Уілл Сміт розповідає про різницю між успішними людьми і тими, хто тільки мріє про зміни

Всі ми можемо змінитися. Потрібно тільки наважитися …

У кожної людини є мрія, і всі ми ставимо перед собою цілі. Але що відрізняє тих, хто досягають поставлених цілей, від тих, хто просто продовжує мріяти? Актор Вілл Сміт поділився своїми міркуваннями з цього приводу:

«Якось увечері один чувак сказав мені, що хоче стати таким же актором, як і я. І тут мене осінило – але ж 99% людей говорять майже те ж саме, але не готові робити все, що необхідно для реалізації їх мрії. У морських піхотинців є приказка: «Кожна людина хоче потрапити в рай, ось тільки ніхто не хоче помирати».

Стати реальністю будь-якій мрії допомагає сувора самодисципліна. Прості речі, наприклад, кількість споживаної їжі, залежать не стільки від потреб вашого тіла, скільки від розуму. Вся справа в команді від мозку вибрати саме ті дії, які будуть найбільше відповідати вашим інтересам.

Кожен день ми вибираємо речі, які не мають нічого спільного з задоволенням наших інтересів. Якщо світ нападає на вас і намагається перешкодити рухатися далі, то ви просто допоможете йому в цьому? Ви так просто візьмете і відмовитеся від своєї мрії?

Самодисципліна лежить в основі будь-якого матеріального успіху. Не можна перемогти у війні проти всього світу, якщо ви не здатні перемогти своєї власний розум».

Пам’ятайте, що самодисципліна – це не річ, яку можна мати або не мати. Одні люди можуть володіти більшою силою волі, ніж ви, або здатні краще протистояти спокусам. Але це ніяк не пов’язано з тим, що вони народилися, наділені чимось особливим. Вони просто знайшли спосіб зберегти свою рішучість і силу волі, щоб витратити їх на дійсно важливі речі.

Такі люди володіють настільки неймовірною самодисципліною не тому, що її у них більше, а тому що вони вміють нею користуватися. А роблять вони наступне:

1. Уникають вибору там, де це можливо.

У всіх нас є обмежена кількість розумової енергії, яку можна витратити на освоєння техніки самоконтролю. Чим більше рішень вам доводиться приймати протягом дня, тим складніше дотримуватися свого шляху і легше піддатися спокусам. А після цього ви починаєте приймати небажані рішення, і утриматися від них вже майже неможливо.

На цьому етапі у вас вже закінчилася розумова енергія, необхідна для самодисципліни. Ось чому головна мета – скоротити до мінімуму кількість прийнятих вами рішень.

Використовуйте для цієї мети архітектуру вибору. Наприклад, якщо ви хочете пити більше води, нехай на вашому столі стоїть більше пляшок з рідиною. Якщо ви хочете їсти менше солодощів, не тримайте їх у себе в холодильнику (особисто моєю Ахіллесовою п’ятою є морозиво).

Якщо ви хочете витрачати менше часу на соціальні мережі, просто вимкніть свій телефон і залиште його в сусідній кімнаті. Іншими словами, зробіть так, щоб прийняти неправильне рішення було складно, а не легко.

2. Спочатку роблять найскладніше.

Найбільший запас розумової енергії у людини (і, отже, сильна самодисципліна) в першій половині дня.

Результати дослідження, проведеного Національною академією наук США, показало, що винесення сприятливого рішення суддями комісії з умовно-дострокового звільнення найчастіше відбувається вранці, а перед настанням обіду шанси на такий результат справи знижуються.

3. Зосереджуються не тільки на діях, а й на результаті.

Головне для досягнення успіху – це думати не про дії, а про результат. Результаті, який з’являється після ваших витрат часу і зусиль, спрямованих на досягнення певного рівня професіоналізму (з плином часу ви самі стаєте тим, чого хотіли досягти).

Припустимо, ви є керівником якогось департаменту. Спочатку ви думаєте тільки про управління ним, але з часом починаєте розглядати себе як лідера. Ваша позиція – це вже не те, що саме ви робите, а те, ким ви є. Результат – ви стали лідером.

Або візьмемо для прикладу гітариста Metallica Кірка Хемметта. На піку своєї кар’єри він просто грав на гітарі, а потім почав займатися музикою. Результат – він став музикантом.

Навіть попри величезну привабливість «результату», коли ви дійсно стаєте лідером, підприємцем, спортсменом, музикантом (або ким ви хочете стати), після цього вам більше не потрібна настільки сильна самодисципліна. Вам вже не потрібно вишукувати в собі силу волі, щоб продовжувати розвиватися.

Просто робіть, що повинні, адже це і є те, ким ви є.

«Результат» – це не просто ваша особистість. Це ще і найкращий серед інструментів самодисципліни, оскільки грунтується він не на бажаннях, надіях або мріях, а на реальності. Реальності, яку ви самі для себе створили.

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector