Основні помилки у вихованні дітей, яких може допуститись кожен

Батьки намагаються вкласти у свою дитину усе найкраще – і це цілком природно. Втім, із цим прагненням нерідко зникає розуміння того, що дитина не народжується із досвідом та знаннями. Вона їх набуває у процесі розвитку. І ці навички дитина черпає із зовнішнього світу. Втім, так часто батьки намагаються вберегти своє чадо від загроз зовнішнього, і не дають дитині діяти самостійно. І вона живе та розвивається із думкою, що це нормально – не бути самостійним. 

Як результат – дитина вчиться маніпулювати батьками. І робить вона це неабияк уміло. Навіть попри переконання батьків, що ситуація протилежна. Тому і розпочинається бунт у віці підлітковому. Дитина робить усе наперекір. Навіть те, що може здаватись цілком логічним, вона показово уникає. Відтак, діє на зло не тільки оточуючим та батькам, але й собі. Тож, як же виховати дитину, щоб вона не опинилась по той чи інший бік морального?

Довіряйте своїй дитині

Давайте своїй дитині різноманітні дрібні завдання ще змалку. Це розвине у ній прагнення до самостійності і відчуття відповідальності.

Хваліть дитину тільки за її досягнення

Не висловлюйте надмірної гордості за успіхи вашої дитини, якщо вони стосуються вчасного виконання завдань. Похвала тільки за досягнення, а не за те, що дитина “вимушена” робити.

Не порівнюйте свою дитину з іншими

Уникайте моделі виховання на конкурсній основі. Це не допоможе вашій дитині досягнути більшого. А навпаки – навчить її заздрощам та ненависті. І, разом з тим, суттєво вплине на самооцінку. Варто пам’ятати, що кожна дитина – індивідуальність. І у кожної є свої таланти, як і вади. Лише навчіться їх помічати та розвивати, а не оглядайтесь на чужих дітей.

Не перенавантажуйте дитину відповідальністю

Так, як було зазначено вище, без дрібних завдань не обійтись. Але ні в якому разі не позбавляйте свого малюка права на дитинство. Окрім навчання та розвитку, у дитини повинно бути достатньо часу на ігри із ровесниками і прогулянки.

Не намагайтесь виростити “правильну” людину

Дотримуватись законів моралі – це норма. Але не ставте дитину до настільки жорстких рамок, у яких вона втратить свою індивідуальність.

Не обирайте професію за дитину

Так-так, батьки все знають краще. І навіть те, що хоче дитина (ні). Не забувайте, що не вам доведеться працювати в обраній сфері – а вашій дитині. Дайте їй зробити цей вибір, якщо для вас важливе її щастя.

Не вчіть дитину оцінювати інших по зовнішньому вигляду

Нерідко перше враження оманливе – і ви, у силу життєвого досвіду, повинні це знати. Діти ж пізнанню тільки вчаться. Тому, саме від батьків залежить те, як вони будуть вести себе у суспільстві у більш дорослому віці. Діти ставлять чимало запитань. Старайтесь на них відповідати справді правильно, або взагалі ніяк. І пам’ятайте: діти не повинні не любити тих людей, яких не любите ви.

Звертайте увагу на характер дитини

Саме характер є визначальним. Від його особливостей залежить те, як буде поводитись дитина у період підростання. Не “ламайте” дитину, щоб досягнути бажаного. А керуйтесь її особливими рисами, щоб навчити жити правильно. У протилежному випадку, дитина виросте безхарактерною людиною, що стежить за лідерами.

Цих помилок здатний допуститись кожен. Але ж так легко їх уникнути, знаючи, до яких наслідків вони можуть призвести. Дайте своїй дитині те, що не отримали у свій час. І будьте щасливі разом з нею!

А яких помилок у вихованні дітей найчастіше допускаєтесь ви?

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector