“Ти мені не рівня, ми не зможемо дружити!” – заявила дівчинка чотирьох років моїй доні

Того дня я гуляла з донею на майданчику біля будинку. Оленка побачила незнайому дівчинку, яка гралася у пісочниці. Підійшла познайомитися: 

– Привіт, нумо дружити. Мене звати Оленка. 

– Ти мені не рівня, я не хочу товаришувати з тобою! – крикнула дівчинка. 

Оленка декілька секунд стояла біля пісочниці, а потім розвернулася та побігла до сусідських діток на каруселі. Вона ще не розуміла, що означає фраза “ти мені не рівня”. Тоді я відклала телефон та почала спостерігати за незнайомою дівчинкою. То вона грається сама у пісочниці або зі старшою сестрою – вони дуже схожі. 

Правда, старша дівчинка катається на велосипеді, показує всім свої трюки (здається, що вона займається гімнастикою) та часто дражнила молодшу. Але звідки у дитині стільки зарозумілості та гордині? Старша сестричка спілкується з усіма, а мала тільки сидить у пісочниці набурмосена та щось майструє. Звідки у 5 рочків малюк може знати такі слова? 

Тоді було літо, ми щовихідних їздили на дачу чи на море, інколи бували вдома. Навіщо дитині у таку чудову погоду сидіти у квартирі? Тому я з Оленкою гостювала у бабусі, а чоловік працював. Ми нещодавно переїхали у новий будинок, але вже встигли потоваришувати зі всіма малюками та сусідами. Можна сказати, що в доньки сформувалося своє коло друзів. 

Вони разом катаються на каруселях, граються хованки чи просто коляски возять з лялечками. А тут одна дівчинка каже “ти мені не рівня”. Перепрошую, а дитина у 5 років вже розбирається у фінансових статках дорослих? Хотіла підійти до такої нахаби та прочитати їй лекцію з виховання, але побачила, що Оленка не звернула увагу на такі слова. Доня ще у цьому не розбирається, її цікавить гра в доньки-матері. 

Здається, що матуся виховує її за принципом “всі баби, як баби, тільки ти – королева!”. Ну і нехай, виросте самозакохана та розбещена дівчина. Кожна матуся вважає, що її чадо найкраще, ну але не треба при цьому втрачати здорового глузду та не принижувати інших діточок. 

А ви погоджуєтеся з такою думкою? Як б ви порадили виховувати дитину? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector