4 звички пар, яким вдається надовго зберегти свої стосунки

У тривалих відносинах пара демонструє свою любов, щодня підтримуючи один одного. Пари, які люблять і залишаються вірні одне одному, змушують все виглядати так, немов такі відносини підтримувати досить просто, коли насправді, над ними потрібно постійно працювати.

Лінда і Чарлі Блум, автори книги “Секрети успішних шлюбів”, пишуть про тривалі стосунки: “турбота про відносини більше не сприймається як робота, а швидше як безоплатна праця, немов дар і можливість, за яку ми вдячні.”

4 звички пар в тривалих відносинах

Партнери, які перебувають в тривалих відносинах, піклуються про почуття один одного, працюючи над емоційною стороною своїх відносин. Про це почуєш не часто, але психологи вивчають цю тему як фактор щасливих відносин.

Дослідники з наукового журналу “Сімейні проблеми” заявляють наступне про емоційну роботу над відносинами: “Члени сім’ї працюють над тим, щоб задовольнити емоційні потреби один одного, сприяти благополуччю і підтримувати гармонію. Коли всі члени сім’ї порівну поділяють між собою цю роботу, то і у чоловіків, і у жінок з’являється доступ до емоційних ресурсів сім’ї. Проте, розподіл емоційної роботи ґрунтується на гендерній приналежності, наприклад, робота по дому і турбота про дітей.” У більшості випадків, саме жінки беруть на себе емоційну роботу над відносинами.

Дослідження показують, наскільки важлива емоційна робота для здорових відносин. Партнери, в чиїх відносини спостерігається гендерний дисбаланс емоційної роботи, більш схильні до проблем в шлюбі, що, своєю чергою, тягне за собою загрозу здоров’я для жінок і допомагає пояснити гендерні відмінності під час психологічного стресу.”

Щоб зберегти стосунки, чоловікам необхідно навчитися розпізнавати емоційні підказки своїх партнерок і допомагати їм позбутися від злості / смутку / страху. Уміння підтримати свою партнерку в емоційному плані – це саме та навичка, яка необхідна в довгострокових відносинах.

1. Працювати над вирішенням проблем

Щодня пари стикаються з незначними труднощами. Крім цього, зустрічаються також і більш серйозні проблеми, що стосуються фінансів, здоров’я, планування сім’ї, соціальних зобов’язань і т.д.

Пари, які перебувають в тривалих відносинах, разом дивляться в майбутнє. Зазвичай партнери поділяють спільні цілі, наприклад, рано піти на пенсію або ж розплатитися за будинок, щоб були гроші для подорожей. Загальна мета – ця проблема, над вирішенням якої працюють обидва партнери.

2. Відкрите спілкування

Звичайно, ви розмовляєте зі своїм партнером, але якщо ж ви перебуваєте в довгострокових відносинах, ви повинні не просто спілкуватися, а й шукати порозуміння. Ви висловлюєте свою точку зору і просите свого партнера зробити те ж саме.

Спілкування – це те, що ви можете подарувати своєму партнеру, навчившись по-справжньому слухати його. Непорозуміння може послужити причиною напруги у відносинах або навіть злості. Запобігайте такі проблеми, приділяючи всю свою увагу тому, що говорить ваш партнер. Позбавтеся від всіх чинників, які відвертають вашу увагу, утримуйте зоровий контакт і перестаньте чекати своєї черги заговорити. Задавайте питання щодо того, що тільки що сказав ваш партнер і повторіть його слова, по-своєму їх сформулювавши, щоб дати йому знати, що зрозуміли його.

Важливість ефективного спілкування в тривалих відносинах не потрібно переоцінювати. Відкрите спілкування також служить основою довіри. Партнери, які вже давно разом, нічого не приховують один від одного.

3. Створити загальний особливий момент

Успішні бізнес лідери знають, як корисно переглядати свій робочий день, щоб витягти з нього що-небудь нове для себе. У відносинах з партнером можна зробити те ж саме: уважно проаналізуйте, як пройшов ваш день як пари.

Навчив він вас чогось, що можна прямо зараз застосувати на практиці? Чи сміявся ваш партнер сьогодні або ж посміхався вам? Ви ні про що не переживаєте або ж вам потрібно виговоритися? Що могло б зробити ваш спільний день ще кращим?

Створювати особливі моменти кожен день зовсім не складно. Вам всього лише потрібно добре знати свого партнера і вміти знаходити відповідні моменти для того, щоб встановити з ним глибокий зв’язок. Прямо зараз подумайте про те, що вашому партнерові подобається і що ви б могли для нього зробити.

Наприклад, це може бути відомий тільки вам жарт, під час перегляду улюбленого фільму. Особливим може бути також той момент, коли ви відчуваєте напругу свого партнера і робите йому масаж спини. Можливо, вашим особливим моментом будуть обійми лежачи в ліжку. Такі незначні, але особливо інтимні моменти – це те, що зберігає зв’язок пар в тривалих відносинах.

4. Підтверджуйте свою відданість

Це може прозвучати банально, але з кожним новим днем ​​ваших відносин, ви усвідомлено присвячуєте себе своєму партнеру. Давайте подивимося правді в очі: ви вільна людина і в будь-який момент можете прийняти рішення знайти іншого партнера. Той факт, що ви цього не робите – це дуже важливе рішення, яке ви приймаєте, навіть не замислюючись.

Автор знає одного чоловіка, який кожен день говорив своїй дружині, “Спасибі тобі за те, що дозволяєш мені залишатися поруч з тобою.” Подумайте про те, наскільки важливі ваші відносини і як вам вдається їх зберігати, і неважливо як довго вам це вдається.

Як довго ви перебуваєте у стосунках? Як вам вдається знаходити взаєморозуміння між вами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector