— Синку, ми любимо тебе всім серцем, але відпочивати можеш і у себе вдома, а нам стареньким, потрібна допомога. Не варто нас більше провідувати

Стареньке подружжя все своє життя прожило в невеличкому будиночку, який старів та хилився разом з ними. Але переїжджати вони на відріз не хочуть.

Вони щовечора сідали у двох та пригадували всі щасливі моменти. Їх діти вже давно мають свої власні сім’ї. Дочка вийшла заміж та проживає в сусідньому селі, часто навідується до стареньких, але ось син переїхав жити в місто. Вже п’ять років його не бачили батьки, весь час на роботі, в турботах та справах, часто їздить відпочивати разом з дружиною за кордон. Але ось недавно зателефонував Михайло і сказав, що скоро заїде в гості.

Батьки дуже зраділи після почутого. Тато сів у свій старенький автомобіль і поїхав в магазин за продуктами, а мати стала думати, щоб такого смачненького приготувати своєму улюбленому синочку. До приїзду Михайла батьки рахували дні. Він зовсім нещодавно одружився вдруге, його перша дружина дуже любила погуляти, тому він подав на розлучення, дітей, на щастя у них не було. Зараз намагається налагодити своє особисте життя.

Приїхав Михайло пізно вночі, повечеряв та одразу пішов спати. Батьки вирішили сісти біля його ліжка, щоб хоч глянути на свого синочка. 

Батько радісно і каже:

Завтра синочок прокинеться і допоможе мені наколоти дров на зиму та вивести весь гній зі стайні. Візьмемо його машину та з’їздимо за ялинкою, прикрасимо, нехай наш будинок трішки оживе.

Мати теж сказала:

— У нашій коморі підлога провалюється, потрібно відремонтувати її.

Прокинувшись рано, батько першим ділом пішов топити піч, а то синочку може бути холодно, адже хата стара, вітер всюди продуває.

Слідом за батьком прокинулася мати і почала пекти пироги. Михайло проснувся біля обіду і сказав, що вже давно так не висипався. Поїв та включив одразу собі телевізор.

Мати питає:

— Синку, а ти можеш батькові допомогти наколоти дрова на зиму?

— Мама, я вчора лише приїхав, хочу відпочити, нехай краще баню затопить.

Пішли батьки у двох воду з колодязя носити в баню, сину нічого не говорили.

А потім батько попросив:

— Потрібно в стайні поприбирати і заодно гній вивезти. Ти маєш сили, бо молодий, піди зроби!

— Тато, я в місті працюю кожного дня, ледве вирвався до вас, щоб відпочити. 

Михайло після лазні ситно поїв та витягнув пляшечку віскі, яку привіз з собою. Сів за стіл і почав розповідати батькам про своє життя. За цілий день його батьки настільки змучилися, що вже не хотіли нічого слухати. Він розповів про свою дорогу велику квартиру, про хороший ремонт, породисту собаку та про плани на майбутнє.

Батьки не витримали та пішли спати. Михайло дуже образився на них, повідомив, що зараз заїде в гості до своєї рідної сестри. Мама стала просити сина не сідати п’яним за кермо, навіть ключі від машини забрала. Тоді син вмостився собі на диван і включив на повну гучність телевізор.

Люди похилого віку лежать, їм хочеться спати, але тут неможливо заснути. Батько підійшов до сина, побачив, що той вже давно заснув, тоді вимкнув телевізор і повернувся до себе в ліжко.

Наступного ранку Михайло пішов прогулятися в ліс, повернувся і одразу знову вмостився собі на диван. За вчорашній день навіть не вибачився. 

Батьки зібрали синочку цілу торбину з сільськими гостинцями. Михайло не став від неї відмовлятися.

— Дякую вам, ви мені стільки всього поклали. Приїду і одразу дам все попробувати своїй дружині, адже такого смачного варення та вареників вона точно не пробувала. Я вам забув привезти подарунки, ну нічого страшного, наступного разу за них не забуду.

Мати видихнула і сказала:

— Синку, ми любимо тебе всім серцем, але відпочивати можеш і у себе вдома, а нам стареньким, потрібна допомога. Не варто нас більше провідувати.

Михайло нарешті зрозумів, що образив батьків, тільки не знав, що їм відповісти. Сів у свою машину, посигналив батькам і відправився в місто.

А що ви скажете про дану ситуацію?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: