“Олю, ти така класна!” – із захопленням сказала подруга. “Так, я знаю”, – відповіла впевнено

Я працюю журналістом. Нещодавно нас запросили на благодійний сніданок. Там були присутні не тільки наші працівники, але й відомі зірки, світські левиці та актори. Знаю, що деякі з них навіть публікувалися на сторінках відомих журналів. 

Однак, поруч з такими жінками я почувалася ніяково, немов звичайна сіра мишка. Не можу похвалитися, що відпочивала у Монако чи на Мальдівах, не влаштовувала шопінг у Мілані. У мене нема швидкої Мазераті чи прикрас від Картьє. Ну ось про що мені з ними говорити? Розповісти про акції на макарони в АТБ чи про новий завіз на секонд хенді? Здається, що ці дами навіть не знають, що таке локшина швидкого приготування. 

Потім у нас був репортаж про місцевих лікарів. Я бачила, як вони важко працюють, не вистачає часу навіть на те, щоб випити кави. Щодня ці люди рятують сотні життів, допомагають боротися за здоров’я. Втомлені, зморені, але щасливі – так виглядали всі лікарі та медсестри. Однак, мене неприємно здивувала їх зарплата. Чесно кажучи, мені навіть в один момент стало соромно. Поки я скаржуся, що затрималася на роботі на 10 хвилин, інші стоять на ногах по 12 година та можуть ще на нічне чергування залишитися. 

Після такого насиченого та контрастного дня я вийшла на прогулянку з донечкою Мар’янкою. В парку зустріла свою сусідку Христину, вона гуляла з собакою. Знаю, що дівчина нещодавно вступила до університету та вивчає психологію. 

– Мар’янко, а правда кажуть, що ти у нас справжній молодець? – дотепно запитує сусідка. 

– Так! – гордо крикнула донечка. 

І тут я задумалася. Адже ми звикли хвалити дітей за будь-яку дрібниці. Наприклад, гарна поведінка у садку, оцінка чи навіть за те, що з’їла весь суп. Але за що можна похвалити дорослу людину? Вирішила на цю тему поговорити з Христиною. 

– Нам про це розповідали на конференції. Є такі 4 методи ідентифікації: “Те, що я вмію, маю, обираю”. Ну і найголовніше – яка ти особистість. Якщо у вас нема дорогих прикрас чи медичної освіти, то це не означає, що ви погана людина. Варто поважати вже за те, що вона є на цьому світі та яку працю виконує. Ось, наприклад, ваша донька пообідала супчиком. Так, вона молодець, що слухняно все з’їла. Але ви також молодець, адже саме ви зробили для неї таким смачний обід! 

Ці настанови я вивчила напам’ять. Здається, що вони навіть допомогли мені побороти низьку самооцінку. Декілька років тому, коли я тільки-но закінчила університет, то не могла знайти нормальну роботу. Хто захоче брати працівника без досвіду? Тоді знайшла оголошення про те, що на телебачення шукають ведучу розважального шоу. А чому б і ні? Хороший старт для кар’єри, зарплата велика та графік хороший. 

– Це добре, що у вас є червоний диплом, безліч відзнак. Але ось мені важливо те, якою ви особистістю є, адже глядачі дивитимуться на вас. Чи можете ви зараз себе похвалити? – запив мене директор на співбесіді. 

– Ем… Ну я скромна.. 

– Вибачте, але такі працівники нм не потрібні. Можете бути скромною у себе вдома, а нам потрібна яскрава та харизматична жінка, – перебив мене чоловік та поглядом вказав на двері. 

Ось тоді я почала сумніватися у своїх талантах. Та і з’явилася низька самооцінка. А зараз я працюю головним редактором на обласному телебаченні. Всі мене поважають на роботі. Якби декілька років тому мені хтось зробив комплімент, то я б одразу все заперечувала, мовляв, це все просто перебільшення та я не вартую таких слів. 

А нещодавно зустріла подругу зі школи.

– Олю, ти така класна! – похвалила подруга. 

– Дякую, я знаю! – впевнено відповіла. 

Ось так я навчилася приймати компліменти та похвалу. Байдуже, що у мене нема дорогої машини, їжджу на роботу у метро. Так, я купую дешеві макарони, а не вечеряю лобстерами та креветками. Щосуботи відпочиваю у селі, а не лечу в Єгипет чи Майорку. Зате у мене є класна робота, а головне – коханий чоловік та маленька донечка. Приємно, коли тебе цінують та люблять просто так, за те, що ти є. 

А ви погоджуєтеся з такими словами? Як навчитися приймати своє “Я” та підвищити самооцінку? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector