Головні помилки, які допускають господині під час приготування варення

Може здатися, мовляв, що там того варення? Раз-два і зварю! Але всі, хто коли-небудь мав неприємний досвіт в цьому процесі, скаже, що перед варінням смачного варення варто знати декілька важливих правил!

Яких помилок можна допустити у приготуванні варення?

Неякісні плоди.

Використовувати несвіжі ягоди чи фрукти, на який вже є гниль, або цвіль, категорично забороняється! Так ви можете не лише витратити час дарма, але й отруїтися. Річ у тому, що токсичні канцерогени, які є у зігнилих плодах, не вмирають при термічній обробці.

Обов’язково уважно вибирайте ягоди та фрукти, з яких маєте намір зварити варення. Краще використовуйте домашні плоди.

Правильний посуд.

Варіть варення в емальованій чи сталевій мисці. Для зручності перемішування краще за все використати посудину з широкими краями. Така форма посудини сприяє швидкому випаровуванню рідини, і варення, відповідно, готується скоріше. В будь-якому разі не використовуйте каструлі з алюмінію. Такі каструлі можуть окислюватися під впливом кислоти. 

Сторонні запахи

Варення дуже добре вбирає запахи. Не радимо вам готувати ще щось, крім одного варення на кухні, щоб воно не набралося сторонніх запахів.

Варення «5-хвилинка».

Якщо ви надаєте перевагу швидкому варінню, щоб зберегти вітамін С, то не потрібно цього робити. Адже цей вітамін руйнується одразу ж після кипіння. Таке швидке варіння можна застосовувати лише до суниці, ожини та малини. Якщо у вас варення з інших плодів – кип’ятіть їх у 2-3 підходи.

Помилка у розфасовці.

Існує міф про те, що варення потрібно розливати по банках, як тільки воно закипить. Почекайте і дайте йому вистигнути. Так ви зможете вберегти своє варення від розшарування, воно буде якісним та густим.

Брудна банка.

Обов’язково простерилізуйте банку та витріть її насухо. Запам’ятайте, навіть капля води у банці може нашкодити вашому варенню.

Визначаємо готовність варення.

Ознака номер один: в центрі сиропу з’явилася піна, сам сироп прозорий, а плоди не спливають.

Ознака номер два: крапля варення не стікає. Капніть варення на серветку і, якщо навколо з’явиться слід вологи, значить варення ще не готове.

Ягоди не дають сік.

Записані цукром ягоди мусять давати сік. Але якщо ваші ягідки все ж не пустили його, то обережно перемішайте їх і поставте на вогонь, щоб цукор розтанув. Варіть до появи соку.

Рідке варення.

Якщо у вашому варенні забагато рідини, її можна злити в банку. Яблука та груші потребують кількаразового варіння. Зацукровані фрукти виглядають, як мармелад.

Для того, щоб ягоди зберегли свою форму,  зайвий сироп потрібно злити та переварити окремо, поки він не загусне. А потім перемістити до нього ягоди та варення.

При недостатній кількості сиропу.

Сироп – це цурок, розчинений у воді. Ягоди, які дають мало соку потрібно залити звареним попередньо сиропом.

Гірке варення.

Додайте у гірке варення жменю червоної смородини та проваріть ще раз всю солодку масу. Або використайте в процесі варіння моркву. І заберіть її після приготування.

Цвіль у варенні.

Якщо ваше варення покрилося цвіллю, просто заберіть його ложкою і накрийте чистою кришкою. Але зберігати таке варення потрібно вже у холодильнику.

Варення забродило.

Тут вже нічого не зробиш. Не тратьте ні часу, ні продуктів. Варення, яке забродило вживати не можна!

Ось тепер, коли ви знаєте ці тонкощі приготування варення, ви й справді впораєтесь з ним на “раз-два”!

А які секрети приготування варення знаєте ви?

Sofia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector