Чи можна цілувати дітей в губи? Мами не згодні з психологами

Поцілунок матері та дитини – це дуже інтимний, тонкий та особистий процес навколо якогось крутиться безмежна кількість сперечань та скандалів. Далеко не всі погоджуються з тим, що дитину треба і можна цілувати у губи. Що ж, розгляньмо думку лікарів, психологів та батьків, аби зробити остаточний висновок. 

Лікарі проти поцілунків у губи

Лікарі стверджують, що дорослим не варто цілувати своїх дітей у губи, адже це може спровокувати виникнення хвороб. Річ у тому, що дитячий імунітет ще доволі слабкий та не до кінця сформований, тому звичайний поцілунок може викликати проблеми зі здоров’ям. Навіть якщо ви добре себе почуваєте, у вашому роті є мікроби, які можуть погано вплинути на стан дитини. 

Ви, мабуть, помічали, що діти починають частіше хворіти після того, як приходять у гості, де їх цілують всі! Якщо вас не лякають такі захворювання як герпетичний стоматит, ангіна, герпес або гепатит, тоді вперед!

Психологи дають неоднозначні коментарі 

Психологи не мають однієї спільної думки щодо цього питання. Для прикладу, дитячий педагог-психолог Шарлотта Резнік вважає, що цілувати дітей в губи не можна, оскільки це ерогенна зона. Навіть у маленькому віці діти можуть пов’язувати поцілунок з сексуальним досвідом, тому такий жест з боку батьків може прости збити їх з пантелику. 

А ось колеги Шарлотти, психолог Саллі-Енн Маккормак та Фіона Мартін вважають, що в батьківських поцілунках немає нічого дивного, адже це просто прояв теплих почуттів і збивати дитину з пантелику вони точно не будуть. 

Що кажуть люди?

Люди як завжди розділилися на 2 табори: перші підтримують батьківські поцілунки в губи, а ось другі відстоюють думки проти. Чудовим прикладом стала світлина Вікторії Бекхем та її маленької донечки Харпер.

Вже за декілька годин, жінку засипали гнівними коментарями, наголошуючи про те, що цілувати дітей у губи не можна, адже це може вплинути на їх здоров’я та загальний психологічний стан. Своєю чергою, прихильники почали захищати Вікторію та підтримувати її присилаючи свої світлини поцілунків з дітьми.

Звичайно, у цьому випадку варто враховувати ще й країну, в якій ми проживаємо, адже кожна нація має свої традиції та культуру. Так в Британії люди можуть цілувати в губи лише своїх коханих, а в Малайзії за поцілунок у людному місці доведеться заплатити 75 доларів.

Якщо ж звернути увагу на результати деяких досліджень, то вони кажуть, що діти яких цілували батьки виростають набагато щасливішими та впевненішими у власних силах. 

Ситуація доволі неоднозначна й лише вам вирішувати можна цілувати дітей в губи чи ні. 

Ви цілуєте своїх дітей в губи, чи ні?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector