Віддавати все, нічого не отримуючи натомість: 10 сигналів про те, що з вашими відносинами щось не так

Всі хочуть не тільки любити, але і бути коханими. Але часом відбувається зворотне: ми відчуваємо себе самотніми, навіть перебуваючи поруч з партнером …

Відносини завжди мають на увазі, що ви і віддаєте, і отримуєте щось натомість. Але, як правило, все йде набагато складніше. Річ у тому, що якщо один з партнерів – більш ласкавий і ніжний за своєю природою, то одного разу він або вона може з подивом виявити одну не зовсім приємну річ. Мова про те, що він, як виявляється, віддає набагато більше любові і тепла, ніж його партнер.

Це відбувається як би само собою, природно. Добрі і ласкаві люди навіть не замислюються про те, що віддають в рази більше, ніж отримують. Це є суттю їх природи, частиною їх самих. Вони – завжди поруч, готові допомогти і підставити плече у важкі часи. Більш того, таку поведінку вони вважають абсолютно природною, вважаючи, що немає нічого поганого в тому, що хтось віддає більше, а хтось менше. На жаль, все виглядає зовсім інакше: віддавати дуже багато – зовсім не означає, що з часом ваші труди хтось оцінить, і ви будете отримувати натомість хоч щось.

Коли один з партнерів віддає набагато більше, ніж отримує натомість – це може привести до серйозних проблем у відносинах. Як правило, мова йде про любов: коли хтось один любить дуже сильно, а натомість отримує жалюгідні крихти любові.

Така ситуація не може довго залишатися непоміченою. Проблеми будуть наростати, як снігова куля.

Як же зрозуміти, що ви потрапили в подібну пастку? Пропонуємо вам 10 сигналів, що з вашими відносинами щось не так. Озброєний знаннями – значить захищений.

Отже …

1. З’являється відчуття, що ми застрягли в стосунках, вони тягнуть назад …

Відносини завжди включають роботу обох партнерів. Кожен з них повинен відчувати, що його потреби не залишаються непоміченими і розраховують на підтримку.

Тобто вони хочуть не тільки любити, але і бути коханими. Але нерідко відбувається зворотне: ми відчуваємо себе самотніми, навіть перебуваючи поруч з партнером. Виявляється, що ми тільки тим і займаємося, що реагуємо на всі потреби партнерів, якими б безглуздими вони не були. При цьому вони приймають все як належне, навіть не замислюючись, що поводяться немов діти.

Ще сумніше, що коли ви спробуєте «достукатися» до них, то там завжди знайдуться виправдання і брехня у відповідь.

2. Ми ніби втрачаємо самих себе.

У нас завжди було безліч інтересів і захоплень, людей, яких любили і з якими дружили. І раптом ви несподівано виявляєте, що навколо – нікого і нічого. І сталося це не за день чи навіть рік.

Вся річ у тому, що поки ми намагалися догодити своєму партнерові, жили його потребами і бажаннями, ми пожертвували всім тим, що завжди було дорогим для нас.

Чи потрібна така жертва? Відповідь на питання, думаю, ви знаєте самі …

3. Ми постійно намагаємося переконати себе, що чогось варті.

Це не правда, що ви не помічаєте, скільки всього робите для партнера. Чи помічаєте, та ще й як! Але при цьому всередині мало не пишаєтеся цим і вважаєте, що саме завдяки вашим старанням і жертвам відносини тримаються на плаву. Що якби не ми, все б давним-давно розсипалося.

Але і в цьому випадку ви самі себе заганяєте в пастку: кожен раз, коли виникає необхідність доводити самим собі свою цінність, відносини дають нову тріщину.

4. Ми відчуваємо себе винуватими кожен раз, коли відмовляємося що-небудь зробити для партнера.

Більшість людей говорять «Ні» не менше п’яти разів на день, абсолютно не відчуваючи незручності і не пояснюючи – вибачаючись. І це нормально.

Це свідчить про те, що людина з повагою ставиться до своїх бажань і до себе самої. Тобто, вона визнає в першу чергу свої власні потреби.

У хворих відносинах все відбувається не так. Досить часто нам доводиться робити щось для свого партнера через силу або всупереч бажанням. А якщо ми все ж наважуємося не зробити те, що від нас вимагають, відчуваємо себе винуватими і мало не бездушними злочинцями.

5. Ми не є пріоритетом для наших партнерів.

Ми не скупимося на доброту і почуття, докладаючи всіх зусиль, щоб партнер відчував себе дійсно особливим і значущим. Але для щасливих стосунків одного тільки нашого бажання мало.

Проходить якийсь час, і ми раптом чітко бачимо, що не є пріоритетом для партнера. Попри те, що він для нас завжди і за будь-яких умовах – №1.

Виявляється він або вона ставиться до нас з не великою увагою, ніж до вази в передпокої або парасольки в кутку, про яку згадують лише в негоду.

Партнеру не цікаво, що ми думаємо, що сталося з нами на роботі або десь ще. Максимум, на що можемо розраховувати – це на те, що він (вона) мовчки і байдуже вислухає нас, уважно вивчаючи свій телефон при цьому.

6. Ми є Містером або Місіс «Я все виправлю-зроблю-полагоджу».

Якщо абсолютно вся робота – починаючи від домашньої і закінчуючи емоційною – лежить виключно на вас, то прийшов час серйозно задуматися про відносини.

Якщо вам «пощастило» жити з емоційно незрілим партнером, то навіть не розраховуйте на те, що з часом хоч щось зміниться.

Він завжди буде очікувати, що ви прийдете і зробите все замість нього. А інакше навіщо ви йому?!

7. Ми ніколи не отримуємо те, чого хочемо.

Згодом ми так звикаємо до такого стану справ, що починаємо самі себе обманювати, що «не дуже й хотілося».

Це дуже слизький шлях: з часом ви повністю підпорядкуєте своє життя партнера і будете займатися виключно тим, що йти на компроміси, аби йому було добре і зручно.

8. Ви відчуваєте себе жахливо стомленим: фізично і емоційно.

Одного разу ви подивитеся на себе в дзеркало і не впізнаєте себе в ньому. Ви будете почувати себе виснаженими, будете виглядати завжди втомленими.

Найдивовижніше, що цю втому неможливо буде нічим зняти. Ви будете спати по 8-10 годин, добре харчуватися, але все одно будете прокидатися вичавленими, як лимон.

Проблема в тому, що крім фізичної втоми, вас спіткає ще більш небезпечна – емоційна. А позбутися від емоційної втоми без усунення її причини – практично неможливо.

9. Ми боїмося навіть натякнути партнеру про свої бажання та потреби.

Ми починаємо боятися озвучувати свої потреби. Пояснюється це тим, що ми впевнені, що партнер все одно не прислухається до нас. А то гляди – взагалі розсердиться і кине. Це величезна помилка!

Якщо партнер любить вас по-справжньому, то вони ніколи не кине тільки тому, що ви його про щось попросили. Однак якщо ви насправді побоюєтеся, що він так вчинить, з вашими відносинами вже точно не все в порядку.

10. Починає накопичуватися образа на партнера.

Ми не можемо не усвідомлювати, що з нашими відносинами – безумовно щось не так. Навіть якщо обманюємо себе і переконуємо в протилежному. Тому з часом в нас починають дозрівати образа і злість на партнера.

Іноді образа досягає таких розмірів, що перетворюється на справжнісіньке джерело отрути, яке руйнує нашу психіку. Коли ви тільки віддаєте в стосунках, нічого не отримуючи натомість – це найпотужніший удар по почуттю самоповаги і честі. Перенести таке – нікому не під силу.

Запам’ятайте: якщо переповнюють роздратування і розчарування в партнері, але ви ніяк не можете докопатися до причини – це означає, що ви занадто часто йдете на компроміс.

А що ви частіше робите у відносинах: отримуєте чи віддаєте?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector