Як зрозуміти, що дружба завершилась – 6 ознак

Людина прагне бути з кимось поруч – і це відчуття цілком природне. Дружба додає до життя нових фарб, змушує почуватись важливим для когось, особливим. Але є і протилежний бік медалі. Усі ми розвиваємось, змінюємо себе, свої погляди і соціальні статуси. У результаті, певні стосунки можуть добігати свого терміну придатності. І причина, як би це прикро не звучало, у нас самих. Одразу виникає запитання, як же розпізнати токсичні стосунки, допоки ви не стали їхньою жертвою?

Низька самооцінка, хронічне відчуття непотрібності та незначущості, зневіра – усе це прикрі ознаки дружби, якої вже немає як такої. І якщо вам це відчуття знайоме, варто припинити вкотре шукати проблеми у собі. Огляньтесь довкола і, цілком можливо, що ваше оточення не таке вже й “хороше”, як це було колись.

Односторонній зв’язок

Складно визнати, що час ставити крапку. А ще складніше – нарешті припинити нерівноцінні стосунки. І ви продовжуєте стукати у двері тому, хто відкриває тільки зрідка. Натомість, ваша оселя завжди залишається порожньою. Якщо людина чудово обходиться без вас – не тримайте її за руку. Саме час відпустити. Без образ і із приємними спогадами про бувалі часи йти далі.

Якщо цього не зробити, токсичність від спілкування тільки зростатиме. А, разом з тим, відчуття власної непотрібності. І, рано чи пізно, навіть такий формат стосунків вичерпає себе.

Конкуренція і заздрість

Припиніть бути актором другого плану. Оточувати себе більш успішними людьми – завжди хороше рішення у контексті саморозвитку. Але якщо вам постійно необхідно доводити іншим, що ви нічим не гірші за свого друга чи подругу – то нічого окрім виснаження ви від таких стосунків не отримаєте. Те ж стосується і вашої “близької людини”. Постійна потреба у підтримці і схвалені перетворюється на спрагу. Наслідок: вас руйнує відчуття меншовартості, її – відчуженість.

Зникло почуття довіри

Вам більше не хочеться розповідати своїй подрузі усі секрети, як раніше. І ви теж, у свою чергу, починаєте відчувати, що й із вами не поспішають ділитись сокровенним. Дружба на відстані витягнутої руки – зовсім не дружба, а радше спілкування чи то звичне проведення вільного часу разом. Якщо обидві сторони подібна картинка влаштовує – не проблема. У дійсності, такі стосунки є порожніми та нічого хорошого не приносять, одне тільки оманливе відчуття “не самотності”.

Людині необхідно бути почутою не менше, ніж висказатись. Напевно, у цьому і полягає сутність дружби. Проводьте разом час, веселіться, але називайте речі своїми іменами.

Ніякого позитиву

Спілкування з людиною більше не робить вас щасливішими – одна справа. Зовсім інша, якщо ваша “подруга” стає на заваді вашому щастю. Причини можуть бути різними. Заздрість це чи нерозуміння потреб близької тобі людини, сутність залишається одна. І в таких випадках варто якнайшвидше розірвати такі стосунки, допоки вам не довелось відмовитись від аж надто багатьох речей заради дружби.

Ваша подруга не повинна бути вами чи мислити, як ви. Але вона повинна вас розуміти. Токсичні поради – те, що руйнує не тільки стосунки, але й життя. Відгородіть себе від подібного та станьте нарешті щасливими, навіть якщо для цього вам доведеться припинити такого роду відносини.

Удар по самооцінці

Друг завжди допоможе у біді – цьому нас вчили ще з дитинства. Але чому ж тоді у зрілому віці люди часто забувають про такі прості істини? Стресові ситуації трапляються нерідко, але чи завжди ваші друзі готові підтримати вас та запропонувати свою допомогу? Якщо ви не готові дати відповідь одразу – варто добряче замислитись.

Проте є ситуації і гірші. Ваша подруга віддаляється, коли у вас все добре. А коли погано – переконує, що “таке життя”. Друзі повинні змушувати вас вірити у себе та свої можливості, а не зосереджуватись на негативі. Інакше одного дня вас залишать осторонь, коли це відчуття нікчемності стане хронічним.

Дружба живе завдяки спогадам

Друзі з пелюшок – звучить зворушливо. Але подібне явище рідко виправдовує себе. Найчастіше, саме ці “друзі з дитинства” розходяться по різні сторони та аж надто сильно змінюються, щоб бути на одній хвилі. Ви починаєте дивитись по протилежні напрямки і єдине, що залишається спільним – це нотка ностальгії за минулим. Знайомо? Напевно, у кожного є чи навіть був такий друг.

Завершувати щось, що тривало 5, 7, 10 років – вкрай складно. Але, поставивши крапку, ви зрозумієте, що болі немає. Є тільки приємні спогади про минуле, якими ви можете обмінюватись і надалі. Лише цього разу вам не доведеться прикидатись тією людиною, якою ви були колись. І, цілком можливо, на цьому фундаменті вам вдасться створити щось нове.

 

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector