Валерій Залужний – сентиментальний «залізний генерал»: 10 фактів про генерала, які нас здивували

Мужній, сміливий, вольовий – ось, чим Валерій Залужний заворожив серця мало не всієї жіночої аудиторії України. 

“Красунчик”, – скажете Ви, переглядаючи чергове звернення генерала. А це Ви ще не бачили фото головнокомандувача ЗСУ в юності. 

Дивує лише одне – як Голлівудські режисери 90-их не викрали такого красеня, скажімо, для ролі Джеймса Бонда…

Чому Валерій Залужний став військовим?

Відповідь дуже проста – ніким іншим він себе й не бачив, бо з самого малечку спостерігав за чоловіками у військовій формі. 

“Я завжди мріяв стати частиною великої і потужної української армії, але навіть в найбільших своїх мріях не міг і припустити, що колись стану генералом”, – зізнається Валерій. 

Кремезний і зовні впевнений в собі чоловік – насправді дуже скромна людина. Статуси і звання його не дуже цікавлять. Єдина його амбіція – щодня робити військо кращим і сильнішим. 

“Зізнаюся, що планую на старості літ зняти з себе генеральські погони і влаштуватися викладачем до якогось військового вишу. Тихе і спокійне життя мене дуже приваблює, але поки це не на часі”.

Відмінник з 4-рма вищими освітами

Воно й не дивно, чому Залужний обійняв посаду генерала. Очевидно, що не за красиві очі. Одеський інститут сухопутних військ, Національна академія оборони, Національний університет оборони України ім. Івана Черняхівського і навіть машинобудівний технікум – найстарші викладачі цих навчальних закладів досі пам’ятають Валерія як найбільш старанного і дисциплінованого учня, за що його й нагородили 3 золотими медалями.

Залужний знає свою справу не лише на словах…

У генерала солідний бойовий досвід. З 2014 року він брав активну участь у захисті Донеччини. 

Згадувати ті часи він не дуже любить, але не соромиться розповідати про теплі почуття до своїх побратимів – звичайних солдатів, з якими по сьогоднішній день підтримує дружній зв’язок. 

“Я їх дуже поважаю, це дорогі для мене люди. Ми через стільки всього пройшли пліч-о-пліч. Тепер, коли вони часом звертаються до мене по допомогу – роблю усе, що від мене залежить. 

Хочу вірити в те, що моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї служби чи то в статусі звичайного бійця, чи то в статусі генерала”.

 

Генерал має свою даму серця

У щасливому шлюбі з дружиною Оленою Валерій вже понад 20 років. На усіх спільних світлинах обоє виглядають дуже щасливими, на обличчях красується непідробна посмішка. 

“Нам багато не потрібно – невеликий будиночок, кілька квадратів власної землі і 2 старенькі автівки, аби подорожувати. Хіба цього не вистачає для того, щоб бути по-справжньому щасливим?”

На запитання, що саме Валерій вважає своїм найбільшим здобутком за життя – відповідає впевнено: 2 доньки! Старша служить у Київському гарнізоні, а молодша – вчиться у медінституті.

Валерій – відданий прихильник західних військових стратегій та «школи»

Йому пощастило, адже на момент закінчення першого військового вишу, Радянський Союз вже розпався, тому йому не довелося служити в армії тогочасних стандартів. 

Залужний неодноразово демонстрував те, що стратегії Збройних Сил України засновані відповідно до принципів НАТО.

Генерал залишається генералом лише на роботі

В повсякденному житті Валерій дуже сентиментальний і м’який. Розповідає, що ніщо не приносить йому стільки задоволення, як спілкування з маленькими дітками, тож він з радістю няньчить крихітну племінницю. 

“А ще я дуже великий поціновувач поезії. Улюбленою збіркою залишається «Особливий лелека» Богдана Голови, який має тяжку форму ДЦП. В його словах стільки сили, відваги і стійкості. Коли я уявляю собі, як хлопчина в інвалідному візку набирає їх на комп’ютері одним пальцем – розчулююся до глибини душі. Ось, які насправді люди викликають повагу і захоплення. Він для мене приклад нескореності і мужності чистої води. 

Головний антистрес – піші прогулянки

Валерій бере за руку кохану дружину, взуває зручне взуття і гуляє вечірнім містом. В інтерв’ю зізнається, що з віком почав любити рідний Новоград-Волинський іще більше, ніж в дитинстві. 

“Люблю вивчати Україну “власними ногами”. Внутрішні подорожі – це те, що додає мені сил і прикрашає сірі будні”.

Популярність у соціальних мережах

Шанувальники Валерія можуть слідкувати за його простим генеральським життям у фейсбуці. Його сторінка відкрита для кожного. 

В інстаграмі профіль приватний. Воно й не дивно – особисте має бути навіть в головнокомандувача ЗСУ. Подейкують, що основний контент Залужного в цій соцмережі – це котики, яких він дуже любить. 

Який факт про Валерія Залужного здивував Вас найбільше?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector