Працювати на місцях немає кому, а командирів і не злічити

Уже доволі довго я працюю в одному акціонерному товаристві. На власні очі бачив, як за останні 5-7 років кількість працівників, які по-справжньому приносили дохід фірмі, скоротили майже на 70%. Просто жах.

Зате контора у повному складі. Всі на своїх місцях. Хоча бувало, що й там скорочували кількість людей, але тим одразу ж знаходили нове місце і переводили туди. Або хитрували по-іншому. Є такий прийом, коли людина по документах працівник, а насправді сидить у бухгалтерії. А на його місці зовсім інша особа працює. Неофіційно, звичайно ж, під іменем попереднього. Ось такий фокус.

А ще було море нововведень, які мали нам умови праці покращити і спростити. Одне із них – автоматизація. Коли вся звітність була у паперовому вигляді, то писанини було багато. Усі довкола запевняли, що із комп’ютеризацією усе зміниться. Мовляв, менше буде документів і вас клопотів.

Але не повірите, з діджиталізацією тих стало ще більше. Стільки звітності ми не бачили ніколи. Тут за кожен крок тепер потрібно звітувати. Кожному потрібні ті результати. Над тобою керівник, а над ним директор, а над директором власник, а над власником міністр і цей ланцюжок можна продовжувати нескінченно. А головне, що їм усім потрібні звіти. А без них і виробництво начебто припиниться.

Якщо ж усе мало бути автоматизовано, то для чого існує стільки посередників між працівником і комп’ютером? Чи полегшило це роботу? Чи замінило процеси та зменшило кількість працівників? Гм?

Отак і виходить, що “семеро до рота, а один до роботи”. І (а зараз вчитуйтеся уважно) називають це принципом “ефективного менеджменту”. Ага, “ефективного”. Себто того, що працю полегшує. На ділі ж працювати на місцях немає кому, зате командирів не злічити.

На Вашу думку автоматизація робочих процесів полегшила працю людей?

Чи відбулися подібні зміни на місці Вашого працевлаштування?

Як про це відгукуються колеги?

Ivanna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector