«Перестаньте водити дітей на гуртки і до репетиторів!» Крик душі однієї мами…

“Ой, ми додому раніше, ніж 9 вечора, не приходимо! У моєї доні стільки справ! Маринка ходить і до репетитора на англійську мову – це ж так перспективно, допоможе у майбутньому, а потім поспішаємо у фотостудію – сподіваюся, що виросте у мене відомою моделлю чи фотографом. Та і про народні танці не забуваємо, це ж так цікаво. От сподіваюся, що у школі не буде так багато навантажень, бо нещодавно у нас відкрили новий музичний центр – може доньку вийде на гітару чи укулеле записати? Вона ж така у мене талановита!” – каже одна моя знайома. Але чи це справді те, чого хоче її дитина? Маринка у свої 9 років майже не має часу на справжнє дитинство. А право вибору? Тут вже й годі говорити. Мама хоча б раз поцікавилася у дитини, чого та насправді хоче? 

А яку користь насправді отримають батьки від того, що їх дитина бігала від одного гуртка на інший? 

1. А ось мій син нічим не гірший за інших!

Глянь, який син у наших сусідів – футболіст, грає у збірній школи. А от Денисові такого здібного хлопчика мають, так вправно у шахи грає – майбутній Каспаров! А чим мій син гірший? Віддам його на якусь спортивну секцію чи у музичну школи. Можливо, і ним скоро будуть так захоплюватися? А що як буде з нього користь?

2. В житті це тобі знадобиться обов’язково!

Можливо, що син стане відомим музикантом чи футболістом, а донька – видатною балериною чи кіноакторкою? А що як у них відкриється справжній талант, який зробить їх знаменитими на весь світ? Діти виростуть і будуть збирати натовпи фанатів! От у нас, батьків, не було такого шансу на щасливе майбутнє, з гуртків хіба що було сапання буряків на колгоспному полі після школи. А якби моя мама тоді відвела мене до музичної школи та змусила грати на скрипці? Та зараз би всі таблоїди писали тільки про мене, немов я – друга Ванесса Мей.

3. Я – погана мати, якщо не дбаю про своїх дітей у цьому плані!

Здається, що всі люди будуть кидати у мене каміння, бо я погана мама – не воджу дітей на гуртки чи у секції. Не даю їм шансу розвиватися та набувати нових здібностей. Звісно, що для діток мені не шкода грошей та часу. Ну і що, що заради плавання треба прокидатися о 6 ранку в суботу та їхати з пересадками майже через усе місто? Та нічого страшного, що вартість модельної школи майже така сама, як моя заробітна плата. Зате статус суперкласної мами мені гарантований!  

4. Це просто для дитини чи потішити своє его?

Мрія мого дитинства – стати відомою акторкою, отримати Оскар та зіграти головну роль у фільмі з іншими популярними зірками. Однак, у нашому маленькому місті не було театральних студій, та і грошей тоді у моїх батьків не було достатньо, щоб оплатити таку забаганку. Здійснити мрія я могла хіба уві сні. Можливо, що донька зможе це зробити? Буде красуватися на червоній доріжці, стане видатною зіркою, житиме у Голлівуді та нею будуть захоплюватися люди з всіх куточків світу? А що їй та професія ветеринара дасть у житті? Копійки, а не заробітна плата! І все одно, що її кумир – це не Анджеліна Джолі чи Шарліз Терон, а звичайний лікар Айболить!

Зупиніться. Не вам вирішувати, який життєвий шлях обере дитина. Звісно, що ви можете порадити та підтримати, адже ви – мама та бажаєте діткам тільки всього найкращого. Пропоную ось такий альтернативний варіант, який підійде чудово для вас та ваших дітей.

Повірте, не варто забивати весь вільний час дитини на гуртки. Дайте їй насолодитися дитинством на повну, адже це такий неповторний та безтурботний час! Навчіться довіряти та віддавати ситуацію у руки вашого чада. Він сам має вирішити, що йому цікаво, а до чого у нього не лежить душа. Деякі психологи кажуть, що позиція “лінивця” (у плані того, що дитина не відвідує гуртки та секції) насправді дуже корисна, адже розвиває фантазію та бажання до творчості та креативності. Звісно, що я наказую вам ставитися байдуже до виховання, але постарайтеся бути провідником, а не суровим командиром. Замість того, щоб постійно порівнювати свого сина чи доньку з іншими й тим самим відштовхувати їх від себе, пропоную ось такі дієві методи:

1. Навчіть дитину нести відповідальність за свої необдумані слова та вчинки. 

2. Слухати інших та допомагати у складних ситуаціях

3. Розпланувати свій вільний час і бути організованим 

4. Вміти працювати у команді, адже він – важлива частинка

5. Критично мислити та не керуватися емоціями під час екстремальних ситуацій 

6. Знайти вихід з будь-якої ситуації, навіть якщо він не зовсім звичний для нього

7. Шукати корисну інформацію та розширювати свій кругозір. 

Подивіться на ситуацію під іншим кутом. У вас нема часу на себе та зустріч з подругами, а дитина не може вийти на двір та погратися з друзями, адже на нього чекає ще гурток з малювання та домашнє завдання. Та і сил нема на щось інше. Дитина постійно перебуває у пригніченому стані. Такий ритм життя погано впливає не тільки на психіку, але й на здоров’я загалом. Можливо, не варто так зациклюватися на гуртках та фанатично шукати нові захоплення для вашого чада? 

Повіте, потрібно мати час на відпочинок. Тоді вся ваша родина буде щасливою. Ви будете разом переглядати комедії, вечеряти смаколиками та просто розповідати один одному цікаві історії. Такі моменти тільки зміцнюють стосунки у родині. Здається, що для дитини важливіше не вивчити нову партію нот, а намалювати разом з вами листівку для бабусі, допомогти приготувати вечерю для татка, послухати цікаву казку чи просто похлюпатися у ванній кімнаті разом з гумовими качечками! 

Саме такі, на перший погляд, незначні моменти, дарують дитині справжнє щастя. Жодна скрипка, футбольний м’яч чи пуанти не замінять їй домашнього затишку. 

На вашу думку, автор статті має рацію? 

Daryna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector