Самотність – особливе місце

Часто самотність розглядають як негативне явище. Насправді ж цей стан можна використати з користю для себе. Адже хіба можна придумати кращі умови для роботи над собою, розвитком, самовдосконаленням та самоусвідомленням?

З власного досвіду можу сказати, що я віднайшла гармонію зі своїм внутрішнім світом лише тоді, коли залишилася наодинці з собою. Звичайно, у той період вечорами мені здавалося, що краще поруч був би мій колишній хлопець. Та я дуже помилялася.

Безсумнівно, самотність не може бути ключем до розв’язання усіх проблем, але це перший крок.

Я впевнена в тому, що саме час, проведений наодинці з собою, допоміг мені у рості особистості та духовному зміцненні.

Мені хотілося уникнути страждань, тому я намагалася увесь свій час зайняти певними справами. Я багато читала, подорожувала, творила і робила те, що приносило задоволення.

На щастя, я змогла поглянути на цей період не через призму депресії. Саме тому самотність стала моїм шансом до зростання й розвитку. 

Франц Кафка висловлювався так: “Тобі зовсім не потрібно залишати кімнату. Залишайся біля свого столу і слухай. І навіть не слухай – просто чекай. І навіть не чекай – будь абсолютно спокійний і самотній. І світ запропонує тобі себе, щоб бути викритим, він не може втриматися і буде в екстазі звиватися перед тобою”.

Самотність зіграла мені на руку. Я змусила її працювати на мою користь. Мені вдалося пізнати себе і свої істинні бажання. Нарешті я навчилася насолоджуватися ранковими пробіжками, ароматною кавою на балконі і першим сонячним промінням. Самопізнання відкрило мені раніше небачені закутки душі.

Я стала цілісною окремою одиницею. Повною, свідомою та незалежною. Тепер я була готовою до нових стосунків, в яких я б мала що віддати і що розділити зі своїм партнером. 

Зараз я розумію, що самотність змінила моє життя. Я отримала безцінний досвід та знання. Якщо доля підкидує вам таке ж випробування, то пройдіть його з користю для себе. Не засмучуйтеся, а насолоджуйтеся самотністю. Побудьте зі своїми думками, дослідіть свої бажання, пізнайте своє внутрішнє “Я”.

Не витрачайте час даремно і не тікайте від того, чого не оминути. Самотність може бути приємною, корисною і пізнавальною. Ви здивуєтеся у кінці цього шляху. 

Не даремно Олдос Хакслі казав: “Чим сильніший і оригінальніший людський розум, тим більше він схильний до сповідання релігії самотності”.

А як ви ставитеся до самотності? 

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: