Психологи називають 10 речей, які не можна ігнорувати у своїх снах

«Коли людина спить у цьому світі, вона не спить в іншому», – Сальвадор Далі.

Люди століттями намагалися інтерпретувати значення сновидінь, а вчені й дотепер продовжують проводити дослідження в даній області.

Наука про сон отримала назву – онейрологія. Її метою став пошук залежностей між сновидіннями і функціонуванням мозку. Сьогодні в мережі можна знайти безліч статей, що містять найрізноманітніші тлумачення снів, проте велика їх частина не має ніякого наукового обґрунтування.

Хоча психологи дійсно впевнені в тому, що сни можуть розповісти багато інформації про життя і про те, що відбувається в нашій підсвідомості.

Багато з нас часто бачать схожі сни, котрі зображають все, що відбувається в щоденному житті. Періодично ці сни можуть повторюватися, а викликають їх певні життєві ситуації або інстинкт виживання. Якщо нам не вдається розв’язувати свої проблеми в реальному світі, ми намагаємося вирішити їх в царстві Морфею. Але яке ж значення несуть наші сни насправді?

Отже, список з 10 речей, які психологи закликають не ігнорувати у своїх снах.

1. Падіння.

Спеціаліст в області сновидінь Іен Уоллес вважає, що сни про падіння свідчать про почуття втрати контролю над своїм життям. Так, людині може здаватися, що вона обтяжена занадто великою кількістю обов’язків, яких ніяк не можна уникнути, або ж більшу частину часу вона знаходиться у стресовому стані.

Деякі психологи пояснюють падіння з точки зору елементарної фізіології. Після засинання нервова система заспокоюється, частота серцебиття і артеріальний тиск знижуються, а мозок уповільнює свою активність. Всі ці фактори, як і ваш загальний психологічний стан протягом дня, можуть сприяти зануренню в «гіпнотичне безумство».

Це м’язові скорочення, які супроводжують перехід людини зі стану неспання в сон. Вони можуть збільшуватися під впливом кофеїну, занепокоєння, стресу і навіть простого недосипання.

2. Випадання зубів, інші каліцтва та смерть.

Якщо людині сниться випадання зуба або карієс, значить, він страждає від низької самооцінки. Річ у тому, що наша посмішка – це перше, що впадає в око іншим людям.

Іен Уоллес каже: «Посміхаючись або кусаючи їжу, ви оголюєте свої зуби, а вони показують вашу впевненість у собі. Випадання зуба вказує на ситуацію, яка змушує вас відчувати себе невпевнено».

Ще один експерт в області онейрології Патріція Гарфілд бачить в снах про випадання зубів присутність придушеного гніву. Як правило, якщо ми стримуємо агресію всередині себе, то підсвідомо стискаємо щелепи. Це призводить до появи проблем з зубами, і в своїх сновидіннях нам здається, що ми їх втрачаємо або стикаємось із необхідністю звернутися за допомогою дантиста.

Те ж саме стосується і снів про каліцтва і смерті, що є показниками занепокоєння про старіння близьких нам людей. Крім того, сни про смерть можуть мати й інше значення, а саме – якась частина вашої особистості вмирає, щоб дати вам можливість стати кращою версією себе. Часом подібні сновидіння – це лише спосіб мозку підготуватися до майбутнього і впоратися із неконтрольованими змінами.

3. Провалений іспит або невдалий виступ на публіці.

Багатьом людям сняться провалені шкільні іспити або те, як вони зганьбилися під час публічного виступу. Наприклад, учень забув свій текст на шкільному спектаклі або запнувся в найвідповідальніший момент.

Сни такого роду, як правило, поширені серед дітей шкільного віку, хоча їх поява інколи спостерігається і у людей, які вже давно покинули стіни освітніх установ.

Такі сновидіння говорять про стрес або переживання, які турбують вас безпосередньо перед сном. А ще вони можуть свідчити про почуття відповідальності за щось, де ви не можете давати гарантій. В результаті безвихідна ситуація призводить до стану тривожності і неспокою.

4. Частково або повністю оголене тіло.

Ці сни вказують на почуття сорому. Іен Уоллес пише: «Такі сновидіння говорять про невпевненість в собі на новій посаді або в нових відносинах, а також про страх, що люди дізнаються про ваші слабкі сторони і недоліки».

Якщо у своєму сні ви пишаєтеся собою, то в реальному світі вам може здаватися, що ваш талант і успіхи не отримують належного визнання з боку оточення. Вам хочеться показати себе, щоб інші нарешті вас помітили.

Якщо уві сні ви бачите себе одягненим неналежно події або ситуації, то це може вказувати на наявність сумнівів щодо самої події. Наприклад, вам сниться, що ви прийшли на співбесіду в піжамі. Це можна тлумачити як неготовність до інтерв’ю з роботодавцем або як сумніви у власній здатності виконувати передбачувані обов’язки.

5. Почуття переслідування.

Снам про переслідування можна дати відразу декілька різних пояснень.

Експерт у сфері онейрології Лорі Льовенберг каже: «Тим, хто уникає конфліктів, боїться висловити свою думку і не хоче бути причиною проблем, сни про переслідування сняться постійно».

Розгляньте свого «переслідувача». Так ви зрозумієте, чого саме ви намагаєтеся уникнути в реальності: боргів, залежно, обговорення проблем зі своїм чоловіком/дружиною, пошуку роботи і т.д.

Крім того, причиною такого сну може бути нереалізована мрія, яка продовжує переслідувати вас, тому що ви недостатньо старанно працювали заради її досягнення.

Деякі вчені вірять, що подібні сновидіння вказують на роботу інстинкту виживання, тому що в реальному житті нам хтось загрожує. Якщо у вас залишилися розбіжності з кимось, то мозок таким чином може просто посилати сигнали про наближення можливої ​​небезпеки.

6. Природні катаклізми або кінець світу.

Всім нам в якийсь період життя снилася природна катастрофа або навіть кінець світу. Такі сновидіння можуть означати відчуття відсутності контролю над своїми проблемами або переляк.

Соціальні мережі тільки погіршують ці сни, оскільки рясніють історіями про прийдешній апокаліпсис і зміни клімату. В результаті людина переносить відчуття власної незахищеності і в свої сни.

7. Автомобільна аварія або технічні неполадки.

Деяким людям сниться, що їх телефон або якийсь інший гаджет виходить з ладу в найпотрібніший момент.

Патріція Гарфілд вважає, що жінки більш схильні до подібних сновидінь, оскільки часто, вони свідчать про втрату емоційного зв’язку з близькою людиною або про проблеми в романтичних стосунках.

Сни про автомобільні аварії теж потрапляють в дану категорію. Вони кажуть нам про нестачу підтримки в реальному житті і нездатності самостійно впоратися з труднощами, котрі виникли раптово.

8. Вагітність.

Дивно, але сни про вагітність можуть бути як у жінок, так і у чоловіків.

Психолог Девід Бедрик каже: «Вагітність означає, що всередині нас росте щось нове».

Такі сновидіння свідчать про те, що ви ось-ось подаруєте світу якісь нові ідеї або творіння. Так, вам може наснитися, вагітність, якщо ви перефарбовуєте свій будинок або розробляєте сюжет нової книги. А постановка цілей та їх виконання лише допоможуть перетворити мрію в реальність.

9. Запізнення.

Експерт онейрології Майкл Р. Олсен стверджує, що сни про запізнення говорять про страх пропустити в своєму житті щось важливе. Якщо ви занадто завалені роботою і не приділяєте достатньої кількості часу близьким, то цей сон служить сигналом про необхідність зменшити обороти і змінити пріоритети.

10. Невідоме приміщення або будинок.

Сновидіння про перебування в чужій хаті або кімнаті вказують на необхідність в самовираженні. Якась частина вашої особистості виявилася замкненою і відчайдушно хоче звільнитись. Окрема кімната в будівлі – це символ прихованого таланту або навички, яку ви просто не використовуєте.

Психолог Едді Траверса вірить, що люди підсвідомо відводять кожному своєму внутрішньому процесу окреме приміщення. Так, сон про кухню буде показником того, що ви проходите через певні внутрішні зміни.

Якщо ж ви бачите себе в ванній, то це ваша потреба позбутися непотрібного тягаря або очиститися від усього, що «забруднює» вашу духовну сутність. Спальня ж символізує романтичні відносини, а сон в цій кімнаті говорить про переживання щодо особистого життя.

Людям можуть снитися найрізноманітніші сни, а тому список вище ні в якому разі не можна назвати повним. Ми завжди сподіваємося отримати правильне тлумачення своїх снів, щоб мати можливість якось змінити своє життя. І наші сновидіння дійсно здатні допомогти в подоланні життєвих труднощів, тому в будь-якому випадку не варто залишати їх без уваги.

Julia
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector