Чому раба відпускають з роботи зі скандалами та звинуваченнями

Нещодавно моя знайома звільнилася з роботи. Працювала по 10-12 годин в день, інколи міг випасти вільний день на зустріч зі мною. Намагалася впоратися з усіма робочими обов’язками. Часто навіть розгрібала проблеми інших робітників, бо ті могли так напартачити та зіпсувати весь проєкт. А директор навіть не дякував та не думав про підвищення для подруги, навпаки – підкидав ще більше роботи та часто звинувачував її у всіх негараздах. Мовляв, це її промах, так вийшло, треба було краще виконувати свою роботу.

Завжди була рятувальним колом своєї фірми. Приходить перевірка – то вона їм і каву, і документи й всі важливі підписи та угоди принесе. Але ж це не її робочі обов’язки! Однак, завжди трималася гідно та старалася вирішувати конфлікт мирно, без скандалів. Не хотіла псувати стосунки з колегами та начальством. Хоча зарплата у неї була маленька, про підвищення й мови не йшло.

І нарешті одного дня вона наважилася на цей крок! Знайшла іншу фірму, де був приємний директор та хороша заробітна плата. Написала заяву на звільнення за особистим бажанням. Та і просто поставила всіх перед фактом – нема вже терпіння так працювати, хоча перебуває на цій посаді вже років 10 точно. 

Та і компанія не те, що така погана, але багато робітників пішли геть. Багато обов’язків, постійний стрес, а про відпустку чи лікарняний і мови не могло бути! Та і керівництво не трималося за своїх підлеглих. Відпускали, мовляв, “ага, скоро і так пожалієш, що пішов від нас геть!”. Та ніхто ніколи не повертався. 

Але директор після того, як побачив заяву подруги, немов втратив здоровий глузд! Кричав на неї та звинувачував у всіх проблемах фірми. Навіть погрожував, що в суд на неї подасть! 

– Та ти просто нездара! Зрадниця! Хочеш проміняти нашу компанію на якусь конторку? Та це просто низько та підло, ми від тебе такого не очікували! Та я тобі таку рекомендацію напишу, що тебе навіть прибиральницею на вокзал не візьмуть працювати! – кричав директор так, що, здалося, іскри з очей сипалися. 

Ось і таке буває у житті. Здавалося б – хороший працівник, сумлінно та вчасно виконує своє обов’язки, як треба – допоможе. Але ні. Його звинувачують у всіх гріхах та не хочуть відпускати. Одразу починають ненавидіти та хочуть відомстити за таку “зраду”. 

 А поганого працівника легко відпустять. Ще й успіху побажають та руку потиснуть на прощання. Без нього тільки всім буде краще. 

Нехай тільки хороший працівник посміє подумати про те, щоб звільнитися! На нього поллється такий словесний потік ненависті, докору та прокльонів! Та ще й дійсно зіпсують репутацію. А та людина просто хотіла, щоб її цінували на роботі та ставилися з розумінням. Натомість отримайте та розпишіться – вагон негативних слів та ще декілька бочок злості у додачу. 

Багато поганих слів говорять насправді про тих, хто цього не заслужив. Про сумлінних працівників, зразкових чоловіків, вірних дружин, дипломованих спеціалістів та інших, які відносилися до всього з добром та позитивом, часто працювали за копійки та терпіли той безлад. Здається, що керівництво довго каталося на їх шиї, ще й ніжками розмахували. Та з часом таке ставлення набридає. Тебе не цінують, а тільки використовують заради власної вигоди. А коли така людина відмовляється й надалі бути тим віслюком – то це просто катастрофа всесвітнього масштабу та небачена підлість! 

Але ні. Навпаки. Підлість – це коли ти платиш людині копійки за її роботу. Ставишся до працівників, як до власних рабів. Не поважаєш особисте життя кожного. Скидаєш на кожного проблеми, у яких винен тільки ти. Ніхто не хоче виправляти ваші косяки. А про відпочинок годі говорити, бо не заслужили. Не заслужили два дні провести з родиною чи друзями? Відпочити та набратися нових сил та натхнення на робочий тиждень? Знецінювати працю інших – це погано… 

Хороші люди завжди звільняються зі скандалом. Хоча ні, навпаки – таких працівників керівництво не хоче відпускати зі щирими словами подяки. Постійно намагаються образити. Тому що погано, коли раб йде від тебе геть.

Однак, не бійтеся йти на такий важливий крок! Така реакція показує, що ви вчинили правильно та нарешті здихалися такого тягаря. Вам не були вдячні за таку роботу і вас не цінували. Так тоді навіщо шкодувати про це?

Чи була у вас колись схожа ситуація? Наскільки ці слова є правильними для вас? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector