Як правильно мити сухофрукти, щоб вимити консерванти

Чому з роками продукти чи то на ринках, чи то в супермаркетах стають все красивішими і мають все довший термін зберігання? А все тому, що в них додають консерванти, які не дозволяють їм псуватись.

Дуже спокусливі курага і фініки одразу манять вас до покупки, що ми й робимо. Вівсянка з сухофруктами — чудовий і корисний сніданок, ще й такий популярний останній часом. Але чи не вживаємо ми суільну хімію замість вітамінів?

Консервант Е220

Переважно сухофрукти обробляють діоксидом сірки. Цей розчин, консервант Е220, як його ще називають, запобігає розмноженню різноманітних бактерій і грибків, затримує псування продуктів. Таким чином ті ж курага і фініки виглядають ідеальними і аж просять у вашу продуктову торбинку. Але якщо ви вже придбали їх, то дізнайтесь, як правильно їх мити, щоб не наковтатись консервантів.

Як правильно мити сухофрукти

Найчастіше їх миють під проточною водою, але це не вимиває усієї шкоди зсередини. Таким чином ми змиваємо лише зовнішній бруд. Для того, щоб вивести консерванти з сухофруктів, треба замочити їх в воді кімнатної температури мінімум на 30 хвилин, найкраще — на годину. Не забувайте змінювати воду, з нею вилучаться і молекули консервантів. А також не нехтуйте температурою води — чим вода вища — тим здоровішим буде продукт.

Як перевірити, чи вимився консервант?

Щоб втамувати свою цікавить і переконатись у тому, що сухофрукт уже безпечний для вашого здоров’я, додайте до води, в якій ви замочували сухофрукт, крихту розчину марганцівки. Якщо його колір зміниться — консервант іще є, якщо залишиться — сухофрукт уже чистий. Це відбувається через хімічні реакції консерванту і марганцівки.

Як обирати сухофрукти?

Перед покупкою огляньте товар — він має бути цілісним, без плісняви, гнилі, дивних комах. Дуже жирні і яскраві сухофрукти краще не обирати — в них велика кількість хімічних добавок. А при природному висушуванню фрукти темніють. Якщо надаєте перевагу вже упакованому продукту, то не забудьте про термін придатності.

Сухофрукти дуже корисні глюкозою, різними вітамінами і мікроелементами, тож відмовлятись від них не треба! Варто лише ретельно мити, щоб отримувати від них лише користь.

А як ви до цього мили сухофрукти?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector