Чим підживити помідори, щоб вони краще зав’язались

Помідори — улюбленці багатьох городників. Саме на їхнє вирощування потрібно витратити чимало часу та зусиль, помідори — вимогливі рослини. Але якщо правильно їх удобрювати і надавати увагу вчасно, то проблем не виникне і ви зможете насолоджуватись соковитими і великими плодами!

Які добрива потрібні помідорам

Культивувати помідори без добрив навесні майже неможливо, або ж квітів буде дуже мало, зав’язі обпадатимуть, врожай буде дуже мало. Тож одразу після висадки кущів потрібно подбати про ґрунт для помідорів.

Рекомендуємо обирати спеціалізовані препарати, які знайдете у відповідних магазинах. Варто обирати лише ті, які пристосовані до помідорів, щоб це було безпечно для рослини і, відповідно, для вас, адже ви будете споживати її плоди.

Поки кущі ростуть, поливайте їх азотом, тоді рослини будуть розвивати зелену масу. Додавайте також багато калію, щоб квітів було більше. Не забувайте і про фосфор, адже тоді в плодах буде багато вітамінів. Радимо також не нехтувати монопрепаратами, в комплексі з іншими вони дадуть чудовий результат, однак суворо потрібно дотримуватись норм порцій, які вказано на упаковці.

Удобрювати помідори треба навесні. Найпопулярніший і простий спосіб — регулярно поливати кущі під корінь розчином поживних речовин. А сам кущ можна рідко обприскувати сумішшю корисних мікроелементів.

Народні методи підгодівлі

Якщо ви прихильник екологічних, мінеральних добрив, то ось кілька способів.

Одразу після того, як висадили кущі, полийте їх слабким розчином аптечного йоду. Для цього треба 2 краплі йоду розбавити у 10 літрах води. Не варто давати йоду більше, бо тоді може постраждати листя кущів, воно дуже ніжне. Таке ж поливання радимо повторювати і під час бутонізації.

Напевно, ви знаєте бур’ян  польовий хвощ, адже він росте майже всюди! Але він може бути і корисним. З цього можна приготувати добриво, яке збільшить кількість зав’язей на кущі. Зберіть та подібній хвощ, залийте водою так, щоб бур’ян плавав. Накрийте кришкою і залиште на 7 днів. Кілька разів на день перемішуйте суміш. Після настоювання поливайте ним кущі (можна лити як в корінь, так і на листя).

Відомим народним методом за своєю бюджетністю є деревний попіл, який багатий на фосфор та калій. Просійте попіл і розведіть у відстояній дощовій воді (200 г на 10 літрів води). Залиште настоюватись на добу і поливайте ним томати восени.

А от вберегти самі зав’язі від пекельного літнього сонця допоможе слабкий розчин борної кислоти. Розведіть 10 г кислоти в склянці води, а після цього вилийте розчин з склянки у відро води (10 л), розмішайте. Обприскуйте кущі в спеку з пульверизатора.

Тепер ви знаєте шлях до здорового і щедрого врожаю!

Вирощуєте помідори?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector