Як лимони допомагають розпізнавати ознаки раку грудей

Здається, що ми можемо самостійно розпізнати перші ознаки різноманітних захворювань. Однак, остаточний вердикт зможе поставити тільки дипломований спеціаліст. 

Часто ми не знаємо, що робити – це просто даремні хвилювання чи перші тривожні дзвіночки. Наприклад, що означають ямочки на грудях? Чи потрібно записуватися на огляд та здавати мільйон тестів, коли відчули певні “клубочки” на дотик?

Такі питання турбували час від часу молоду дівчину Корінн Бомонт. Річ у тому, що обидві бабусі дівчини померли колись від страшної хвороби – рак грудей. Відтоді вона уважно дослухалася до свого тіла, шукала багато цікавої інформації в Інтернеті та консультувалася з досвідченими лікарями. 

Одного дня Корінн вирішила провести цікавий експеримент. Для цього вона використовувала тільки лимони, які символізували жіночі груди та коробку з-під яєць – тіло. Таке дослідження допомогло не тільки дівчині, але й багатьом іншим жінкам не боятися говорити про таку проблему, як рак грудей, але й розпізнати перші ознаки цієї хвороби. 

Також жінка захопилася цією темою настільки, що згодом заснувала благодійний фонд “Рак грудей у всьому світі” (Worldwide Breast Cancer) та діє у таких країнах, як Іспанія, Туреччина, Ліван, США. Спеціальний довідник, який було створено разом з лікарями, було перекладено 16-ма мовами. 

Така програма допомогла багатьом жінкам. Наприклад, Ерін Сміт К’єза на сторінці у Фейсбук поділилася особистою історією. Після того, як прочитала дослідження Корінн щодо лимонів, Ерін вирішила перестрахуватися. Виявилося, що у жінки 4 стадія раку грудей. А допомогли їй це виявити лимонна інструкція. Такий випадок набув розголосу не тільки серед користувачів соціальних мереж, але й у газетах та на телебаченні. 

“Досі не можу повірити у те, що звичайний лимон мені допоміг! Це просто неймовірно. Раджу кожній жінці перевірити себе” – написала на своїй сторінці у Фейсбук Ерін.

Опитування серед жінок показало, що така практика на цитрусових – це проста, але водночас зрозуміла покрокова дія для діагностики раку. Кожен термін – не купа слів з медичного довідника, а звичайне пояснення щодо утворень в області грудей. 

Однак, британська організація “Breast Cancer Care” нещодавно оприлюднила приголомшливу статистику. Виявляється, що третина жінок не перевіряють груди на утворення ракових пухлин, адже вважають, що їх мине стороною така біда. Наприклад, 25% опитаних дівчат юного віку не знали, що витягнутий сосок може бути першою ознакою захворювання. 

Офіційний вебсайт Національної служби охорони здоров’я NHS Choices провів статистику відвідувань жінок середнього та старшого віку щодо діагностики раку грудей і виявило, що найпопулярніші симптоми та скарги – невелика пухлина всередині грудей або ж дрібні ущільнення. 

Для остаточного діагнозу потрібно звертатися до лікаря та пройти діагностику. Тільки тоді ви отримаєте відповідь на запитання. Однак, лікарі дають декілька порад для пацієнтів щодо того, як розпізнати важливі симптоми. 

Наприклад, професор хірургії Джаєнт Вадія з онкологічного відділення лондонського Університетського коледжу попереджає, що новоутворення у вигляді невеликих впадин чи сплющення грудей та деформація розташування свідчить про те, що необхідно записатися на огляд. Ось також перелік декількох симптом від спеціаліста Джаєн:

1. Кровотеча з сосків або помітні вени на грудях. 

2. “Апельсинова” шкірка, тобто поява невеличкої пористої на дотик ділянки, яка починає розростатися, свідчить про негайний виклик спеціаліста. 

3. Виразки та інші новоутворення на шкірі, які негативно впливають на зовнішній вигляд грудей. 

“Звичайні лимони змогли привернути увагу до такої проблеми, як рак. Тепер це не тема для табу. Такий експеримент допомагає людям дізнатися більше корисної інформації та запобігти захворюванню” – пояснює професор.

Медсестра Джен Мерфі з організації Breast Cancer Care також підтримує таку практику, однак попереджає жінок ставитися до такого кроку серйозно та без фанатизму. Не потрібно нехтувати своїм здоров’ям, адже це одна з найважливіших речей у нашому житті. Але не треба також щоразу бігти до лікаря та панікувати, мов “Сьогодні я побачила ось це! Невже я захворіла?!”. Також спеціаліст рекомендує робити спеціальний масаж на груди. 

Однак, благодійна організація Cancer Research UK попереджає жінок, що деякі виділення та деформації не є показниками саме такого захворювання. Варто робити огляд у гінеколога, адже проблема може бути також у гормонах.. 

“Якщо ви відчули дивні утворення всередині грудей чи гірший стан шкіри, радимо звернутися до спеціаліста. Все-таки варто перестрахуватися й таким чином знищити проблему ще на початковій стадії.”  – зазначають працівники медицини. 

Як часто ви відвідуєте лікарів? 

Daryna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector