Ніколи не пропонуйте допомогу людям в цих 5 ситуаціях

Допомагати навколишнім — прекрасно! Але, як і в усьому іншому, варто знати міру.

У світі багато людей, у яких дуже велике серце. Коли вони бачать, що людина потрапила в біду, то завжди прагнуть допомогти. Намагаються зробити все, щоб життя налагодилося.

Допомагати для таких людей щось на кшталт інстинкту. Однак бувають ситуації, в які краще не втручатися. Як би складно це не було, але краще стримати себе …

1. Коли ви очікуєте чогось натомість.

Допомога повинна бути безкорисливою. Якась невеличка послуга не означає, що людина буде винна вам до кінця життя.

Бажання допомогти не повинно бути викликано розрахунком, що людина щось зобов’язана зробити  для вас в майбутньому. Воно повинно виникати просто тому, що ви щиро хочете допомогти.

Вам здається, що вас просто використовують? Вас дратує той факт, що людина, якій ви одного разу допомогли, не вважає, що винна вам все життя? Настав час переглянути свої мотиви щодо допомоги людям в цілому.

2. Коли людині не потрібна ваша допомога.

Іноді дуже сумно бачити, як людина б’ється щосили і нічого не може зробити. Вона ніяк не може вирішити проблему, яку ви (як вам здається) здатні вирішити за дві секунди. Однак якщо іншому не потрібна ваша допомога, не варто наполягати.

Ми можемо допомогти тільки тим, хто цього потребує. Коли людина знаходиться в стані стресу, краще не втручатися з порадами, тим більше непроханими. Так можна тільки зробити ще гірше і змусити іншого переживати ще більше.

3. Коли допомога обернеться проблемами для вас самих.

Припустимо, у вас запланована важлива зустріч і немає часу на те, щоб зустрітися з другом. Однак він дуже просить приїхати і переглянути його нову бізнес-пропозицію або ж висловити свою думку. Або, припустимо, ви погано себе почуваєте. Вам телефонує ваш родич і просить приїхати за ним, бо у нього застуда.

Що ж … У всіх цих ситуаціях, буде абсолютно нормально якщо ви поставите свої потреби на перше місце і відмовитеся допомагати. Ваше життя і кар’єра не повинні страждати через те, що ви звикли вважати потреби навколишніх важливішими за власні.

4. Коли людина не заслуговує допомоги.

У багатьох був (або є) такий друг, який постійно перевіряє дружбу на міцність. Він може з’явитися до вас додому, ображатися і всіляко вами маніпулювати.

Прийде той день, коли цей друг потрапить в біду. Ви відкинете всі сумніви і помчите на всіх порах рятувати його (її). І що в результаті отримаєте? Вам не скажуть ні слова подяки, а лише можуть зігнати на вас злість.

Якщо внутрішній голос каже вам, що людина не заслуговує вашої допомоги, прислухайтеся до нього. Не варто ігнорувати те, про що говорять наші інстинкти.

5. Коли ви не здатні допомогти.

Немає нічого поганого в тому, щоб запропонувати підтримку в особливо важку хвилину. Однак не намагайтеся пропонувати допомогу, яку ви просто не в змозі надати. Не пропонуйте те, в чому ви не компетентні. Не намагайтеся грати роль лікаря або психолога.

Найкраще, що ви можете зробити — підтримати людину, дати їй виплакатися або переконати її в тому, що їй потрібно звернутися за допомогою до фахівця.

Бути милим і ввічливим — це прекрасно. Допомагати навколишнім — прекрасно. Однак перш, ніж пропонувати допомогу, переконайтеся в тому, що вами керують правильні мотиви. Варто розуміти, коли ви дійсно здатні допомогти.

Ви часто допомагаєте навколишнім?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: