Хотіла відпочити у сина, а всю відпустку прибирала його квартиру

Я вирішила під час відпустки погостювати у свого сина. Думала, що відпочину та проведу час разом з ним. Ага, так розмріялася – весь відпочинок прибирала у його квартирі, адже невістка у мене не дуже то й хазяйновита, як виявилося. 

Мої діти живуть у місті, а я – в селі. Син одружився минулого року та переїхав на нову квартиру, у гостях я ще не була. Цього року вирішила відпочити від всіх справ на городі та в саду і трішки розвіятися. Проміняти життя в селі на місто, грубо кажучи. Всього-на-всього на декілька днів. Залишила всі домашні справи на сусідів, адже ті погодилися допомогти, та поїхала до сина в місто.

Думала, що будемо разом гуляти ввечері по набережній, ходити у кінотеатри. Чесно кажучи, у мене була мрія – повечеряти у ресторані. Думала, що з сином та невісткою здійсню це заповітне бажання. Молодята не були проти мого візиту. Зранку синок зустрів мене на вокзалі, відвіз додому. Шкода, що невістка не могла приїхати – термінова нарада на роботі.

Коли я переступила поріг квартири, то ледь не посивіла! Такий безлад та бардак. На підлозі в кухні крихти від хліба, на столі плями від кави, а плита вся в жирі. Вони знали, що я приїду та не змоги поприбирати квартиру? Хіба можна рідну матір ось так зустрічати? 

Можливо, просто було багато роботи та не змогли знайти час на прибирання. Син казав, що у жінки багато справ на фірмі та і в нього важливий проєкт треба скоро здавати, а нічого не готово. Вирішила, що ці клопоти щодо прибирання візьму на себе. Все помила, поприбирала, розклала по поличках та приготувала святкову вечерю.  Ага, дарма! Навіть ніхто дякую не сказав! 

Після того, як разом посиділи за столом, розійшлися по кімнатах. Працювали до ночі ще. Зранку прокидаюся і бачу наступне: брудні тарілки та сковорідка, а чашку після кави навіть до умивальника не поставили. Вирішила не сердитися на дітей та помила посуд. Потім діло дійшло до сантехніки. Цілий день повзала навкарачки на кухні, збирала павутину, чистила холодильник – такий огидний запах, що просто не передати словами. Думаєте, що хтось мені сказав дякую? Ні, знову удали, ніби нічого не сталося. 

За день я дуже втомилася, не було сил готувати вечерю. Вирішила попросити сина про святкову трапезу у ресторані. Моя мрія, як-не-як. Та той навіть нічого у відповідь не сказав. Відмахнувся, мовляв, багато справ та і зарплату ще не дали. 

 І ось стоїмо ми біля вокзалу. Жаліюся, що так і не побачила це місто.

– Так чому ти не гуляла? Ти ж, здається, приїхала якраз для цього. Чому в ресторан не пішла, у кіно? Та й просто чому не гуляла ввечері, у нас біля дому є гарний парк та кав’ярня – з докором каже син.

І тут моє терпіння дало велику тріщину. На ці всі дні у мені стільки образи, злості та просто розчарування назбиралося, що я не мала сил й надалі у собі це все тримати. Висловила все, що думала про такі  “вихідні”. 

-Та це не квартира, а просто звалище! Як ви там живете?! Безлад, брудна підлога, всюди павутиння!

Та відповідь сина просто шокувала мене

-Так тебе хтось про це просив? У тебе що, руки так сильно чухалися чи що? Ну так сиділа б й далі у своєму селі та працювала на городі. – з докором відповів той. – Це була твоя ініціатива. Та і не роби з мухи слона, ми ось нормально там живемо і нічого такого поганого у квартирі не помічаємо.

Цікаво, вони що – сліпі? Як можна не бачити такого безладу, не чути неприємного запаху з холодильника? Тхне, як зі сміттєвого відра. 

– Мамо, послухай. Мені буде набагато краще, коли я проведу зі своєю дружиною вечір у кіно, в ресторані чи просто під час прогулянки у парку. А не будемо двоє горбитися у свій вихідний день на кухні зі шваброю за компанію. Ти надто прискіплива до цього моменту щодо прибирання. Коли ми бачимо, що у квартирі брудно – викликаємо клінінгову компанію. Ми думали, що тобі так нудно у місті, що ти вирішила і тут порядок навести. Та і сама вибрала такий вид “відпочинку”, тому, будь ласка, не треба тут мене звинувачувати. Могла в ще в перший день сказати про це. Але ні, ти ж тягнула все до останнього. 

Коли їхала у поїзді назад, то весь час думала тільки про цього слова. Здається, що з одного боку він правий. Ніхто мене про це не просив, я сам вирішила прибирати. Але все одно, неприємний осад залишився після таких “вихідних”…. 

На вашу думку, син сказав правильні слова щодо вчинку матері? Можливо, він надто категоричний? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector