Топ 10 наймальовничіших озер України, які вразять вас своєю красою

Україна має надзвичайну кількість мальовничих та дуже затишних місць, які могли б стати справжніми туристичними центрами. На жаль, а може й на щастя, про такі місця відомо небагатьом. Аби не їхати закордон та гарно відпочити у межах своєї країни, ми вирішили створити підбірку наймальовничіших озер України. Обирайте, яке вам найбільше до вподоби.

Озеро Синевир

Чарівне та містичне озеро Синевир знаходиться у селі Синевирська Поляна, Міжгірського району, Закарпатської області. Глибина спокійного озера, яке ще називають Морським оком Карпат, складає 22 метри.

Кояське озеро

Коянське озеро знаходиться на півдня Керчинського півострова. Туристів приваблює колір озера – ніжно-рожевий. Такого відтінку лиманне солене озеро набуло завдяки мікроскопічній одноклітинній рухливій водорості дюналіеллі. 

Озеро Несамовите

Ще одне мальовниче озеро розташовується у гірському масиві Чорногора, Рахівського району Закарпатської області. З ним пов’язано безліч легенд, які говорять, що кидати в нього каміння та купатися заборонено. Глибина озера 1,5 м.

Біле озеро

Аби знайти Біле озеро, вам необхідно завітати у Володимирецький район Рівенської області. Кажуть, що вода у озері містить велику кількість гліцерину, який дуже добре впливає на шкіру. Існує легенда, що воду з Білого озера доставляли найбагатшим панночкам за кордон, що дозволяло їм залишатися красивими та молодими.

Озеро Світязь

Озеро Світязь входить до великої колекції Шацького НПП. Це доволі популярне туристичне місце. Адже всі озера мають лікувальні грязі, чисту воду та гарні піщані береги. Світязь вважається найглибшим озером нашої країни – до 58, 4 м. 

Озеро Марічейка

Озеро Марічейка знаходиться у Верховинському районі Івано-Франківської області. Легенда говорить, що озеро утворилося зі сліз Іванка, який втратив свою кохану Марічку. Дівчина пожертвувала собою, аби врятувати жителів села від ворогів. Дуже мальовниче озеро із прозорою водою.

Озеро Ялпух

А ось озеро Ялпух знаходиться на Одещині, поблизу міста Болграда. Площа озера складає 25 квадратних метрів, що робить його найбільшим в Україні та другим у Європі прісноводним озером. Нещодавно, саме у цьому озері археологи знайшли скарби гунів.

Шелехівське озеро

Озеро знаходиться поблизу села Межиріч Лебединського району Сумської області. Шелехівське озеро існує з ще з часів Байкалу та Ладозького озера. Вода в ньому теплою не буває ніколи. А неймовірну красу лісу доповнюють високі соснові та кленові ліси.

Молочний лиман

Молочний лиман знаходиться на півдні Запорізької області. Від Азовського моря його відділяє лише піщаний насип. Цікаво й те, що протягом багатьох років він декілька разів змінював свої стани. Молочний лиман доволі популярне місце, оскільки там можна знайти лікувальні грязі.

Озеро Бребенескул

Озеро Бребенескул розташовується в Рахівському районі Закарпатської області. Це найбільш високогірне озеро України. Вода у озері доволі холодна навіть влітку, хоч і неймовірно чиста. Також, з озера витікає однойменна річка. 

Ви бачили якесь із цих озер на власні очі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector