Інфаркт. І чоловікові пощастило двічі. По-перше, тому що у нього був Дарій. А по-друге, тому що підбіг до нього лікар

Виводив його на вулицю літній чоловік. Величезний сірий кіт з лапами товщиною в половину моєї руки, великою головою і грудними м’язами. Кіт сідав на верхній сходинці біля входу в під’їзд і оглядав територію двору. А у двір виходило відразу чотири багатоповерхових будинки.

Так що, як ви розумієте, власники собак виводили їх саме сюди. А собак було більш ніж достатньо. Чоловік йшов неквапливою ходою до лавки, де він, перебуваючи на пенсії, проводив час за читанням газет, курінням і спілкуванням з такого ж віку знайомими з сусідніх будинків.

Кіт сідав поруч і спокійно спостерігав за псами. Спочатку, коли вони тільки переїхали і кіт на ім’я Дарій ще не був знайомий всім собакам і їх господарям, відбувалися конфлікти. В основному це було так: господарі собак, категорично не бажали надягати повідці і намордники навіть на великих псів, просто не встигали відреагувати. Собака кидалася на Дарія, який спокійно сидів біля лавки, і звивався скажений клубок.

З якого через пару секунд випадала покусана і подряпана собака і з жалібним вереском тікала ховатися за спиною господаря. Кіт абсолютно спокійно повертався на своє місце, де сидів його господар, читаючи газету. Він навіть не відривався. Тому що знав. Результат битви вирішений заздалегідь.

Господарі люто покусаних собак після місячних відвідувань лікаря почали просити літнього чоловіка виводити Дарія на повідку. На що той, усміхнувшись, запропонував їм виводити їх собак на повідках і в намордниках.

Коротше кажучи, одного разу на нього кілька власників собак, об’єднавшись, подали в суд з вимогою компенсації за лікування своїх вихованців.

Але мешканці, дуже зацікавлені в зворотному результаті, написали спільну скаргу і дали пояснення з приводу того, що відбувається. Крім того, кілька людей пішли в суд свідчити на користь господаря Дарія. В результаті суддя винесла рішення про штраф господарям собак. З цієї нагоди на лавці пенсіонерів відбулася святкова вечеря, а господарі …

Господарі собак почали виводити їх на повідках. Мабуть, зуби і кігті Дарія були дуже переконливим аргументом.

Собаки постраждалі та й ті, хто спостерігав ці баталії, тепер обходили лавку десятою дорогою, тягнучи в сторону своїх господарів, люто проклинали Дарія і саму необхідність гуляти в цьому дворі.

Але одного разу. Одного разу, коли чоловік, сівши на лавку, розгорнув газету і дістав пачку сигарет, у нього стиснуло під лівою лопаткою. Так стиснуло, що ні вдихнути, ні видихнути.

Дарій заглянув в обличчя свого господаря і кинувся, підвиваючи, до собачників, які вигулювали своїх улюбленців. А ті, природно, кинулися врозтіч. Вони вирішили, що кіт нападає на їх собак, і поспішили піти додому. І тільки один. Один, який працював лікарем в лікарні і який вигулював велику чорну вівчарку, звернув увагу на похиленого на лавці пенсіонера. Він кинувся до нього.

Інфаркт. І чоловікові пощастило двічі. По-перше, тому що у нього був Дарій. А по-друге, тому що підбіг до нього лікар.

Вівчарка лікаря, поки той надавав першу допомогу і викликав швидку, тривожно тикала носом господаря і хворого. Вона підвивала і намагалася лизнути обличчя пенсіонера. І Дарій, як не дивно, не заперечував. Він тулився до ніг лікаря і тихенько нявчав. Вівчарка озирнулася і лизнула Дарія в саму морду.

Літній чоловік залишився живий. І знову виходить посидіти на лавці, почитати газету, поговорити і покурити. І Дарій виходить разом з ним. Але тепер він не просто оглядає свої володіння, а перебирає лапами і тихенько благально нявкає. Чоловік важко зітхає, відкладає газету і дістає телефон. Він дзвонить.

Через кілька хвилин з’являється дружина лікаря в супроводі чорної вівчарки.

Дарій радісно верещить і кидається до неї. Він стрибає на неї, протискується між її гілками й штовхає її велику голову знизу вгору.

— Ну ти бачив, — каже його чоловік, — собачий підлабузник якийсь.

— Правильний кіт, — відгукуються його товариші по пенсії. — Правильний. Геройський, можна сказати.

Дарій — тепер знаменитість цього двору, і сусіди чи то жартома, чи то серйозно завжди розкланюються з ним. Висловлюючи йому свою повну повагу. Дарій киває їм у відповідь і посміхається. Він цінує шанобливе ставлення.

Вам відомі випадки, коли тварина врятувала життя людині?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: