Як виглядали величні споруди давнини до настання епохи туризму

З давніх часів до наших днів збереглося багато споруд та пам’яток архітектури. На жаль, деякі з них безперервно руйнуються, але для того, щоб продовжити їхнє життя люди придумали процес реставрації. Ми та наші нащадки можемо побачити на власні очі старовинну, але вже модернізовану спадщину. Але хіба не цікаво повернутися в минуле, щоб оцінити первозданний вигляд споруд?

1. Великий Сфінкс, знімок 1870-х рр.

Сфінксові довелося тривалий проміжок часу бути захованим під горою піску, що продовжило йому життя. Після розкопок у 1925 – му році усі нарешті змогли побачити його реальні велетенські розміри.

Сучасне фото Сфінкса.

2. Мачу-Пікчу, фото зроблено в 1912 році.

Це наскельне місто було побудоване півтори тисячі років тому. Проте воно поринуло у забуття разом з цивілізацією інків. Лише після розкопок Хайрама Бінгема у 1911-му році про нього знову заговорили 

Сучасний знімок Мачу-Пікчу.

3. Стоунхендж, фото від 1877 року.

Про призначення цієї пам’ятки достеменно невідомо. Багато питань викликає і її конструкція. Відомо, що протягом п’яти тисячоліть Стоунхендж практично розвалився, але його змогли відреставрувати в першій половині минулого століття. На жаль, тоді люди змінили місце розташування каменів. 

А так виглядає Стоунхендж сьогодні:

4. Велика Китайська стіна, знімок 1907 року.

На жаль, стіна не змогла вціліти, але навіть у 3 ст. до н. е. було зрозуміло, що її укріплення не будуть вічними. Зараз для туристів є доступними декілька збережених ділянок, за якими доглядають. 

Фото уцілілої вежі.

5. Піраміда Кукулькана, знімок 1892 року.

Піраміда багато років була захованою в гущавині джунглів. Та після того, як люди активно почали цікавитися археологією, вона стала ще одною туристичною точкою на карті. 

Фото піраміди Кукулькана в наші дні.

6. Палац Ель-Хазне, знімок столітньої давності.

Завдяки сухому клімату, який панує в пустелі, палац практично не змінився за весь період свого існування. Єдиним нововведенням стала прокладена дорога для туристів та створення необхідних умов для екскурсій.

Сучасне фото палацу Ель-Хазне 

7. Парфенон, Акрополь міста Афіни, зображення від 1839 року.

Ця споруда була побудована в 5 ст. до н. е. З того часу вона неодноразово піддавалася реставраціям, тому про її первозданний вигляд можна тільки здогадуватися. 

Вигляд сучасного Парфенону.

Чи хотіли б ви побачити ці споруди на власні очі?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: