Помилково вважати, що моя дитина не клюне на “приманку” лиходія. Чому малюків так легко відводити з майданчиків

Я щоразу повторюю сину, що не можна розмовляти з незнайомцями на майданчику, а тим паче кудись йти з ними, а він чемно киває на знак згоди. Але дійсно син дослухається до всіх порад чи просто удає, що почув мене? 

Нам ще у дитячому садку вихователі розповідали про небезпечних незнайомців. Показували стандартні ситуації, які можуть відбуватися надворі та фрази “мама сказала тебе сьогодні забрати” або ж “я для тебе маю подарунок, але він у машині, ходімо зі мною”. Добре, що розповідають про це малюкам. Але чи дійсно все відбувається за ось таким сценарієм? 

Досить легко завоювати довіру малюка. Їм тільки скажи щось хороше – і вони вже йдуть з незнайомцем за ручку, забувши про всі попередження виховательки. Бачила багато соціальних роликів, де знімали такі постанови. Майже всі малюки з радістю пішли з незнайомою дівчиною до машини! 

А чому так все відбувається? Хіба у садку чи школі про це мало говорять?

Я вважаю, що такі незнайомці щоразу вигадують нові методи. Наприклад, навіть зовнішність. Адже діткам показують старого й страшного дядька, у такому довгому плащі та з бородою. Ще можуть бути окуляри чи капелюх, щоб зовсім обличчя не було видно. Але це не правильно. Злодієм може виявитися навіть молода та красива дівчина, у гарному платті на підборах. Чи навіть дитина приблизного віку. Все залежить від фантазії викрадача. 

Та і всі малюки досить наївні та довірливі. Головне – знайти правильний підхід та слова. Можна сказати, що треба підібрати ключик. 

Моя дитина точно не буде вірити незнайомцям – помилкова думка.

Мої подруги щоразу перед прогулянкою розповідають своїм дітям про різноманітні ситуації надворі. Пам’ятаю, як на відео одна жінка впевнено заявила “дитина точно не піде з незнайомцем!”, а потім побачила, як молода білявка за руку повела її чадо до машини. 

Ось уявімо стандартну ситуацію:

Надворі хороша погода, декілька діток граються на майданчику. Раптом до когось підходить незнайома дівчина:

– Привіт, тебе звати Сашко? Я знаю твою маму,  вона просила тебе провести додому.

– А я знайома твого тата, він купив для нас квитки у кіно. Ходімо?

– Ой, ну як ти виросла! Не пам’ятаєш мене? А я коли до вас у гості приходила, ось там за рогом стоїть твоя мама, вона зараз не може до тебе підійти та попросила мене забрати. 

І ось тут наївні діти починають вірити. Адже у садку їм показували дорослого дядька, а тут така гарна дівчина, яка мило посміхається. Тим паче, що вона знає маму. 

Потрібно якомога більше розповідати про такі ситуації, де головний герой – красива дівчина чи хлопець або навіть інша дитина у якості приманки. Все може бути. Такі знання зайвими не будуть, адже:

1. Малюк – не доросла дитина. Легко повірить незнайомцю, який завоював довіру одною фразою.

2. Дитина знатиме більше про свою безпеку.

3. Не залишати малюків самих на майданчику, краще, щоб хтось з дорослих за ними спостерігав. 

4. Найкращий варіант – завжди бути з ним на зв’язку. Купити дитині мобільний телефон, щоб він міг вам зателефонувати. 

А ви погоджуєтеся з такими словами? Що б ви могли порадити у такій ситуації? 

Daryna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector