«Дo нeнaвиcтi пoтpiбнo cтaвитиcя як дo пoдapyнкa…»: Пpитчa, якy нeoбхiднo пpoчитaти кoжнoмy!

Людям часто доводиться стикатися з проявами емоцій різного спектру. Є ті, хто завжди несе світло оточуючим, а є ті, хто постійно випромінює злість, ненависть, негатив. Як відгородити себе від токсичних персон і обмежити їхній вплив на власний психологічний стан?

Спочатку варто усвідомити, що до образ схильні глибоко нещасні люди. Навіщо відповідати їм взаємністю? Краще зробити так, як мудрий самурай із притчі.

Життєва притча про злість

Самурай навчав своїх учнів бойової вправності й майстерності. Він мав багато досвіду, тому радо передавав свої вміння іншим. Один воїн насмілився перервати чергове заняття. Про нього ходила погана слава. Усі знали, що він має жорстоку й зухвалу натуру. 

Цей воїн дотримувався спеціальної тактики: спочатку він провокував свою жертву, ображав її, а потім долав під час бою. Йому завжди вдавалося перемогти через моральний тиск, який будив лють в супротивнику і штовхав його на помилки й необдумані вчинки.

Цього разу все розпочалося за тією ж стандартною схемою. Молодий воїн почав ображати самурая, але той не реагував на нього. Жодні дії не змогли відірвати наставника від уроку. Зрештою, забіяці не залишилося нічого, окрім як невдоволено піти додому.

Учні, які стали свідками цієї ситуації, поцікавилися в учителя:

– Чому ви терпіли його образи? Хіба ви не могли викликати його на бій і покарати?

У відповідь мудрий самурай сказав:

– Запам’ятайте, що до будь-яких агресивних проявів потрібно ставитися, як до подарунка, який не варто приймати. У такому разі кому він буде належати?

– Своєму колишньому господареві… – відповіли учні.

– Ось і заздрість, злість та ненависть залишаться з тими, хто їх приніс, якщо ти відмовишся брати їх собі.

А як ви реагуєте на негатив у свою сторону?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector