“Ніхто нікому нічого не винен”: твердження, яке засіло в голові багатьох людей

Зараз дуже популярний вислів: “Ніхто нікому нічого не винен”. Як на мене, то це безглузде твердження. Адже людина – соціальна істота, яка спілкується з іншими собі подібними. Вона дає комусь надію, обіцяє і переконує. Зрештою, совість ще ніхто не скасовував. Ти прийшов у чиєсь життя або впустив когось у своє. Це тягне за собою певні обов’язки. 

Наприклад, коли альпіністи здіймаються вгору, то один з них не може сказати: “Мені набридло, я тебе відкріпляю, бо нічого тобі не винен”. Ні, винен. Так само ми маємо зобов’язання перед своїми дітьми, які не просили їх народжувати, перед батьками, яким завдячуємо нашим життям, перед друзями, які можуть бути собою. 

Ми зобов’язані й тим, кому зізналися в коханні. І винні перед тими, кому зрадили, перебуваючи в стосунках. Адже “вільні відносини” це для тих, хто не хоче брати на себе відповідальність.

Якщо у вас з людиною зароджуються стосунки, то це не стається за помахом чарівної палички. Значить ви стали близькі один для одного. Ви повинні берегти людину, яка відкрила вам свою душу. Це ж стосується друзів. Якщо ви вирішили спілкуватися, то повинні підтримати подругу чи друга у будь-який момент, а не сказати, що його проблеми вам зараз ні до чого. 

Якщо твоя друга половинка часто плаче, то це не через надмірну сентиментальність, а через те, що ти її ображаєш. Вона винна, що приймає цей біль, а ти винен, що робиш боляче.

У стосунках ми в будь-якому випадку впливаємо на інших людей. Справді, “ми відповідальні за тих, кого приручили”. І не варто вестися на новітні тенденції, які спрощують наше життя. Так, друга можна замінити на психіатра, а кохання – на секс, але це лише для слабаків, які нічого не знаю про відповідальність та зобов’язання. 

А що ви думаєте з цього приводу?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector