5 мальовничих балок в Україні, де перехоплює подих

Балка – це своєрідна долина із плоским дном. Вона виникає через вплив текучої води, що призводить до ерозії грунту. Балки можуть простягатися на 20-30 кілометрів, а в глибину сягати до кількох десятків метрів.

В Україні багато мальовничих місць і серед них вашої уваги заслуговують ці 6 балок:

1. Станіславські гори або балка Байдиха в Херсонській області

Херсонські гори простягаються на березі Дніпро-Бузького лиману біля селища Станіслав. Особливістю цих балок є те, що вони поєднують гірські породи з природою степів Таврійського краю.

Саме тут свого часу Андрій Кузьменко знімав кадри для кліпу пісні “Місця щасливих людей”.  Балки Байдихи викликають інтерес в туристів та дослідників. Вони є чудовим місцем для відпочинку, кемпінгу чи фотосесій. Враховуючи те, що неподалік є водойма, то можна зайнятися й активним відпочинком. Наприклад, є можливість поплавати на човні чи байдарках. Це місце сили, свободи й душевного спокою.

2. Васильківські пагорби на Київщині

Якщо ви хочете добратися до цього яру, то його слід шукати у Васильківському районі між містом Васильків та селом Велика Бугаївка. Тут багато пагорбів, які разом створюють незабутню композицію. 

Незважаючи на те, що балка розташована неподалік від дороги, її можна легко не помітити. Справжні масштаби яру вражають, адже вони набагато більші, ніж здається. Його загальна площа  – понад 200 гектарів. У цьому місці на відвідувачів чекають чудові краєвиди, які нагадують казкову країну. 

3. Канівські гори на Черкащині

Канівські гори розкинулися від міста Ржищів на південь до гирла річки Рось, біля села Пекарі. Саме про них неодноразово згадував всесвітньовідомий поет й письменник Тарас Шевченко, який власне й спочиває на Чернечій горі. 

Місцеві ландшафти у поєднанні з краєвидами справляють незабутнє враження на кожного туриста. Тут можна знайти готель для відпочинку або розташуватися на березі річки. Це чудовий варіант для активного відпочинку, адже є можливість не лише багато гуляти, а й займатися різними видами спорту (наприклад, катанням на човнах чи каяках).

4. Білі піраміди на Одещині

Берег озера Ялпуг перетворився на своєрідні “дюни” з глини. Вони утворилися через ерозію. Зараз це місце нагадує екзотичну пустелю. Здається, щось десь з-за пагорба незабаром з’явиться верблюд.

Тут можна насолодитися природою, побути наодинці з собою і віднайти душевний спокій. Серед водно-болотяних угідь виникає дивне й загадкове відчуття. 

Білі піраміди заворожують своєю унікальністю і справляють незабутнє враження. Добиратися туди не так просто, але воно вартує того. Балка знаходиться в районі села Плавні. На додаток ви отримаєте не лише дивовижний ландшафт, але й мальовничі пейзажі навколо озера Ялпуг. 

5. Балка Сажівка в Дніпропетровській області

Неподалік від Дніпра простягається білка Сажівка. Вона займає 2 кілометри на околицях села Старі Кодаки. Тут можна побачити неймовірні краєвиди та зустріти незабутній захід сонця. Місцеві жителі часто приїжджають на цю балку, щоб влаштувати пікнік або фотосесію. У народі заслужено це місце називають “Дніпро-Новою Зеландією”. 

Яке з цих місць ви б хотіли побачити на власні очі?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector