє усвідомленню страждань, а на другому – їх прийняття. Мати, яка дійсно піклується про свою дитину, яка плаче, візьме її на руки без спроб придушити ридання і без осуду, і тим більше не буде її ігнорувати. Усвідомленість можна порівняти з матір’ю, яка розуміє і приймає страждання. 

Таким чином, суть практики усвідомленості полягає не в протистоянні або придушенні свого негативного почуття, а, скоріше, в ніжному його заспокоюванні. Коли мати обіймає свою дитину, енергія її ніжності проникає всередину дитини. І навіть якщо вона спочатку не може зрозуміти, чому її дитина страждає, і у неї йде якийсь час на пошуки причин такого стану, рішення ніжно взяти її на руки вже здатне принести їй полегшення. Якщо люди навчаться розпізнавати і заспокоювати свій біль, дихаючи при цьому усвідомлено, їм теж відразу стане легше».

Дивитися в очі своїм почуттям, а після приймати їх, це абсолютно не те, чого нас вчили в дитинстві. Більшість людей вважають за краще сховатися від негативних емоцій через їх непосильний тягар.

Але що відбувається в такому випадку? Негативні емоції просто будуть тліти десь на задньому фоні і в кінцевому підсумку зроблять вам тільки гірше.

Тит Нат Хан каже, що ми повинні дивитися на свої емоції як на щось непостійне. Це допоможе нам зрозуміти, що вони зовсім не такі страшні, як могло б здатися:

«Як виражається наша злість? Ми кричимо, кричимо і намагаємося знайти того, хто винен в наших проблемах. Але якщо подивитися на гнів як на щось непостійне, то ми можемо просто зупинитися і зробити кілька глибоких вдихів.

Гніваючись на іншу людину в якомусь вищому вимірі, ми закриваємо очі і заглядаємо глибоко всередину себе. Ми намагаємося заглянути на 300 років в майбутнє. Якими станете ви обидва? Якими станете особисто ви? Де будете ви двоє і де будете особисто ви? Просто вдихайте і видихайте повітря, вдивляючись у своє майбутнє і майбутнє іншої людини.

У цьому самому майбутньому ми бачимо, який нам дорогий наш «ворог». Розуміючи, що ми можемо втратити його в будь-який момент, наш гнів поступово відходить. Нам хочеться обійняти його і сказати: «Як же я радий, що ти все ще живий. Я такий щасливий. І як я тільки міг ображатися на тебе. Адже ми обидва колись помремо, а тому нерозумно зараз злитися один на одного ».

Ми забуваємо про непостійність, а тому завдаємо біль і собі, і іншим людям. Одного разу ми відправимося у світ інший, залишивши всі свої матеріальні речі, владу, сім’ю і все інше. Найважливіші і цінні речі, які у нас є, це свобода, мир і щастя».

Вражаюче мудрі слова від буддистського дзен-мастера. Якщо в світі і існує істина, то вона полягає в мінливості Всесвіту. Тому коли нас долають негативні емоції, нам необхідно зрозуміти, що так не буде тривати вічно.

А ще ми не повинні ставити своє щастя в залежність від майна або статусу, тому що ці речі теж не вічні.

Тит Нат Хан каже, що щастя і страждання є двома протилежними поняттями, і одне без іншого існувати не може:

«Немає бруду – немає і лотоса. І страждання, і щастя наділені органічною сутністю, а це означає, що вони однаково минущі і постійно змінюють один одного. Гниючи, квітка перетворюється на добриво. А добриво допомагає квітці знову вирости. Щастя теж органічне і не постійне. Воно з легкістю перетворюється в страждання, а страждання – знову в щастя».

Тит Нат Хан каже, що ми можемо вгамувати свій біль, якщо усвідомлюємо, що цей біль не вартий наших страждань:

«Бути живим – найбільше з чудес. Ми можемо вгамувати свій біль за допомогою простого усвідомлення, що він не вартує наших страждань! Як багато людей закінчують життя самогубством через лють і відчай? У цей момент вони не бачать всього того щастя, що їм доступне Практика усвідомленості перешкоджає настільки обмеженому світогляду. Будда не ховався від своїх страждань, і це відкрило йому шлях до звільнення. Не варто тікати від неприємних вам речей тільки заради того, щоб насолодитися чимось приємним. Зустріньтеся лицем до лиця з труднощами і створіть для себе нове щастя».

«Один із способів подбати про свій біль – залучити у своє життя щось протилежне йому. У всього в цьому світі є своя протилежність, тому якщо в вас посіяно насіння зарозумілості, то і насінню співчуття теж знайдеться місце. Кожен з нас може бути жалісливим. Якщо щодня в цьому практикуватися, то ваше милосердя буде лише зміцнюватися. Необхідно зосередитися на ньому, і воно одразу наповниться енергією. І чим жалісливим ви стаєте, тим менше в вас залишається зарозумілості. Вам не потрібно з нею боротися або намагатися придушити. Людина сама вирішує, які насіння вона буде поливати – добрі чи злі».

Як ви боретеся з негативними думками?

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector