Він пив по чорному, до втрати свідомості. Хоча ні, не так. Запої траплялися раз на пів року

Він пив по чорному, пив до втрати свідомості. Хоча ні, не так. Він був запійним. Але ось запої траплялися раз на пів року або на рік. І тоді він запивав на тиждень. Потім три дні відходив і знову з’являвся на роботі, де його цінували, тому що був дуже хорошим працівником. Ніяке лікування не допомагало. Лікарі теж були безсилі. Родичі розводили руками і називали його алкоголіком, і не вважали за потрібне звертати увагу на марного, безперспективного, занепалого нижче плінтуса члена їх сім’ї. Мужик все розумів, але кинути пити не міг. Щось заважало йому.

Бухав він уже в цей раз дня чотири. Так що, в його розпорядженні було ще три дні запійного життя. Сонце світило, і він йшов з магазину несучи в пакеті дві пляшки горілки і закуску. Похитуючись і втрачаючи час від часу рівновагу він зупинявся і намагався йти прямо. Йому не хотілося, щоб сусіди бачили його стан.

Прямо перед входом в під’їзд він спіткнувся на рівному місці і впав обличчям вниз. Пакет відлетів убік на галявину, а сам…

А сам впав лівим боком тіла і плечем на асфальт. Тільки волею випадку не розбив обличчя. Закричавши та важко зітхнувши, він повернув голову вправо намагаючись зрозуміти, що вдарило сильніше за все. Плече сильно боліло. Жахливо нудило.

Прямо навпроти обличчя він побачив повні страху, круглі чорні очі. Маленькі вушка сірого кошеня були притиснуті до голови. Він тихенько нявкнув. А точніше, відкрив рот і видав ледве чутний писк.

Чоловік пару секунд подивився на кошеня і важко погойдуючись встав на ноги. Правою рукою він підхопив під животик кошеня, а лівою підняв пакет.

– Налякав тебе? – запитав чоловік сірого пухнастика. Вибач. Я зараз не в формі. Підемо, я тебе нагодую.

Прийшовши додому, він почав перемагаючи бажання негайно випити, шукати чим погодувати кошеня, який ходив за ним ниточкою. Коротше кажучи, поки він приготував малюкові поїсти і спорудив лоток з пісочком втомився так, що пішов поспати.

Поклав на ліжко пухнастого малюка. Той негайно перекинувся на спинку і заснув. Мужик уткнувся носом в м’який теплий животик, і вдихаючи незнайомий йому аромат і задрімав.

Коли він прокинувся, то навіть не помітив, що голова не розколювалася і не тягнуло похмелитися. Він встав і сьорбнувши на голодний шлунок кефір зайнявся кошеням. Вийшовши на вулицю, він почав згрібати пісок для котячого туалету. Але тут йому прямо під руки підкотилися ще два пухнастих малюки, як дві краплі води схожих на його кошеня.

– Брати ви, чи що, запитав він їх і малюки почали тертися до його руки.

Важко зітхнувши, він підняв їх і поніс додому.

Перше кошеня побачило сіреньку парочку і радісно нявкнуло. Всі троє малюків зібралися в маленьку купку і терлися одне до одного.

Мужик присів на стілець. Пити не хотілося. Справ було багато. Треба було влаштовувати життя ще двох нових членів його сім’ї. Через кілька годин всі разом заснули на ліжку перед увімкненим телевізором.

А наступного дня сусід, який виносив сміття наткнувся на мужика, який сидів на лавці і годував крихтами голубів.

– Знову п’єш, осудливо сказав сусід.

Мужик промовчав і важко зітхнувши, кинув шматочок ковбаси великому дворовому чорному коту. Сусід хотів продовжити шлях, але тут спіткнувся об пакет повних порожніх і повних пляшок.

З подивом подивившись на мужика, сусід вирішив запитати щось, але тут мужик повернув до нього своє обличчя.

-Так ти тверезий, здивовано видихнув сусід.

Мужик посміхнувся.

– Не може бути, дивувався сусід. Невже сам кинув?

Мужик зітхнув і кинув шматок ковбаси ще одному коту, який підійшов до лавки.

Сусід заглянув в обличчя мужика. На нього дивилися спокійні, задоволені очі.

– А ну геть, сказав сусід, відігнавши голубів, які обліпили лавку, і сів поруч.

– Ти, ось що. Ти нічого не приховуй, сказав він мужику. Ти мені розкажи все як є.

Він нахилився до його вуха і сказав.

– Розумієш. Мені дуже треба знати, як ти кинув. Тут така справа. У мене у самого проблема з цим.

Мужик посміхнувся. У сусідньому дворі бігали безпритульні цуценята і кілька кошенят. А він знав абсолютно стовідсотковий засіб від алкоголізму. Він повернувся до сусіда і почав розповідати свою історію порятунку. 

Вам сподобалася ця історія?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector