– Живи так, ніби нічого не сталося, в тому ж режимі і тому ж ритмі. Роби все те ж саме

Оленко, ну пробач дурню.

Жінка тридцяти дев’яти років. Раніше залишали записку чоловікові. Тепер Олена отримала від чоловіка смс: «Вибач, але я хочу жити окремо. Я забрав речі, але не всі. За іншими заїду іншим разом. І займуся розлученням».

Що робить жінка тридцяти дев’яти років, коли таке читає? Так, впадає у відчай. Прожили двадцять років разом, уже доросла дочка – і на тобі, «хочу жити окремо». Так, Олена давно підозрювала, що у чоловіка хтось є. Турботливі люди навіть прислали фотку на телефон: її чоловік з миловидною дівчиною в обтислих джинсах. Олена не скандалила і не з’ясовувала нічого. Вона розуміла, що це майже неминуче зло для чоловіка, якому сорок два. Пройде. Але щоб він сам раптом пішов, назавжди – цього Олена не очікувала.

Це сталося рік тому на початку літа. На щастя, дочка виїхала з університетськими друзями в довгу експедицію, Олена не знала, як їй сказати про батька і не хотіла, щоб дочка бачила її припухле від сліз обличчя. Олена вирішила порадитися з подругами. Одна сказала: «Всі вони мерзотники! А тобі треба схуднути». Інша: «Іди до чаклунки, вона поверне!». Третя: «Знайди собі когось терміново!». Але Олена нікого не хотіла шукати, вона звикла до їх неспішного побуту, до хропіння чоловіка ночами, до його похмурого обличчя вранці, до їх поїздок на дачу, суботніх виїздів в магазин за продуктами. І все, що вибудовувалося роками, що Олена тихо любила – все це було зруйновано одним коротким смс. Олена навіть дзвонила мені, порадитися. Але що я міг сказати? Ну буває, ну життя не закінчується, ну скоро внуки і інші нісенітниці.

Слушну пораду дала їй подруга юності, яка пережила два розлучення:

– Живи так, ніби нічого не сталося, в тому ж режимі і тому ж ритмі. Роби все те ж саме. Прийшла з роботи – прибирай, пери, готуй свої улюблені супи …

– Але кому мені тепер їх готувати? – запитала Олена і знову заплакала.

– Та хоч мені! Я буду приходити вечорами і їсти. Головне – нічого не міняй. Це єдиний порятунок.

Але Олена вирішила, що це повна дурість. І треба звернутися до потойбічних сил. Вона дійсно пішла до чаклунки. Та подивилася фотографії чоловіка на телефоні, покатала скляну кулю, на якій виднілася етикетка «Made in China», спалила якийсь смердючий папірець, пошептала, зав’язала у Олени на зап’ясті ниточку: «Все! Через два тижні повернеться!». Позіхнула і взяла з Олени половину її бухгалтерської зарплати.

Тільки через два тижні чоловік не повернувся. Олена встала на ваги: ​​додала три кілограми. Тому що від нудьги їла ночами, тягаючи сосиски з холодильника. І тоді Олена вирішила: досить дурниць і ниття! Була субота. Олена зірвала дурну нитку з зап’ястя, взялася за прибирання, витерла пил навіть на шафах куди не добиралася пів року. Потім зварила розсольник, який чоловік так любив. Покликала трьох подруг. Вони радісно з’їли весь суп, намагалися питати про чоловіка, але Олена швидко змінювала тему: «Слухайте, а ось ця” Гра престолів “- дійсно хороший серіал?». Вони з чоловіком любили серіали, але без нього – навіщо їх дивитися?

Дивна справа. Як тільки Олена повернулася у звичний режим – вона почала спати нормально, до холодильника не вставала. Так минуло ще два тижні. Одного вечора, коли по екрану літав жахливий дракон, раптом відчинилися двері. Увійшов чоловік:

– Вибач, у мене ж ключі … Я за речами.

– А, звичайно, – відповіла Олена спокійно. – Я все склала. Сумка потрібна?

– Ага … Ой, ти дивишся «престоли»? Пам’ятаєш, ми з тобою все збиралися?

– Ну ось тепер я зібралася.

Вона вправно склала речі в величезну картату сумку на блискавки. Чоловік зібрався піти, але в передпокої нервово принюхався:

– Це що у тебе там? Харчо?

– Ага.

Чоловік топтався. Він любив харчо, так само, як і розсольник. Олена відчула вібрації його організму:

– Будеш?

– Ну якщо ти не проти …

І жадібно з’їв дві тарілки. Олена простягнула серветку:

– Витри рот, замазура.

Це сталося мимоволі. Просто так вона робила і говорила двадцять років. Чоловік взяв серветку звичним жестом. І раптом сказав, шкода посміхнувшись:

– Дуже смачно дякую. Ну, я піду?

– Іди! Я не тримаю.

Чоловік ще потоптався, він ніби хотів щось пригадати. Але не згадав. Пішов.

Олена, звичайно, поридала трохи потім. Але продовжила дивитися захоплюючий серіал. А ще через тиждень знову відчинилися двері. Чоловік стояв на порозі, з тієї ж сумкою:

– Оленко, вибач. Знаєш, це все якась дурниця, а я ідіот. Я не можу без тебе насправді …

– Скучив за супами? – посміхнулася Олена.

– І за ними теж! За всім. За тобою дуже скучив. За нашою квартирою. За твоїм порядком, чистою кухнею, за наволочками. За цим серветкам, за всім, як ми жили. Того разу я зрозумів, що у мене ж було все добре з тобою. А що мене не влаштовувало, чого я хотів? Юного тіла? Ну отримав, дякую. Тільки чомусь цього мало, як з’ясувалося. Коротше, можна я залишуся?

Олена не відповіла відразу. Тобто подумки вже прокричала: «Так! Так! Так!». Але сама встала, підійшла до шафи, витягнула краватку в смужку:

– Ти забув її минулого разу.

– Оленко, ну пробач дурню. Скоро дочка повернеться. Вона нічого не повинна дізнатися.

– Та й не пасує тобі ця краватка, – задумливо промовила Олена. – Ну що встав там? Заходь. Грибний суп будеш?

Ви б прийняли чоловіка назад в сім’ю після подружньої зради?

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector