Незвичайні будинки різних африканських племен. Ви будете здивовані

Цивілізація не є розвиненою рівномірно у кожному куточку світу. Десь люди не уявляють свого щоденного життя без цифрових технологій та інших здобутків науково-технічного прогресу. Але є дикі племена, які ніби ще залишилися далеко в періоді палеоліту. 

Саме тому часто на просторах Африки можна зустріти незвичайні будинки, які змайстровані з дивовижних матеріалів. Сьогодні ми підготували добірку прикладів, які точно зможуть вас вразити.

Бербери

Люди знайшли застосування скельним породам і змогли змайструвати в них багатоповерхові будиночки. Вони є чудовим укриттям в спекотну погоду, адже там стабільно тримається прохолодна температура. 

Кімнати з’єднані між собою довгими тунелями. Меблі виготовлені з вапняку, а стіни оздоблені розписом. На них мешканці зображують різноманітні орнаменти, які є символами міфічних істот та богів. 

Масаї

Масаї – це плем’я кочівників, які не затримуються надто довго на одному місці. Вони знаходять у вічних мандрах і пошуку родючих пасовищ для худоби. Не дивно, що вони майструють свої будиночки з підручних матеріалів, розраховуючи на тимчасовий проміжок часу. 

Сам каркас будинку складається з довгих стовбурів дерев і тонких прутів. Щілини вони заробляють спеціальною сумішшю, яку виготовляють  шляхом поєднання гною, піску та трави. Щодо вікон, то в них нема потреби, адже у світлі пору доби члени племені займаються своїми справами на вулиці. 

Мурсі 

Це плем’я займається землеробством та скотарством.

Їхні будиночки нагадують своєрідні снопи. Каркас виготовляють із товстих стовбурів дерев, а сухі рисові стебла слугують покривом. Вхід схожий на отвір в нору. 

Пігмеї

Члени цього племені мешкають в будиночках, виготовлених з товстих прутів, скріплених ліаною. Пігмеї перекривають свої споруди пальмовим листям. 

Це пересувні домівки, які є зручними для сфери їхньої діяльності – збирання.

Плем’я Мусгум

Зустріти ці племена можна в Чаду чи Камеруні. Оскільки серед болтів немає інших матеріалів, окрім глини, то саме з неї вони виготовляють свої домівки. Незважаючи на свій специфічний вигляд, вони є доволі комфортними та самобутніми. 

Ребриста поверхня будинків – це продумана система зливу дощів. Це забезпечує міцність стін і стійкість від впливу вологи. Вгорі є вентиляція у вигляді отвору. 

Плем’я Фон

Це плем’я мешкає на воді. Їхні домівки розташовані на палях, які попередньо вбили в мул. 

Вони вибудовують цілі маршрути та шляхи на воді.

А ви готові провести декілька днів одній з таких домівок?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: