Руйнівна сила заздрощів: як припинити заздрити і захистити себе від заздрощів інших

За таким звичним для кожного відчуттям заздрості криється чимало небезпек – переконують психологи. “Біла”, “чорна” – її можна називати по-різному, але сенс від цього не змінюється. Хочете ви людині зла чи ні, те відчуття приниження, яке ви носите в собі, коли подібні вам люди досягають успіху чи щастя – не зрівняти ні з чим. Добре, якщо воно виникає на одну тільки мить і потім розвіюється, варто тільки вам зосередитись на власних справах. Зовсім інше, якщо вам доводиться з усіх сил придушувати це відчуття, яке ніяк не зникає з вашої голови. У цьому випадку варто сісти, видихнути і негайно перейти до вирішення цієї серйозної психологічної проблеми. Але спершу таки слід розібратись, що таке заздрість і з якого моменту вона може виявитись руйнівною для особистості

Заздрість споконвіку сприймалась як порок, гріх. Сучасні люди до цього почуття більш лояльні. Втім, сприймаються заздрощі і надалі не без негативу. Це неприязнь, власне нещастя, що виникає у наслідок щастя інших. Заздрість багатогранна. Дратівливість, невпевненість у собі, ненависть, прикрість – усе це людина відчуває, коли заздрить. Не надто приємні почуття, чи не так? І як їх дієво позбутись – давайте з’ясовувати.

Припиніть порівнювати себе з іншими.

Простішого завдання годі й вигадати, здавалось би. У дійсності, основою заздрощів є саме звичка порівнювати себе з іншими. Як правило, подібна поведінка людини у суспільстві тягнеться ще з раннього дитинства, коли батьки постійно порівнювали тебе із тим, хто краще вчиться чи їсть. Ніколи не варто оглядатись на інших у контексті успішності чи щастя. Оглядайтесь тільки на себе у минулому – це ж стосується виховання дітей. Зрівнюйте їх із ними ж раніше, коли вони вели себе краще чи були більш слухняними. Це не тільки більш дієво, але й не зашкодить їхній самооцінці у майбутньому.

Будьте вдячними.

Поруч із звичкою зрівнювати себе із собою у минулому, додайте також одну просту вправу – навчіться дякувати собі за те, чого ви досягнули.

Тільки кілька хвилин на день, зранку чи ввечері, спробуйте пригадати все те хороше, що ви маєте і чого вам вдалось досягнути у житті. Будьте вдячними і звичка оглядатись на щастя інших зникне сама собою.

Не судіть по обкладинці.

Книжки ще можна судити за обкладинкою, людей – у жодному разі. Зовнішнє благополуччя ніколи не є повною картиною життя людини. У кожного є свої проблеми. І, те, що когось підвищили за посадою, аж ніяк не схоже на трагедію вашого життя, що би ви про це не думали. А от у тієї людини, що тепер зайняла керівну ланку, можуть бути проблеми серйозніші, про які вона нікому не розповідає. Проблеми у сім’ї чи недуги – ось що є справжніми причинами для смутку. Усе інше – марки автівок та розміри заробітних плат – справа другорядна.

Відпочивайте.

Постійне невдоволення власним життям втомлює. Як результат – ви приймаєте хибні рішення, які тільки погіршують становище. Вдихніть-видихніть і заспокойтесь. А ще краще, вийдіть у довгоочікувану відпустку. Забудьте про смартфон та зробіть нарешті те, про що так давно мріяли. Або проведіть свій “ідеальний” день. Дайте собі час, щоб перепочити від обтяжливого почуття заздрощів, і тільки згодом візьміть у руки своє життя.

Займіться власним успіхом.

Не озираючись на інших, що для вас є особистим успіхом? Знайшли відповідь? Тепер перейдіть до реалізації задуму. Заняття по-справжньому своєю справою не тільки “зцілить” вас від руйнівного відчуття заздрощів, воно також додасть до вашого життя сенсу. І, нарешті, ви зможете відчути себе унікальним. Не порівняно з іншими. А тому, що ви – це ви.

Якщо ви і справді взяли себе у руки та змінили своє життя на краще – неодмінно, ви припинили заздрити та почали більше посміхатись. Не виключено, що у таких реаліях і у вас могли з’явитись заздрісники. Тож, виникає наступна проблема: як боротись із чужою заздрістю.

  • Діліться своїм щастям тільки з тими людьми, які зможуть його з вами розділити;
  • Заздрісників “нейтралізує” прохання про пораду чи допомогу;
  • Нахабна заздрість не вирішується грубою розмовою. Єдиний вихід у подібній ситуації – відгородити себе від людини, що стала для вас токсично;
  • Якщо заздрісник – важлива у вашому житті людина, спробуйте розповісти йому, що і ваше життя не ідеальне. Діліться не тільки щастям, але й власними проблемами. Можливо, це допоможе не тільки вам, але й близькій для вас людині.
AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector