Сергійко, я спати не можу, подруга сниться, тривожно мені від цього, – поскаржилася чоловікові. – А у неї все добре? Може, сталося щось?

Так сталося, що наші шляхи з Танею розійшлися. І раптом вона мені приснилася. Перший раз подруга прийшла до мене в короткому сні, під самий ранок. Вона стояла біля залізничного полотна і тягнула до мене руки. Сон почав повторюватися. Я намагалася її зрозуміти, але нічого не виходило, нас розділяло дві платформи.

– Сергійко, я спати не можу, подруга сниться, тривожно мені від цього, – поскаржилася чоловікові.

– А у неї все добре? Може, сталося щось?

– Не знаю, ми втратили зв’язок. Я вчора намагалася знайти її в соцмережах, але на жаль … А живе Таня в якомусь селі з кумедною назвою Лютикове. Точної адреси не знаю.

– Послухай, село – не місто. Головне – дістатися до неї, і тобі відразу скажуть, де живе Таня. Ну, це на той випадок, якщо реально хочеш її знайти.

– Може, на вихідних поїду, якщо нічого не завадить, треба б її провідати …

Але їхати довелося вже на наступний день, тому що в цю ніч нарешті розібрала слова Тетяни в сновидінні. Вона так само стояла на платформі і щось шепотіла, простягаючи до мене руки. Тільки в цей раз я змогла підійти ближче і почути її.

– Спаси Кнопку, Лариса, не дай загинути живій душі!

Я прокинулася в холодному поту, а на руці залишилося відчуття крижаної долоні, якою подруга вчепилася в мене уві сні. Не роздумуючи, почала збиратися, розбудила чоловіка, дала вказівки щодо дітей та побігла на вокзал. Через кілька годин стояла на знайомій по снах платформі. Виходить, мені снилося саме це місце …

З навколишніх будинків виходили люди подивитися, що це за тітка крокує по їх території.

– Добрий день, – мило посміхнулася одній з бабусь. – Мене звати Лариса. Я розшукую свою шкільну приятельку, Таню Волкову. Ви не підкажете, де вона живе?

– Танька-травниця? Та ось її будинок, тільки не застанеш подружку. Поїхала вона ще кілька днів тому …

– Як поїхала? – розгубилася я.

– А так, за травами поїхала, сезон зборів у неї. Тільки зазвичай Таня на день-два їде, а тут щось затрималася.

– А раптом сталося щось? Як же бути … Не знаєте, у неї був телефон?

– Звичайно! Вона одна з небагатьох, хто мобільник завів, до неї багато бігали зателефонувати. Чекай тут, зараз продиктую …

Отримавши заповітний номер, я одразу почала набирати. Але в трубці механічний голос наполегливо повторював «абонент недоступний». Написавши пару повідомлень, пояснивши подрузі, хто її шукає, я почала думати, що робити далі. Вирішила, що Таня не образиться, якщо самовільно зайду в її двір. Що я тут шукаю, куди могла подітися Таня, хто така Кнопка? В той момент коли я обходила будинок, у вікні щось промайнуло. Чи не злодії раптом? Озброївшись про всяк випадок палицею, я увійшла в будинок подруги. У цьому селі досі не прийнято закривати двері, і мені це було на руку. Однак не встигла дійти навіть до кухні, як назустріч вибігла невелика собака. Спочатку я злякалася, а потім зрозуміла, що загрози немає. Песик аж пищав від радості, що до нього хтось прийшов.

– Бідолаха, скільки ж часу ти тут сидиш?

Немов зрозумівши, про що говорю, собачка підбігла до дверей і тихо гавкнула.

– На вулицю хочеш? – уточнила і випустила тварину.

Собака втекла недалеко, примостилася під першим же кущем і застигла, розставивши лапки. Судячи по позі, це була дівчинка. А якщо підрахувати, скільки часу зайняв її моціон, то стане ясно, що її не вигулювали дуже довго. Незабаром собака підбігла до мене.

– Так, йдемо в будинок, пошукаємо сліди твоєї господині, – запропонувала я. – Ти ж її вихованка? Не самовільно сюди заселилася? А ну йди сюди, у тебе є нашийник, може, там якась інформація?

Тварина спокійно дало себе оглянути, і – о диво! – на нашийнику висіла бирка: «Мене звуть Кнопка, якщо я загублюся, зателефонуйте Тані!» – і вже знайомий мені номер мобільного. Виходить, Тетяна в моєму сні говорила про цю собаку. Добре, Кнопку я врятувала, але де ж приятелька? Я залишила докладну записку на видному місці, насипала для Кнопочки ще корму і пішла на платформу. Там знову зустріла ту ж бабусю.

– О, Кнопка! А я думала, Таня її з собою взяла. Вони завжди разом подорожують. Хм … Якщо поїхала без собаки, то чого не попросила її годувати? Чуєш, дівка, з подругою твоєю щось сталося. Вона б улюбленицю одну не кинула. Ти спробуй її пошукати! ..

Вдома я відразу зателефонувала у всі рятувальні служби – глухо. Увечері ми з чоловіком вирішували, що робити далі. Чоловік запропонував піти в поліцію і оголосити Таню в розшук. Взяв телефон, щоб набрати приятеля з органів, але тут апараті задзвонив сам.

– Добрий день, ми шукаємо жінку, Ларису, яка вчора телефонувала за цим номером.

– Це моя дружина, а що? – Річ у тому, що телефон належить невідомій, її привезли зі станції, вона втратила свідомість, впала, вдарилася головою. До сих пір не прийшла до тями, документів ніяких, тільки цей розряджений телефон. Сьогодні ми його зарядили, і тут прийшла смс. Ваша дружина зможе приїхати?

– Звичайно, скоро будемо у вас!

Біля лікарні чоловік взяв з моїх рук повідець Кнопки і відправив мене на розвідку. У палаті, куди мене привели, було всього пару людей. А на ліжку біля вікна лежала Таня!

– Лікарю, це Тетяна Волкова!

В цей час в коридорі пролунав крик, потім гавкіт, і в палату увірвалася Кнопка. Вона верещала від радості, встрибнула на ліжко і почала облизувати обличчя Тані. І подруга відкрила очі!

– Кнопка … Ти тут … – Таня повернула голову, побачила мене. – Лариса, я все-таки до тебе докричалася! Після цього бідолаха закрила очі і заснула.

– Вона вас кликала? – здивувався лікар. – Але як? Її привезли до нас без свідомості.

– Ви все одно не повірите, – прошепотіла я. – Головне, що тепер все буде добре. А Кнопка поки нехай поживе у мене …

Вам колись снилися віщі сни?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector