Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається до вас. Мудра притча для кожного!

Бідна жінка пекла по дві хлібини кожного дня. Одну вона віддавала нужденним, а іншу залишала для власної сім’ї. Тож щоранку на її підвіконнику красувалася буханка хліба, яку міг взяти будь-який перехожий.

Перед тим як залишити її жінка промовляла молитву. Вона просила Господа допомогти її синові, який відправився на пошуки кращого життя.

Матір дуже сумувала за своєю дитиною і багато місяців не чула від неї жодної звістки. Жінка сподівалася, що син повернеться додому цілим і неушкодженим.

Минали дні. Господиня звернула увагу, що її хлібину кожного дня почав забирати один і той самий чоловік. При цьому він не говорив слів вдячності, а промовляв собі під ніс наступне: “Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро – повернеться вам”. 

Жінка не могла второпати, що цей незнайомець має на увазі. Зрештою, її обурило те, що чоловік жодного разу так і не подякував їй. Вона вирішила, що прийшов час покласти цьому край.

Наступного дня господиня традиційно спекла дві буханки, але в одну з них підмішала отруту. І ось прийшов час залишати випічку на підвіконні, але в останній момент жінка схаменулася і викинула зіпсований хліб. Натомість вона знову спекла їстівну буханку і поставила її на звичному місці. 

Дивний чоловік вкотре пригостився, пробурмотів свою фразу і пішов геть.

Того ж вечора у дім жінки постукав її син. Він повернувся втомленим, слабким і худим. На ньому не було лиця, а одежа неакуратно звисала.

– Мамо, ти не повіриш, яке диво зі мною сталося! Я з останніх сил йшов додому, але буквально в кількох кілометрах мені не вистачило снаги рухатися далі. Через сильний голод я впав на землю. Мабуть, смерть була близько, але якийсь дивний чоловік врятував мене. Він віддав мені цілу хлібину і сказав, що це його єдина їжа на день, але зараз вона мені потрібніша.

Жінка втратила дар мови. Вона одразу згадала свій ранковий план і отруєний хліб. Якби в останню мить вона не передумала, то могла б отруїти власного сина!

Лише тоді до неї дійшло, що означає фраза: “Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро – повернеться вам”. 

Пам’ятайте, що у своїх вчинках завжди потрібно керуватися добрими намірами, навіть якщо за це вам ніхто не дякує.

Чи сподобалася вам ця притча?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector