– Ви звільнені! – кричала Світлана Михайлівна, генеральний директор фірми, що здійснює пасажирські перевезення. – На роботу можете не виходити, відразу кажу!

– Ви звільнені! – кричала Світлана Михайлівна, генеральний директор фірми, що здійснює пасажирські перевезення. – На роботу можете не виходити, відразу кажу!

Валерій вийшов з кабінету бухгалтерії, де оформляв передачу виторгу. У вухах стояв шум, скроні ломило від сильного болю. Він зупинився на другому поверсі, щоб віддихатися … В очах потемніло.

Швидку не викликав. Перечекав напад і побрів додому.

Слова начальниці він не сприйняв серйозно.. Скільки разів вона кричала на водіїв! А звільнила всього трьох за рік. Ні, це не про нього … Він возить людей на екскурсії, в рейси на міжмісто. Таких водіїв мало. Погарячкувала жінка …

Проте через дві години пролунав дзвінок від колеги, який працював на міських маршрутах і в Київ жодного разу не їздив.

– Миколайовичу! – заволав він, не вітаючись. – Що з тобою сталося? Ти чого завтра з рейсу знявся?! У мене плани на завтра були, а тут в Київ їхати. Що там у тебе?!

Ось тоді Валерій зрозумів, що загроза Світлани Михайлівни набула реального характер.

– Чуєш, Олександрович! Я поки не в курсі, що там у нашої пані за думки … Але, як я розумію, ти завтра замість мене поїдеш?

– Ну … Виходить, так! Мені Наталя дзвонила, сказала в рейс їхати і списки пасажирів прийняти … Ну і справи!

Мужики ще поговорили про наболіле – про свавілля, що коїться у них на роботі і за графіком роботи, і по оплаті …

Увечері Валерій зателефонував диспетчеру.

– Наталю, поясни, чому мене з лінії зняли?

– Ой, не знаю я … – розгубилася жінка. – Пані сьогодні лютувала весь день, тебе все лихими словами згадувала. Потім звеліла замінити тебе на Олександровича. Що у вас за конфлікт стався?

Валерій задумався. Конфлікт …

А чи був конфлікт?

Він прийшов у свій вихідний день оформити прихід за виторг від минулого рейсу в бухгалтерії. Жартували з дівчатками бухгалтерії … Потім прийшла Світлана Михайлівна і зажадала дані по картці для тахографа. Він видрук їй надав і пожартував, мовляв, переробка там утворилася, як би її оплатити. Дожартувався!

Начальниця, побачивши дані щодо руху, розлютилася, закричала, зажадала написати пояснювальну …

Валерій категорично відмовився що-небудь писати. Після чого і був відсторонений від роботи.

Взагалі, поклавши руку на серце, такий порядок роботи у них на фірмі був завжди – подзвонить диспетчер і покличе на рейс, біжать … Не подзвонить – чекають дзвінка.

І в цей раз Валерій залишився вдома, знаючи, що замість нього людей повіз інший водій. Залишалося тільки чекати дзвінка від Наталі, коли виходити.

Через п’ять днів Валерій отримав повідомлення про відсутність його на роботі та наказу з’явитися до відділу кадрів і написати пояснювальну про причини відсутності на роботі. Чоловік вирішив звернутися до трудової інспекції.

Але на роботу в офіс керівництва теж заглянути не побоявся.

– О! З’явився, прогульник! – закричала, побачивши його, начальниця. – Давай, іди писати пояснювальну! Я тебе все одно звільню.

Валерій розвернувся і вийшов. Марно щось вирішувати з божевільною бабою. Через пару тижнів від трудової інспекції прийшла відповідь на його звернення – в діях роботодавця порушень трудового законодавства не виявлено.

Від несправедливості Валерій був готовий вибухнути. І його серце відреагувало – три тижні чоловік пролежав в кардіології. І коли виписався, то отримав лист про звільнення за прогули і наказ з’явитися за трудовою книжкою.

… Він прийшов до мене з цим листом.

– Тобто, трудова книжка вами ще не отримана? – уточнюю я.

– Ні, коли б я її отримав? Я ж чекав виклику на роботу, потім чекав відповіді з компанії, а потім … ось … в лікарню потрапив.

Ну, вже добре. Термін не пропущений.

– Ідіть, – кажу, – до вашої милої пані … Отримуйте трудову книжку, копію наказу про звільнення, а також копії ось цих документів …

Ми складаємо заяву про видачу копій документів. Клієнт оперативно зганяв до роботодавця, звідки незабаром подзвонив і бадьорим голосом повідомив, що йому відмовляються надавати копії.

Відповідаю йому, що головне – відмітка про отримання його заяви. Не дадуть – їх проблеми … Ймовірно, Світлана Михайлівна встигла у когось проконсультуватися – копії були видані.

Сиджу, вивчаю. Що не так? А все не так! Компанія не знайшла порушень з тієї причини, що всі документи були надані. Точніше, їх копії.

Так … Графік водіїв. Стоп! А чи був графік? Клієнт божиться, що нічого не підписував. Ну добре. Термін дозволяє – з наказом про звільнення ми тільки ознайомилися, хоча звільнено Валерія був два місяці тому ..

Ну що – ми пішли в суд.

******************

У суді відповідач наголошував на тому, що водій не виходив на роботу, чим спровокував форс-мажорні обставини – пошук заміни водія, зміни в графіку …

Питаю представника відповідача:

– Чи зможете представити докази форс-мажору? Зміни в графік були внесені? Наказ про виклик на роботу водія під час його законного відпочинку? Що-небудь, що доводить саме прогул, а не очікування виклику?

– Зрозуміло! – сказав представник.

– А також прошу надати не копію, а оригінал підписаного працівником графіка, ми заявляємо клопотання про проведення судової почеркознавчої експертизи.

До наступного засідання, яке проходило вже після проведення судової експертизи, відповідач виглядав блідо.

Підпис на графіку був зроблена іншою особою. Рішення суду – позов задовольнити в повному обсязі!

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector