Парад рододендрону в Карпатах або як цвіте “червона рута” (фото)

Карпати неймовірні в будь-яку пору року і змінюють свої кольори так, як тільки можна. Наприклад, у червні вони покриваються рододендроном. Уявіть лише схили гір, які просто застелені червоним цвітом кущів. У народі рододендрон ще називають “червоною рутою”.

Люди з тієї місцевості особливо ставляться до цієї квітки. Її поважають і справді люблять. У фольклорі вона неодноразово згадується як та, яку побачити — справжнє щастя.

Ця рослина може рости лише на височезних гірських хребтах, наприклад, на Чорногорі, а вирушити туди з метою побачити квітку — дуже сумнівне бажання. Пік цвітіння дуже важко відстежити.

Червоною рутою рододендрон прозвали гуцули. За їхніми легендами, які досі переказують своїм дітям, «червона рута»  — це рододендрон миртолистий. Невеликий, низький і постійно зелений кущ, який має яскраво-червоний кущ.

А сам rhododendron походить від двох грецьких слів — rhodos-троянда і dendron-дерево (трояндове дерево).

Ця рослина часто символізує у народних піснях і легендах. В одній з таких розповідається про червону квітку, яка цвіте раз на 10 років. Якщо дівчина знайде її і подарує хлопцю, то той навіки закохається в неї і ніколи її не зрадить.

Цвітіння цього куща можна побачити на Чорногорі, Мармароші і Свидівці — всі вони під охороною Карпатського заповідника. Таке явище дивовижне навіть якщо дивитись на нього з підніжжя гори. Уявіть, як це, коли ви сидите поміж такого червоного килима в серці Карпат?

А ви бачили колись рододендрон?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: